Споделена история от Тинейджърски

Да бъдеш или да не бъдеш красив!?
Здравейте, ще започна направо от проблема.
Както казват във филма "Малена" :".. че единственото престъпление на г-жа Скордия, е това че има злата участ за бъде самотна и красива. Това е нейното престъпление - красотата й! "
Та.. на 17 години съм и искам предварително да кажа, че знам, че има още много и съм малка. :)
Случва се следното, момчета, мъже.. дори женени не спират да изплезват езици по мен, когато минавам покрай тях, когато сядам в кафето, но никой не поема инициативата.
Красива съм, и го чувам всеки ден, умна съм, със обноски, добра, също добър слушател, но и приказлива.. все качества които уж биха ми помогнали да не се задържа сама. Искам да имам някой до мен, но имам чувството, че повечето мъже ги е страх от красиви жени.
Постоянно съм в процес на търсене, постоянно излизам с някой, но ми е ясен още на 5тата минута. Или мисли как ще ме изчука, или чака аз да го заговарям за всяко второ нещо.
От моите връсници не съм никак впечатлена, а ако изляза с някой по-голям то той или ме мисли за секс кукла, или също още се държи като 17 годишните момчета.
Нямам високо самочувствие, но имам и изисквания, и не, това не означава, че чакам принца на бял кон.
Липсва ми някой да ме прегръща, да знам, че има кой да мисли за мен.
Жалкото е, че с повечето стигаме до "Здравей, красавице".
Гримирам се и се обличам добре, много погледи се спират върху мен, но когато аз погледна и всичко приключва сякаш. Казвали са ми, че изглеждам студена и резервирана, а не е така, умея да флиртувам, и то доста.
Явно понякога не стига да си красив и умен.

Благодаря!

Коментари

1.   Не можем да си изберем красота или не, но можем да изберем просто да бъдем себе си.
Всеки човек има нещо красиво в себе си, но да - има и момичета като теб. Лошото е, че когато свикнеш с красотата и тя се превърне в теб, после оставаш без себе си като си отиде, защото е преходна.
Харесвай се, лошо няма - всички сме суетни, но не се самозабравяй, защото няма по-грозно от красивата жена, осъзнала красотата си.
И да - красота и ум не стигат. Хората харесват сърдечни жени, добри слушатели, отворени и усмихнати.

2.   Искаш да кажеш, че проблемът ти е, че си много хубава? Да не мислиш, че по-малко хубавите жени нямат същите проблеми като теб? Тях също искат да ги изчукат на 5-тата минута, също попадат на неприказливи. Това, че си по-привлекателна не те прави по-специална в това отношение, сори. Даже малко ти пречи, защото ти надува изкуствено егото (очевидно) и те прави да изглеждаш превзета.

Иначе по казуса ти конкретно: цяло изкуство е една жена да може да си намери свестен мъж. Тепърва ще трупаш опит в това отношение.

6.   Радвам се, че цитираш Хамлет :)
Charming

7.   Мисля че четох подобна тема наскоро. Авторката й беше написала нещо за "грозните й аверки" и това направо бумна в темата й. Всички я упрекваха, че има прекалено голямо самочувствие и просто всичко отиде на майната си. Сега мисля, че темат е написана от същата жена, но не е включила "грозните й аверки", за да не стане както с миналата й тема.

Ти, Авторке, усмихваш ли се като поглеждаш мъжете?

Проблема е, че има много страхливци. За съжаление...

Поздрави! :)

8.   Виж ще ти кaжa сaмо че си много нaхaкaнa... нaли знaеш че момчетa зяпaт и по хубaво и грозно.... хубaв грим и хубaви дрехи товa ли ти е крaсотaтa??? товa е еднa опaковкa... и кой ти кaзвa че си хубaвa мaйкa ти или някоя приятелкa рaзбирa се че никой нямa дa ти кaже грознa си...
И явно не си пт нaй-умните и изискaни щом искaш момче което дa изплезвa език....
Не е хейт a просто лично мнение зaщото имa рaзликa от хубaвa и хубaво. Човек е нaй -хубaв когсто е себе си. Без грим.
Лек ден;)

9.   Бъди мaлко по -скромнa

11.   Всякa женa е хубaвa с грим.... но явно кaто се приближaт виждaт рвaлносттa и бягaт;)

14.   Жaлко че явно не си достaтъчно умнa зa дa осъзнaеш кaк сaмa си гaлиш егото

16.   Aко ти чaкaш някой перфектен нямa кaк.... сигурно ти отблъсквaш момчетaтa.... държиш твърде много нa външния вид

18.   Що не вземеш дa споделиш с бaщa си дa те нaбие едно хубaво.... липсa нa мъжко внимaние имaлa....

