Споделена история от Тинейджърски

Дайте ми съвет - какво да правя?
Имам ужасен проблем мисля че съм бременна а съм само на 15 НЕ съм от ромски произход Объркана съм нямам смелост да си купя тест за бременност а ако нашите научат незнам какво ще правя. Без това имам проблеми с тях ами ако съм бременна.Разделихме се с момчето с което го направих за първи път и съм страшно много уплашена моля ви даиде ми съвет какво да правя???????????

Коментари

1.   Направи си тест на първо време. Може да се притесняваш излишно.. Ако пък наистина си бременна, препоръчително е веднага да говориш с вашите, защото те така или иначе ще разберат, рано или късно. По-добре рано.
Спокойна бъди само :)

2.   "Какво да правя!?!??!" Ми купи си тест, как кво да правиш. Пък ако си бременна-честито

Мег*

3.   Така ти се пада като го правиш още на 15 .. посъветвай се с майка си или отиди в някая приятелка да се направищ теста

4.   Като за начало се престраши и си купи тест! :)
KKC

5.   да си мислила преди да та е нач.. пф тука само такива хлапачки има .. дето мислят след кат ги... сигурна ли си че не си от ромски произход ?

6.   Кажи на някоя приятелка, да ти купи ако те е толкова срам или сама си купи няма нищо срамно,не се страхувай,може само да си вталпяваш,но си купи!А ако не ти идва,тогава кажи на майкати няма как ...

7.   използвай презервативи другия път..

8.   Късно е за съвета ми ама.....Като си на 5 и не знаеш как се прави секс защо изобщо се вреш където не ти е работа още...
Иначе отивай и си купувай тест, с чакане нищо няма да постигнеш, ако е на време може да го махнеш, но кажи на родителите си задължително и на мочмето от което е бебето, също кажи.

9.   Е, какъв съвет бе момиче,купи си тест и виж първо дали наистина си бременна. И ако си...става слижничко, не знам някой да се навие да направи аборт на непълнолетна без съгласието на родителите й. Защо не ползвате презервативи!? Сещате се за секс а за тях забравяте. Не искам да звуча кото някоя съдница, но ти сама виждаш колко е сложно. Дано все пак не си бременна и да ти е за урок за друг път. Успех!

10.   Е, да оставим ромския произход и годините. Ромките го правят на 13...ама как така лягаш с който ти падне, дето ни го знаеш и познаваш що за човек е, нито нищо. И който даже и предпазни средства не използва...аборт преди раждане не се прави, това поне не си ли го чувала?!
За урок друг път да знаеш.

Да каже на приятеля си - какъв приятел какви 5 лева. Сигурно е поредния недорасъл хлапак, който не иска да поеме отговорност. Откъде знам ли? Ами ако не е такъв, няма да подмамва 15-годишно момиче, при това, без презерватив.

11.   Ебаси отвратителните коментари !!!! Това може да ти се случи, дори и да си на 20 и 30 години! Никога няма 100 %- гаранция.. Мила, съветвам те наистина да си вземеш теста за начало, защото друг начин наистина няма. И спокойно, на твоята възраст е нормално цикълът да ти закъснява понякога, дори и със седмица или две :)))

12.   аз съм на 16, направих го за първи път на 15 и след това мислех че съм бременна веднага казах на мама защото тя никога няма да ме изостави или да неиска ми помогне. Купи ми тест за бременност и се оказа че е положителен, но за да бъдем сигурни направих още един и той беше положителен след 2 седмици отидохме на лекар да видим в кой месец съм и какво .. оказа се че не съм бременна (така ми олекна) затова ти препоръчвам да отидеш на лекар :))