Споделена история от Тинейджърски

Историята, от която всички трябва да си вземат поука!!!
Здравейте! Ще ви разкажа една реална история, в която е описан живота на едно момиче. Казва се Каролина. Аз съм нейна приятелка. Карол беше обикновено момиче като всички останали. С красива коса, хубаво тяло и усмивка, която сякаш огряваше всичко. На около 12 започна да пуши като много връстници. После почна и алкохола. Промени се, започнаха многото гаджета. Имаше имного приятели. Половината град я познаваше. Бях и най - добра приятелка. Хиляди пъти се опитах да я посъветвам да намали поне цигарите и алкохола,но опитите ми се оказаха неуспешни. Карол стана на 15. Започна да пуши трева. Колко пъти и казах да спре! Казах и че ще стане по зле - тя не и не! Да, последваха наркотиците. Въпреки това продължи да е лъчезарна и невероятна приятелка. Живота и беше алкохол, секс, наркотици. Успехът и в училище падна рязко. Незнам защо започна да се дрогира- може би да покаже колко е " отворена ". Сега Карол е на 16... и е в болница. Защо ли? - Поради получен инсулт - заради наркотиците! За да й отворят главата, й обръснаха косата - всъщност това не е проблем- пак ще порасне, но Карол няма да е същата. НИКОГА! В момента знае само 10 думи. Неможе да чете, рисува, пише. Незнае буквите. Не помни лица и хора. Отидох при нея - не ме позна. Излязох и се разплаках. Най-добрата ми приятелка лежеше там, а не можех да й помогна. Щеше да е инвалид за цял живот, никога нямаше да си спомни нищичко. Никога нямаше да е същата. Никога нямаше да е пълноценна, намаше да бъде абитюриентка, което искаше много. Толкова обичаше децата, а нямаше да има свои. И всичко това, целият разбит живот, заради едни наркотици, за да се докаже! Сега си задайте въпроса струва ли си? Струва ли си да си разбиеш живота заради едни ш*бани наркотици, цигари и алкохол!!! Струва ли си смо на 16 и да не знаеш къде си, кой си , како става. Аз ще бъда до приятелката си до край, но ще съм от малкото такива. А вие се замислете! Разказах ви какво е състоянието на най - добрата ми приятелка в момента. А никой не иска да е на нейно място и не го пожелавам на никой!!! И вие се запиитайте СТРУВА ЛИ СИ???!!!

Коментари

1.   Благодаря ти, че си написала тази история, за да може другите, които са почнали като твоята приятелка да се осъзнаят на време.

2.   Много съжалявам за приятелката ти! Бъди до нея и и помагай.
Много добре, че си го написала, дано някой се замисли над това, но в повечето случаи докато не "опре пистолета в главата ти" не се замисляш какво може да стане. "на някой се е случило, но на мен няма да се случи"

Мег*

3.   Много покъртителна история . ;(

4.   Много тъжно и много поучително. Наркотиците не прощават на никого!

5.   Много поучителноо .. много .. жалко че приятелки като теб са една на милион ;с

съжалавам за приятелката ти .. ;(

6.   Разплаках се като го прочетох. Дано има повече такива приятелки.

7.   Брат ми беше опериран по същия начин. Имаше тумор в главния мозък. За щастие нямаше такива последствия. Най важното в момента е да си до нея, въпреки това какво и се е случило и въпреки това че не те помни! Аз също имам най-добра приятелка и ако нещо такова и се случи,не бих се отделила за секунда от нея! Бъди винаги така добра и всеотдайна приятелка,жена и за в бъдеще майка ! Много прегръдки за двете ви и дано да се оправи! Успех ви желая!
Искрено ваша E V E *

8.   Тъжно е, но много поучително. Аз бих отишла на 7 небе ако имах приятелка като теб. Много добре е, че го написа и наистина съжалявам за приятелката ти.
Аз лично попаднах в много неподходяща ситуация. Всички около мене са така. В клас сме 26 и само 8 не пушат, а някои, които не пушат-пият. Двете ми близки приятелки от даскало и те са, така вече стигнаха до амфети. Надявам се да да не се стига до хероин. Благодаря за историята, сега всеки път като ми предложат ще отказвам дори по категорично от преди.

9.   дано не е истина...

10.   разплаках се докато четох историята ;( дано приятелката ти се оправи, дано повече хора си вземат поука от тази история и дано съществуват повече приятелки като теб... съжалявам :S