20.   Лол лошо ми стaнa кaто го прочетох. сaмучувствие нa мaкс. дaли е без покритив не знaм но товa е много грозно. тaкa дa се фукaш и хвaлиш.
Помисли си нaд поведението и съм сигурнa че не сaмо ммчетa но и приятелки ще се нaтрупaт:)

21.   Мнохо ми е интересно кaкво мислиш зa хубaво. зaщото в случaя се мислиш зa възпитaнa но едно културно момиче не е толковa нaфукaно или поне не го покaзвa зaщото хорaтa около него виждaт че то е крaсиво и умно и нямa нуждa дa го коментирaт. интересно ми е кaкво ходиш при познaти и ги питaш дaли си крaсивa ли.
Унемях просто
Рaзбирaм зaщо един познaт го е споделил и е нaписaл скромнa и сaмa
Момиче стегни се

22.   Заваляха злобни коментарчета от злобни женици. Спокойно мойто момиче! Проблемът ти не се дължи на това, че си красива, а по скоро заради самото излъчване, което си придаваш. Замисляла ли си се, че въпреки приказливостта ти и флиртовете, ти просто им изглеждаш твърде самоуверена, високомерна с високо самочувствие. Мъжете се комплексират и започват да мислят, че ти ще ги отблъснеш, защото самочувствието ти има покритие.
Останалите самовлюбени, неособено големи красавици, им създават чувство на комфорт, защото не ги превъзхождат и защото няма начин да не им откажат-то просто си личи.
Никой не е останал сам, втълпи си го това и се огледай за някой младеж, който ти е грабнал окото. Отиди първа при него, заговори го и му покажи чувството си за хумор. По този начин ще му докажеш, че има шанс с теб и, че ти не си поредната кифла.
Няма нищо срамно в това жената да направи първата крачка. Но се дръж на положение! Леките закачки, дърпането и тн са напълно позволени. Успех, красавице! :) :)

25.   Благодаря номер 22, най-накрая прочетох нещо в ориентираща посока към темата ми, а не ироничен коментар колко съм "скромна".
Замисляла съм се над нещата, които изброи, то всъщност си е така, но не мога да променя външността си. Не мога и насила да го задърпам да ме опознае.
Зная, че никой не е останал сам, но съм на 17 и е нормално да ми липсват топлите прегръдки на някой.. от цяла вечност.
За жалост всички мъже, които поемат инициативата мислят, че вече съм им в ръцете.

26.   А със този цитат,ще отговоря на всички със злобни коментари.

-Хората казват, че съм екстравагантна, защото искам да бъда заобиколена от красота. Но кажете ми: "Кой иска да бъде заобиколен от боклук?"

Имелда Маркос

27.   Самият факт, че цитираш някакви неща, които да докажат колко си права, говори за огромното ти Его. Освен това си повърхностна и обичаш да се конфронтираш, когато не става на твоето. Посмали малко Егото и нещата ще започнат да се нареждат. Първо е важно да допуснеш възможността, че си надута, а след това да осъзнаеш, че е така. Втората крачка е да започнеш да осъзнаваш моментите, в които проявяваш това си качество. Ето например когато постна последният цитат (който няма общо с темата, между другото, защото дори грозните хора обичат да са заобиколени от красота в повечето случаи) ти все едно казваш "вие наранихте голямото ми Его ужасно много и аз страдам от това и сега напук ще ви пусна един цитат, за да ви докажа, че сте боклуци! ".

28.   Определено по-добре изглеждащите хора са по-самотни, особено пък ако имат и нещо в главата. Аз от години живея в САЩ и като се върна в България, момичета и жени буквално се обръщат след мен и това ми се случва почти всекидневно. Не знам дали е заради "красотата" или заради факта, че мога да си позволя да нося доста скъпи дрехи, но по улицата ме гледат сякаш съм извънземен. И да, в момента в България и света страшно много момичета/жени са склонни да спят с теб само заради факта, че си богат. Само едно ще ти кажа, красотата и парите не са достатъчни. Да, с тях можеш да правиш страшен, но безсмислен секс с хора, с които след 2-3 пъти не искаш да имаш нищо общо. Нито красотата, нито парите няма да ти донесат "единствения" - този, с който ще искаш да прекараш остатъка от живота си. За там вече си трябва дълбока духовна връзка и това, което е вътре в теб има МНОГО по-голямо значение от "обвивката" ти. :)

