Споделена история от Тинейджърски

Живея в свой собствен свят
Здравейте, бих искал да споделя как се чувствам и да разбера дали има някой друг като мен. Аз съм момче на 15 години и съм затворен в себе си ( и то много ). През повечето време от деня си го прекарвам в мой измислен свят, където всички са добри с мен и имам истински приятели. В реалността приятелите ми са като сенките когато е светло са около мен, а когато се сме учи те ме изоставят. Искат просто да си мисля че са ми приятели. При родителите ми е следното. Те винаги съм искал да бъда "перфектен", за най -малкото ми се карат а като постигна нещо единственото което казват е "браво". Та в моят измислен свят съм със хора като във Fairy Tail, хора които биха направили всичко за мен и аз за тях. Просто искам да се махна от този жесток свят.

Коментари

2.   Позната история Авторе. Чувствам се по същия начин понякога. Това, че са затваряме в нас, обаче ни пречи да виждаме колко прекрасни неща и хора има на този свят. Ще повярваш ли ако ти кажа, че в старчески дом, където работя, срещнах упорит и на пръв поглед противен старец. Ами насилих се да съм приветлива, добра, разбираща с него, защото и без това, това ми е природата.

Много ме измъчи той и накрая като почина се оказа, че ми оставил всичко, което имаше - апартамент, около триста хиляди в банка, прехвърлени на мое име, къща в село курорт.

Искам да кажа, че когато помагаме на другите, а не се затваряме в себе си, когато ги приемаме такива каквито са, те ни се отплащат. Не казвам, че е винаги с наследство, но винаги ни връщат жеста, къде с по малко, къде с повече. Първо ти дай и направи всичко за някой в реалния свят, после и ти ще получиш. Това ти го гарантирам.

Така работи нашия свят. Аз винаги когато съм давала - внимание, грижа, подкрепа, пари, разбиране, после и съм получавала. И да не винаги получавам това, което искам, но поне съм щастлива, че другите ми позволяват да им давам. И да, ще срещнеш много използвачи, но да не ти пука, има си ги и такива.

3.   Аз съм същата. На 15 съм и толкова ми харесва в моя свят, че не искам да се отварям очи. Мечтая си, че знам, че мога, че съм силна и всичко... Опитах се да поживея в реалния свят, но не искам. Имам още една-две годинки да си мечтая преди да започне истинския ми живот. Тогава ще бъда заета да работя, уча и така нататък. Сега ще си се наслаждавам на свободното си време!

За вашите да не ти дреме. Майка ми не ми обръща много внимание - не се оплаквам, баща ми е мъртъв.

Съветвам те да се наслаждаваш на измисления си свят докато можеш. След някъде година-две и двамата няма да имаме време вече да правим това. Затова карай го така спокойно. :))

Аз си пускам музика и започвам да разигравам някакъв страхотен сюжет в главата си.

Всички мечтаят - ние не сме единствените! :)

4.   Не си единствен . Аз също съм така . Когато " вляза " в своя свят се чувствам много щастлива . Много бих се радвала да се запознаем , но тук анонимността е на първо място .
Аз се пробвам да пресъздам своя свят в реалността :)
Просто бъди себе си и знай , че не само ти си така ! Не си създавай комплекси ! Късмет :)

5.   Eдин въпрос към автора:
Да не си зодия риби? :D

6.   От автора:

Към номер 5: Не Овен съм.

Към номер 3: това с музика го правя почети постоянно

8.   Отивай на психиатър час по-скоро. Прогнозата не е добра.

9.   Не слушай номер 8! :)

10.   Здравей!
Повярвай ми, много добре те разбирам. Но можеш ли да живееш цял живот в твоя "измислен свят"? Да, има наистина много лоши хора на този свят, но това не поставя всички под общ знаменател! Помисли само- всичко, за което мечтаеш, е отвъд твоя "свят". Съдейки по написаното от теб, подозирам че си едно интелигенто момче, с цели и мечти. Недей да се отчайваш от живота на тази крехка възраст, не мисли за самоубийство! Мислиш ли какво ще стане, ако се самоубиеш? Не само, че едно добро и интелигенто момче като теб ще ни напусне, а и ще причиниш безкрайна болка на близките ти..
Ориентирай се към по-добра компания- има свестни (дори и на изчезване) хора, които биха ти помогнали да се "свестиш" малко и да се отървеш от тези твои двулични "приятели".
Виждам, че си в доста депресивно състояние вмомента и се чудя дали за това състояние няма принос някое момиче (или пък момче, кой знае)? Ако е така- кажи, за да се разясни повече картинката.
Ще следя все пак историята си за новости и се надявам нещата да поемат по-добра посока.
Хайде със здраве! Успех!

11.   Че аз на 27г. все още живея във собствен свят. ХА.
Просто отказвам да оставя някой неща такива каквито са и опитвам да променя света си според моите желания. Голям инат съм - или пък със силна воля и не се отказвам промените са бавни и все пак се случват.

На 15г. е нормално да искаш друг свят различен от реалният, аз обаче дълго време се опитвах да си отговоря как мечтаният свят да стане реален. И да намерих отговора.

Относно приятелите - в крайна сметка в живота си имаме един рядко повече истински приятели. Но това не трябва да те отчайва - научи се да се разчиташ повече на себе си, а от другите не очаквай много.
Всеки се интересува най - силно от себе си и ако не влизаш в техните планове, не биха направили много.
За това казвам, хората който ще са аутруисти за да ти осигурят щастие са единици. Ще свикнеш с това.

12.   Всички живеем в своите си светове. И когато се срещнем, се случва война на световете.

13.   И аз съм така. в училище срещнах едно момче, което е много затворено в себе си (като мен). Мисля че и той си измисля такъв свят. но ме е много срам. Да говоря за това.

14.   И аз бях същия и съм твоята зодия - Овен Не ми е лесно в този живот откакто съм самостоятелен и аз почнах да живея по мой начин, но няма как трябва да се продължи някак си. Бях в задънена улица но после се оправих с времето

15.   Ако искаш да успееш в каквото и да било и да си щастлив трябва да се бориш с всички сили безпирно, неуморно и никога да не падаш духом. Най-вече когато ти е най-трудно не е лесно, гадно когато губиш, но просто такъв е живота. Не можеш и нямаш право да се оплакваш, че нещо не ти е както трябва а да не спираш да вървиш напред, да дадеш всичко от себе си и повече ако трябва в името на целта и мечтата ти. Ако не си готов да го направиш ти желая успех в живота загубеняко.