Споделена история от Тинейджърски

Футболът е всичко за мен
Здравейте.
Аз съм на 16 години и футболът е всичко за мен. Всеки ден се събуждам с мисълта за футбол, през деня само мисля за това, преди да заспя също. Вече от толкова много време е така, всеки ден съм навън, сам и тренирам, не ми трябват други хора за това. Преди няколко месеца тренирах футбол, но родителите ми ме спряха да ходя, защото съм се натоварвал прекалено много и сега се измъчвам, че не тренирам, всеки ден мисля за това, вече дори не знам дали е страст, никога не съм искал нещо повече от това да стана футболист, но моите родители не са много доволни с това, че искам да играя футбол повече от всичко друго. Никога не съм съмнявал в себе си, каквото и да става, аз вярвам, че мечтата ми ще се сбъдне, но как да се оправя с родителите ми, не знам... Ако можете да ми помогнете, напишете мнение, благодаря предварително :)

Коментари

1.   Браво за желанието ти! Ако се смяташ за добър играч, говори с твойте родители. Опитай се да ги накараш да те пуснат пак.
Кажи им това, което написа тук, на тях! 100% ще се замислят. Футбола се нуждае именно от такива сърцати играчи! Успех приятелю

2.   Нещо много сериозно си се объркал - футболът е ОТБОРНА игра. Ако търсиш индивидуални изяви се ориентирай към лека/тежка атлетика, трибой/петобой, тласкане на гюле и други такива...
А и да мислиш толкова много за едно и също нещо се нарича ОБСЕБЕНОСТ, така че внимавай и с психическия аспект на нещата. Все пак, освен пишман-футболист, ти си преди всичко човек, мъж, бъдещ съпруг, баща и т. н. Това, че сега вятър те вее на бял кон не означава непременно, че винаги ще бъде така. Мисли от рано и по другите задачи от живота.

3.   Човек трябва да следва мечтите си. Ако обичаш наистина нещо, ако вярваш, ще станеш добър в него. Направи всичко възможно родителите ти отново да те пуснат на тренировки. Обясни им, моли, настоявай. Не се знае, може да излезеш новия Бербатов или Стоичков.

4.   Ами хората са го казали - ако заспиваш и се будиш с мисълта за нещо, не се отказвай от него. :)

6.   Не че искам да те обезкуражавам, но йодергаард вече прави по 80000 на седмица, а ти си на неговата възраст и чакаш да ти се сбъдне мечтата. Вече е късно. И аз исках да стана футболист, но ме узари истината. Казваш, че те кефи футбола. Еми продължавай да разцъкваш с приятели и това е. Можеш да порастърсиш в нета за едно нещо наречено футбол фрийстайл. Е това е моята нова мечта след футбола. И все още е възможно да се случи. Гопещо ти го препоръчвам. Аз вече бая трикове мога, но трябва да навиеш някой твой приятел иначе е малко тъпо сам. Казах, квото мисля. НИКОЙ НЕ Е ДЛЪЖЕН ДА Е СЪГЛАСЕН. Лек ден на всички. И на автора му пожелавам да продължава да гледа напред.

7.   Аз съм на 14 и съм в същото положение. Тренирах 5 години и спрях заради родителите си и за да вляза в по-елитно училище. Мисълта за това почва все повече и повече да ме мъчи. Всеки ден мисля за това, но се сещам, че в България става само с пари, и то много. Все си мисля за чужбина, но ми се струва прекалено невъзможно, въпреки че имам не малко роднини извън България.

8.   От автора:
Благодаря на всички за мненията, оценявам ги :).
Номер 2, мен не ме интересуват тези неща, прекалено млад съм.
Номер 6, разбирам те, но не всеки е имал своят шанс да стане професионален футболист, аз ще направя всичко възможно за да не се предавам от това. Късмет за мечтата ти :).

9.   До 6, кое е било късно? Рики Ламбърт си изпълни мечтата да играе в Ливърпул на 32 години, а до 26 години е работел в завод, че да се изхранва.
Карлос Бака до 22 годишна възраст е бил рибар, а след това е започнал голямата си кариера.
НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ!
Важно е да се види таланта ти и да те привлекат някъде. Не се предавай!

10.   Уоу номер 2. Именно тази обсебеност ме издигна в общесвтвото и ме превърна в силна личнист. Човек винаги трябва да се бори със зъби и нокти за това, което желае. Нима има проблем с това той да е мъж и баща. И какво значи да си мъж? Да се биеш с мечки или да преборваш живота и да постигаш целите си? Той няма да е баща поне още 10 години, ако има половин мозък в главата си.
Затова натискай ине се отказвай. Тренирай всеки ден. Целта ти е дапостигнеш съвършенство и да станеш най-добрия.
Успех!