29.   От номер 22. Авторке не желай да промениш външността си. Това, че красивите жени остават самотни е написано от някоя комплексарка. Проблемът ти не е във въшността ти, казах ти. Ти самата трябва да се отпуснеш. Онези дето веднага се нахвърлят за секс, просто се опитват навсякъде и където им излезе късмета действат. На такива казвай "сайонара".
Поизчакай още малко, може би мъжът ще намери теб, точно когато ти не го търсиш. Едва ли някой ще откаже да те опознае.
Опитай се да се харесаш-палави погледи, леко докосване, закачки... След като му станеш интересна, се дръпни малко-ще му покажеш, че не си толкова лесна и ще потдържаш интереса му към теб.
:)

30.   Номер 27 - Нищо общо,и нищо по темата ми.
Колкото моите цитати са излишни за теб,така и коментарът ти за мен.
Няма как да се замисля над това,дали съм надута и с твърде голямо его,защото хората около мен ме харесват и не са се оплакали,че съм надувка,дори понякога съм твърде тиха и кротка. :)

31.   Проблемът на вас, красивите хора, ви е, че ние, обикновените хора, смятаме, че нямаме шанс с вас. Просто ви се наслаждаваме на красотата, но не вярваме, че можеш да ви имаме като партньори или приятели. Както имаше една поговорка - "Еднаквите птици летят заедно".

32.   Според мене ги отблъскваш освен с красота и интелигентност, и с някаква лека резервираност, която усещам от думите ти, не знам защо. Това е мое мнение, може би не съм права, но мен лично ме влекат простодушни и отворени хора, с които лесно се говори. Може да са интелигентни, но просто да излъчват скромност, да не са intimidating. Не мога много добре да го обясня... В днешно време особено в България малко хора търсят Грейс Кели, пък нека е красива. Огледай се - колко хора познаваш толкова изтънчени, с идеални обноски, красиви и да цитират Шекспир по три пъти на изречение... много малко хора търсят такива големи лъжици за техните уста. Аз самата се старая да се държа възпитано, мило и любезно, но често се държа неестествено - или твърде официално, стеснително и неловко или слагам студена и резервирана маска. Не го умея това простичкото, човешкото, само сред близки приятели съм такава. Не казвам да се държиш като простачка, но да възпиташ в себе си приветливост, дружелюбност и чувство за хумор, малко скромност и самоирония, смиреност някаква. И недей се престарава във външния си вид - може би ако носиш по-простичко облекло или зарежеш грима (вероятно нямаш нужда от такъв), няма да плашиш толкова :D
Не се притеснавай, малка си още, нормално е да не намираш подходящ човек нито сред връстници, нито сред по-възрастни мъже. Може би се прицелваш в неподходящи хора? Има време, учи се от грешките си. Пожелавам ти мъдрост, а не късмет, защото вярвам мъничко повече в мъдростта на преценката, отколкото в късмета. :)

er

33.   Знаеш ли защо някой хора са по-красиви от други? !
Защото са скромни!
А ти си меко казано нескромна! Не те виждам или чувам, а вече си ме подразнил.
Красива съм, умна съм, флиртувам.. чудо!
Не си губи времето в това да се контиш и пак да се чудиш защо мъжете гледат на теб като секс кукла.
Бъди по скромна..!
Дръж се нормално, не се обличай твирде предизвикателно и не търси постоянно накакво внимание!
Тогава ще видиш, че ще привличам само мъже, които са обикнали душата ти.

34.   Знаеш ли защо някой хора са по-красиви от други? !
Защото са скромни!
А ти си меко казано нескромна! Не те виждам или чувам, а вече си ме подразнила.
Красива съм, умна съм, флиртувам.. чудо!
Не си губи времето в това да се контиш и пак да се чудиш защо мъжете гледат на теб като секс кукла.
Бъди по скромна..!
Дръж се нормално, не се обличай твирде предизвикателно и не търси постоянно накакво внимание!
Тогава ще видиш, че ще привличам само мъже, които са обикнали душата ти.

35.   Дай ми опредление за красиво. Кажи ми какво е глупаво и какво умно??
Какво означава аз съм красива, че всички ние не сне толкова красиви колкото теб ли?
Всеки е красив сам за себе си!
Всеки има собсвен чар и харизма.
А на теб ти личи, че делиш хората на грозни и красиви(каквито и възгледи да имаш за тва).