Споделена история от Тинейджърски

Mисля за смърта
Здравейте, момче съм на 15. От половин месец вече в главата имам ужасни мисли че ще загубя близък човек, по-скоро сякаш ще загубя майка си, мисля си как ще живея като тя си тръгне, и отвътре си викам- всеки човек рано или късно ще умре, такаче свиквъй с мисълта, така си е но, става ми много кофти когато си мисля за нещо такова при положение че майка ми е на 40 и е здрава, преди имаше дискова херния и ми повтаряше че може да я загубя и да не се притеснявам много, защото всеки човек си отива. Това беше станало преди около година, две и като се сетя че ми казваше нещо такова и ми става нереално, че ще си тръгне. Преди около 1-2 седмици със сестра ми имахме, проблеми, тя се караше с майка ми, и майка ми че ако умре, ще умре от сестра ми! И аз бях засегнат защото по принцип съм много чуствителен и й казах на сестра ми че ако загубя майка си, няма да мога да живея без нея. Преди това нямах много мисления за смърта но след това почнах да си мисля че до седмица, две ще загубя майка си. Вие какво мислите? Това нормално ли е? На вас случвало ли ви се е, и трябва ли да се притеснявам, защото съм чувал че в пубертета такива мисли са нормални, но искам да ги махна от съзнанието си, и да мисля за нещо позитивно!

Коментари

1.   Остават и след пубертета, ако ги допуснеш. И ще съсипят и твоя и на майка ти живота, ако ги допуснеш... Така че забравяй всякакви глупости още сега. Казвам ти го опит - пред очите ми хора години наред се гърчат и се превръщат в безпомощни мекотели... от мисли.

2.   Еми Авторе, случва се на чувствителните хора. Не е ненормално, особено в пубертета. Ако се случи някакво заболяване, нещо, което да стресне детето, че може да изгуби родител, наистина страданието може да е трайно и да травмира, дори за години напред. Ама и майка ти не го е домислила да каже така, щом ти си чувствителен и се стряскаш.
Но мисълта ми е, да, минават им на младежите такива плашещи тежки мисли, заради които после дълго мислят за смъртта. Не се притеснявай, ще премине.

3.   Чакай, чакай... майка ти е казала, че ако умре, ще умре заради сестра ти ли? Ако е така - сори, но е доста долна постъпка от страна на майка ти да прехвърля такава отговорност (дори виртуално) на друг човек и да се изживява като жертва.

Иначе, нормално е човек от време на време да се сеща за смъртта - своята и на свои близки. Неизбежно е. От друга страна, точно защото е неизбежно няма смисъл толкова да се мисли за нея :) Така или иначе ще умрем всички един ден. Аз лично като случайно се сетя за смъртта, започвам да си мисля за началото - на живота, Вселената, времето и пространството, за раждането и тн. Просто такъв е цикълът на живота.

4.   Вярна е философията, че всеки един ще умре, но запомнете, че живота е кратък, и не трябва да нервирате майка си. И тя има нужда от щастие, защо я тормозите? Когато си отиде, тогава ще съжалявате, защо сте се карали с нея.

5.   Норамлно е да се притесняваш да загуш свои близки и приятели. Единствените хора, които не си мислят за подобни неща, са изключително глупавите, които приемат всичко за даденост. Важното е да разбереш, че всичко това няма да продължи вечни и че всеки един момент е безценен.
Успех.

6.   От Автора: Номер 3, да майка ми след като се скара със сестра ми, и ми каза че ако й стане нещо ще стане заради сестра ми, просто малко обърках текста. Иначе ви благодаря за позитивните коментари!

7.   явно е от побертета аз сам също на 15 и си мисля за смарта че ще умра и т. н от 2 седмици вече го мисля пия даже успокоителни и пак нищо се го мисля незнам как да спра :(

8.   Аз съм момиче на 15 и също горе долу съм като теб, но също си мисля за смъртта от др ъгъл. Как се чуства човек, когато умира. Какво е чуството да отнемеш живота на някои и подобни. Представям си как убиват майка ми пред мен, като преди това я измъчват и т. н. Не ме разбирайте погрешно, обичам майка си от дъното на душата си. Ако я няма на този свят една част от сърцето ми ще липсва...
Интересувам се като например за най- жестоките убийци- Джеси Померой и ау.
Накратко мисля си за смъртта, но хей нашият е заобиколен от смърт под различни образи.
Не смятам, че при теб е нещо сериозно, всичко си е до границите на нормалното, но ако например имаш сексуална възбуда от смъртта и нараняването е нещо друго.
Искрено се надявам да съм ти помогнала:)))

9.   Номер 7, аз ти предлагам да се разсееш от тези мисли с някой учебник по български език.

10.   За всеки проблем си има решение и ето го моето-просто не мисли за това, ти не можеш да промениш нищо, единственото нещо което ще промениш е това че ти ще се чустваш зле. Аз се старая когато направя нещо или се сетя за нещо от което ме е срам да спра да мисля за това.