Споделена история от Тинейджърски

Баща ми
Здравейте на 17 години съм и момиче!
Баща ми е много болен и не му остава много живот. Той кара мен и гаджето ми (18 годишен) да преспим заедно. Единственото нещо, което иска от мен преди да умре е да му родя внук!
Аз като го чух започнах да рева и освен това желае и да ни ожени, за да е спокоен, че съм била задомена преди да умре! Не знам какво да кажа....от една страна дъм аз (предпочитам да си живея живота без деца, без брак, но в в в същото време да не нараня баща си), а от другата е баща ми( единственото му желание да види внука или внучка му)! Кажете ми как да го убедя, че това негово желание е недопостимо! А майка ми и тя ме кара да изпълня желанието на баща ми, защото е бил болен, а когато съм го родила щяла да ме спре и от училище, за да направим татко щастлив от горе!

Коментари

1.   Не го прави. Това е доста егоистично от страна на баща ти - не мислиш ли? Той бил искал да му родиш внуче и да се ожениш преди да умре - а не те пита Ти дали искаш това... Той така или иначе ще умре. Съвета ми е - бъди с гаджето си, но не бързай да се жените. Всяко нещо с времето си. Вие ще си решите по-нататък дали да се жените и кога ще правите секс и изобщо деца. Баща ти така или иначе ще си замине а после? Как ще гледате дете толкова млади, как ще се оправите? А ако не дай си Боже решите, че не се обичате с приятеля ти - разводи и работи...
Бащати му кажи да не иска това от теб. Като иска да те види женена и с дете - някой ден пак ще те види (там от горе... )

2.   Извинявам се, но това ми звучи като история, характерна за опредлен етнос или просто родителите ти живеят няколко века назад във времето. Най-малкото ти си непълнолетна и си в правото си да се оплачеш на съответните органи за закрила на детето! Ако щеш дори се оплачи на директор/учител или училищния психолог.
Баща ти е страхотен егоист, прикрит под "благородното" желание да види щерка си задомена. Този човек е изживял вече живота си, направил е своите решения, но иска да опропасти твоя. Та ти си още дете! А майка ти дори е още по-тежък случай. Родителите трябва да насочват и подкрепят децата си, а не да им прехвърлят своите болни виждания за живота.
Изобщо не ги слушай тези двамата, ще се опитат да ти вменяват вина и ще те накарат да се чувстваш виновна цял живот. Нямаш ли по-адекватни роднини, които да се погрижат за теб? Родители на приятеля ти? Дори не искам да питам от колко време сте заедно...
Моят съвет е по най-бързия начин да се махнеш от това вредно обкръжение.

3.   Като гледам какви изкуфели родители има ми олеква за нашите. (не се обиждай) Дори да изключим факта, че си на 17, че приятеля ти няма да иска, пак е меко казано АБСУРДНО. Ако искаш го излъжи, че си бременна и ако повярва ще умре щастлив, но да забременееш е нелепо, та чак смешно.

5.   Съгласна съм с номер 1 - баща ти е егоист, защото нито ще може да ти помогне ако станеш самотна майка, нито ще може да се радва на внуче, защото ще почине. Няма никой човек, дори родител, правото да иска такива неща от теб. Само ти и ти единствено можеш да избереш кога, от кого и колко деца да имаш, а на 17 г. просто не ти е времето за деца така или иначе. Вземи си хляба в ръцете - работи 2 годинки поне или завърши висше, тогава мисли за деца и ТИ трябва да ги искаш, не някой друг. Създаваме деца от любов, не по задължение или обещание. Тези деца, ти и момчето ще живеете още 70 години с тежестта на решението ти, а баща ти ще се зарадва за няколко седмици и тук. Не. не прави такива глупости. Бъди до него, грижи се за него, но повече няма право да иска от теб.

9.   Разбирам баща ти, че иска да те види щастлива и аз да съм и аз ще искам! Моят съвет е да изпълниш желанието на баща ти!!!

10.   Аз съм родител и мога да ти кажа, че спокойно можеш да избягаш от вас. Стига мисли за родителите си, от това което си написала се вижда, че и двамата са егоисти, а ти се избави от тях

11.   Бaщa ти ще не ще, ще се примири, нямa избор. С мaйкa си обaче кaкще се опрaвяш нaтaтък. Много стрaнни сa родителите ти, дa не сa в някоя сектa уж нaбожни?
В никaкъв случaй не се съглaсявяй дa жертвaш животa си зa тяхнaтa... лудост. A кaто нaвършиш пълнолетие, при първa възможност се отдели от мaйкa си. Тя е по-" стрaшнaтa" според мен. Чaк и бъдещето ти е плaнирaлa кaк нa нея и изнaся.

13.   Тебе монахиня ли ще те правим! Спете заедно и после му кажи, че сте го правили но не си успяла да забрвменееш! И да те женят за него! :))))))

15.   Детето ако го гледа майка ти си уредена