Споделена история от Тинейджърски

Ново училище-Притеснения
Здравейте. Аз съм момиче и тази година ще ставам осми клас и естествено ще съм в ново училище. Самото училище е известно с униформите си (НЕ се шегувам! ), които пък се обличали само в празниците и/или когато има нещо важно и училището е включено в това. Проблема идва от там, че моето семейство се състои от 4 човека, а се издържаме с 200 лв. на месец. Това достатъчно много пари ли са, колкото да се обличам подобаващо и да не се страхувам, че като мина покрай някого, след мен няма да ми се смеят??? Разгледах facebook-ците на всичките ми нови съученици и всичките момичета от класа ми са кифли. Богати и разлигавени. Обличат се по последна мода. Аз не казвам, че искам да се обличам по последна мода. Достатъчно ми е да имам различни дънки и блузи за седмицата. Но няма как. 100 лв. - квартира, ток, вода, телефони и сметки. Остават ни само 100 лв. за храна, дрехи, транспорт и ежедневни нужди. Как като едни дънки струват 30 лв. , някякви кецове 25 лв. и блуза 10 лв. да си взимам хубави дрехи и да се обличам. За училище ми дават 1, 50 лв. - аз, ако си наумя да си събера пари и да си взема дънки (примерно) ще трябва да стоя гладна 20 дни! Имате ли някакви идеи как да изкарам поне малко пари или как да се държа, когато някоя от кифлите ме обиди по тази тема?

П. С. -Моля Ви без от сорта на "Ако посетиш магистралата, ще намериш пари" или "Забий й един юмрук в лицето"-Питам Ви, защото искам съвет, не критики!

Ще помоля редакторите да публикуват историята ми. :)

Коментари

1.   Наистина това не трябва да те вълнува, а защо трябва едни дънки да са 30лв. Като можеш да отидеш в магазин като Макс Мания и за 30 лв във зависимост от деня да си вземеш 7-8 чифта за толкова пари. Просто търси и пести учи и стипендия ще взимаш. Успех за напред!

2.   Човек не си избира дали да бъде от богато семейство.
Защо толкова се притесняваш?
Олигофрените са си олигофрени и няма да спрат да търсят "сензации", за да бъдат по-известни в обществото.
Богатите също имат проблеми, колкото и да ги прикриват.

4.   Гимназията и изобщо училището е един ужасен етап особено като си различен от другите, знам какво е изпитвала съм го на гърба си, бях по - затворена и нсички се държаха лошо с мен. В един момент вече като завършваш осъзнаваш , че напразно си се ядосвал за мнението на другите живота ви раздилея с тези хора, ти продължаваш в една посока, а те в друга. Съветът ми е да бъдеш просто себе си и да си учиш без да обръщаш внимание на кифлите, намери някои по - нормални хора от класа ти и се сприятели с тях. След време ще си много щастлива, когато ти постигнеш много, а онези лигли не постигнат нищо!

5.   Отиди в килата-там има много хубави дрехи и все са на H&M, Zara, Bershka, Tally Weijl и още такива марки, които по принцип се продават по моловете. Една чанта дрехи ще си вземез за 5лв. Моите съученички се правят и те на много богати ама всички носят дрехи от килата, че и не не го крият. Дори една си взе кецове на Converse за 3-4лв. В килата има страхотни неща, все едно от последни колекции дрехи, ама много трябва да ровиш, даси търпелива и да издържиш на миризмата. Няма смисъл да даваш 30 лв. за дънки като можеш да си вземеш от килата за 3лв.

6.   Maцка, първо да не би да говориш за Английската в Пловдив, защото от описанието за уноформите и че се носят по празници ми напомня за нея? И второ - виж сега - униформата е хубаво нещо понеже така няма дискриминация по това кой с колко разполага. При вас обаче явно се носи по празници само...
Ами ако искаш може да казваш на хората, ако те питат, че имаш два чифта да кажем от едни и същи дънки, защото много ти харесват и т. н. За блузите - ако искаш ходи с една и съща тениска два дни да кажем и на третия ден сложи отгоре суичър - никой няма да разбере че пак си с нея ;). Ако въпросните кифли ти се отворят и ти им се отвори, колкото и клиширано да звучи, защото ако "не им обръщаш внимание" както ще те посъветват много хора - ще ти се качат на главата. Още от началото им се сепни да знаят кой командва. ;) Успех

7.   Прави си сандвич за училище. Или закусвай у вас преди да тръгнеш. Само ставаш 10-15 минути по-рано.

