Споделена история от Тинейджърски

Объркана
Април месец навъших 15.
Много момичета на моята възраст вече не са девствени, но аз съм и не смятам скоро да не бъда, просто не мисля, че все още му е времето и че съм готова.

Проблемът ми е следния: откакто станах на 15 доста често изпитвам огромно желание за секс. Когато споделих с най-добрата ми приятелка тя каза, че не съм наред, че не е нормално, но началото на юни и тя навърши 15 и каза, че и с нея се случва същото. Примерно днес в един от часовете ни беше много тъпо и почнохме да говорим на тази тема и след това и на двете ни се беше появило желанието.
Моля ви дайте ми някакъв съвет какво да правя с това желание. Благодоря предварително.

Коментари

1.   Mи нормално е точно си на възраст вече организмът ти да желае това. Незнам до колко ше се всушваш в съветите ми но по добре не почвай от малка възраст да правиш секс поне до 18 год. Ти още си дете и не можеш да избереш правилния партьор, заеби това още от 15 год. ако почнеш малее незнам до 20 с колко мъже ще спиш.Секса е като наркотик разберешли един път насладата после ти е трудно да го откажеш.все пак ти знаеш УСПЕХ мила...

2.   На 15 ти е рано да правиш секс!

3.   Задоволи го това желание

4.   Прави секс! Няма да сажеляваш. УСПЕХ :)

5.   Когато се почустваш готова го направи :)

6.   Здравей "объркано" младо момиче. Това, което ще ти кажа за твоите и на приятелката ти засилващи се сексуални желания, е че е съвсем нормално да изпитвате непреодолими желания за секс на 15 години.
Това е свързано с развитието на твоето тяло като нормален индивид. Дори бих казала, че ако не изпитваш желание за секс, значи нещо не е наред с твоето развитие. Затова се успокой и не си мисли, че нещо не ти е наред!

По време на пуберитета тялото както на момичето, така и на момчето, започват да "бушуват" хормони, които са свързани с човешката сексуалност и подготовката за репродуктивност (създаване и раждане на деца). Благодарение на тези хормони се проявява непреодолимото желание за секс, което произхожда от сигналите, които се изпращат към мозъка. Той пък от своя страна изпраща сигнали към гениталиите (половите органи), при които се проявява възбудата и готовността за сексуален контакт. Можеш да прочетеш много неща в интернет или в книги от рода на "Мъжът и жената интимно".

Съвсем нормална е и маструбацията както при момчетата на твоят възраст така и за момичетата, стига да не е прекалена тя, и да не се превърне в постоянно средство за освобождаване на напрежението. Има и други начини за отлконяване на мисълта от задоволяване на желанието за секс при хора като теб, които все още не водят активен полов живот. Такива са спорт, четене, разходки сред природата, забавления с приятели, хобита и др. При хората, които са започнали да водят полов живот нещата са по-различни, но това сега не е тема за обсъждане.
Разбира се ти си права затова, че "още не му е време". Не може да се каже кога точно е периода, в който е време да се започне сексулния живот, но се счита, че около 17-18 години жената вече е добре развита и готова за започване на активен полов живот. Пак повтарям, че няма конкретна възраст и е погрешно да се дават срокове, но засега се "остави" на сексуалните си мисли и усещания и се радвай на себе си, като си повтаряш, че си здрава. Радвай се и на хората, които те заобикалят и които считаш за важни в твоя живот. Най-важното нещо е да се чувстваш щастлива и да не забравяш, че всичко което те заобикаля е красиво и носи радост, когато я потърсиш. Затова усмихвай се повече и не се тревожи - напълно нормална и здрава си както ти, така и твоята приятелка.

7.   Еми... То аз съм момче на 15 и мога да ти кажа, че имам същия проблем! Баш постоянно не, ама доста често мисля за секс и много ми се прави. Много от приятелите ми и те са така! Тъй че не се притеснявай, то туй е от ЕГН-то. ;)) След време ще мине......

8.   Може би вече си готова за това щтом изпитваш желание за секс искаш да видиш какво е но не барзаи за всичко има време все пак си само на 15 живота е пред тебе

9.   Една забележка от най-добрата приятелка :Р Не казах, че си луда заради желанието, което изпитваш, а заради това, което направи за да го прогониш ;) Желанието бе нещо, което имах още преди рождения ден, но знаеш как се засили по-късно... И все пак не изопачавай думите ми :) Не съм вършила още оная лудост, която ти вече си :Р

10.   Не мисля, че има нещо нередно . Вие сте в такава възраст , в която организма ви се развива ... Хормони и така нататък . Желанието ти за секс няма нищо тревожно

11.   Здравей, колкото и тъпо да ти се струва това не трябва да те притеснява, аз съм на 23 и още не съм спала с момче, но това не е от значение много за мен просто не се е появил подходящият и като се сетя за бившите си добре, че не е бил някой от тях мн мн щях да съжалявам, така, че всеки си има ден, час и място !!!

12.   Всичко ти е нормално. чети предното написано. Ще си много по-щастлива ако първия ти път е с този с който ще бъдеш винаги.

13.   Миличка, ще споделя нещо с теб... Аз бях на 15, когато го направих за 1ви път. Сега съм на 20 и съм спала само с още едно момче след това. Нормално е да имаш такова желание за секс-аз бях по същият начин. Няма нищо лошо в това да го направиш, но внимавай много кого ще избереш. Сега времената са такива, че момчетата мислят само за това, с кого да си легнат, омайват те с нежни думи и ласки и когато настъпи моментът...правят си кефа без да мислят за твоите чувства и желания и ОФЕЙКВАТ!!! Моят съвет към теб е да си много внимателна в избора си на партньор и да не бързаш-имаш цял живот пред теб!!!