8.   Здравей! Първо, не трябва да ти ука за хорското мнение! Като нямаш пари за дрехи, посети магазин за втора употреба. Там също има хубави дрехи, а и са доста по-евтини. Трето, не знам как 200 лв. могат да стигнат на четири-членно семейство. В моето семейство, също сме четири човека. Месечният ни бюджед е около 4000-5000 на месец, но се случва и баба ми да ни помага с парите. Не се оливаме в харчене, но в този живот, явно всичко е пари и разходи. Та, и аз ще бъда 8 клас тази година и то в елитна езикова гимназия. Не съм кифла, нито пък някакво "феймъсче", ама не ми й пука. Все пак съм там, за да уча, а не да се фукам и да се прая на голямата работа. Така, че не му мисли толкова! Ако ти казват нещо, игнорирай ги. Явно са под нивото ти. А, и може да се окажат мили и да станете приятелки. Не му мисли сега, а се наслади на остатъка от лятото!

10.   С какво да ти помогнем? Да накараме дрехите да паднат от небето? Добави някои аксесоари към дрехите си. Опитай се да блеснеш не с външния вид, а с оценките си.

11.   Прави си сандвич и си го вземай на училище някакъв плод. Така няма да стоиш гладна и ще спестиш пари. Аз така правя от много време и дори наскоро си купих лаптоп със спестените пари.

12.   Е с тея закуски като почнете ставате СМЕШНИ! Аз съм 11 клас и не си купувам закуски, защото преди да тръгна за училище се наяждам и преспокойно издържам 6 часа без храна! Тея пари вместо да ги даваш за вафли и баници ги спести и с тях си купи нещо, което няма да отиде в тоалетната след консумация. Не е сложно, аз огладнявам едва към предпоследния час и някакви минути докато се прибера издържам! Нужно ли е да ядеш голямото междучасие.. или ходиш до лавката просто защото другите ходят, я се замисли? Моят съвет е да не си купуваш закуски... спокойно никой в световната история не е умрял защото 6 часа не е ял!

13.   Добре разбирам проблема ти но това е малко невъзможно аз знам че най-ниската заплата в България е 250 лева. Ако и 2мата ти родители работят ще изкарват поне 500 лева може и повече. Ако наистина ви остават 100 лева да живете никва идея си нямам не познавам такива хора незнам Единственият начин е са си умен и можеш да вземеш голяма стипендия в даскало

14.   Не се притеснявай за това виж ще ти дам съвет от момче г/д на твоята възраст. Джобните нямат значение какво като ти дават 1. 50 по-добре от колкот другите който им дават сумати пари и ги дават за цигари. Започни спорт не е нужно да е в зала може и навън, а джобните само за плодове примерно или солети всички ще ахнат като видат, че имаш стройна фигура, дисциплина докато другите се тъпчат с какво ли не и си дават парите за цигари и всяка една дреха ще ти стой прекрасно, а именно за това и са униформите ще носиш повече нея не се притеснявай. Успех с учебната година! Колкото до модераторите писна ми да не ми публикувате коментарите 3-ти поствам и то различен по-смисъл кой знае колко още хора са се мъчили да пишат ама то нали на вас трябва да ви хареса. :)

16.   О боже ние разглезените хлапета не оценяваме какво имаме...

17.   Благодаря на всички Ви от сърце! Номер 5-Какво по-точно е "килата" в кой град е? Номер 8 майка ми взима 280 правилно. 50 лв дава на месец за автобуса. Както сметнах и за телефон, ток, вода и т. н. 100 лв и долу-горе 130 лв за нас. Баща ми е в чужбина и рядко намира работа в която да му плащат редовно и на добра цена. По принцип праща на 3 месеци 200€. Номер 14 дори и да тренирам няма да мога да се хваля с тялото си, защото имам луфт между краката. Все пак ти благодаря много.