Споделена история от Тинейджърски

Харесва ли ме?
Здравейте. Моята история е, че се влюбих в едно момиче, с което си пишем някъде от 2 седмици във Фейсбук. Още като се запознахме ми поиска Фейсбука. Случвало се е почти цял ден да си пишем, имаме страшно много общи интереси. Проблема е там, че не знам дали ме харесва. Преди няколко дена й писах във Фейсбук "искаш ли да излезем някъде само двамата", понеже не мога да я издебна сама и да й кажа какво чувствам към нея, тя отговори "да", оговорихме се кога и къде, но на следващия ден тя изненадващо каза, че я боли главата и така и не излязохме. Според вас да продължа ли да й досаждам да излезем и да й кажа, че я харесвам или да се отдръпна от нея, защото не ми се иска да я загубя като приятелка??? Знам, че риск печели, риск губи, според вас какво да правя??? Сега се чудя това с главата дали е било истина, или е било някакъв намек, че не иска да станем гаджета, не знам... Тези, които имат опит с жените, ги моля да пишат. Времето ми изтича и знам, че от френд зоната няма измъкване....

Коментари

1.   здравей аз съм момиче на 14 и съм супер срамежлива може би я е хванало срам да излезнете ссамо двамата и мен мн момчета са ме канили но съм отказвала защото ме е срам не се отказвай ако наистина чуувстваш нещо към нея но и гледай да не досаждашш много

2.   Сори, ама вече си Friend-zoned :/

3.   Какво всички питате дали някой ви харесва? Ние откъде може да знаем?

4.   Според мен щом сте писали цял ден и имате много общи интереси може и да те харесва. Но това с главата може и да е било истина. Най-добре и признаи чувствата си.

5.   От Автора:

Някакви съвети, моля...?

6.   Дай и малко време и ако тя първа ти пише значи не е безразлична към теб. Може да се е уплашила ако е като мен. Успех....

7.   Ами честно казано в твоята ситуация всичко зависи от това как се държи като си пишете. От съобщенията може да се разбере дали има интерес и дали ти пише и тя или само ти отговаря колкото да е мила. Няма как да ти кажем. Това с главата звучи подозрително но е напълно възможно да е истина така че не се притеснявай. Да не говорим че дори и да лъже е възможно да прикрива друга причина поради която не е могла да дойде което пак не е причина да мислиш че не те харесва. Според мен продължавай да си пишеш с нея и не се паникьосвай толкова за френ зона. За да попаднеш там трябва да сте близки(не само в чат) и да сте добри приятели. Ако си просто приятел (не кой знае колко близък) не е страшно защото може да се измъкнеш. Страшно е когато станете много близки приятели и нищо повече. Докато си леко дистанциран, мистериозен така да го кажа винаги има възможност за нещо повече от приятели.

8.   Здрасти. Аз самата съм момиче и знам какво е. Ако наистина я харесваш, питай я дали това с главата е било на сериозно или си е направила шегичка. :)

10.   Прав си - от френд зоната няма излизане. И то много си прав.
Закъснял си вече - 2 седмици писане във ФБ, няма за какво да си говорите, когато излезете.
Аз съм на 18 в момента и се запознах с едно момиче на 8-ми август, на 11-ти тръгнахме, а на 14-ти я ебах за първи път... Прави си сметката. Следващия път по-живичко ще действаш, защото сега си оставате приятелчета. И да - излъгала те е за главата. Когато момиче се оправдае, че му има нещо, или каже "Ще си помисля" и "Ще видим", значи не. Успех!

11.   не се чуди, пробвай пак, покани я на среща, ако ти откаже или те резни пак си я избий от главата тва е, не му мисли мн
Успех.

12.   Може да се срамува.. Надали е било измислено оправдание, защото ако не искаше да излизате нямаше веднага като те види да ти иска фейсбук-а а и да ти пише всеки ден.

13.   Въпреки, че си пишете във фейсбук толкава често и се познавате вече, не е достатъчно за да те е опознала напълно. И това, че на теб тя ти допада, не означава, че вероятно и ти я вълнуваш по този начин. Може да иска да сте просто добри приятели или по скоро е все още в процес на опознаване. Две седмици са твърде малко, за да сте се опознали. И това, че ти си и предложил, да излезете само двамата, не е лошо като идея, но не мисли че при първата ви среща, трябва да си толкова настъпателен и, че чак и кажеш, че я харесваш и и да почнете да натискате примерно :D. Това много хора си го представят, ама в реалния живот темповете са по леки. Според мен момичето се е стреснало и разбрало на къде бият нещата, затова те е освиркала първия път. За тези неща трябват малко търпение. Иначе поздравление за мъжката ти постъпка, да я поканиш да излезете, не много момчета го умеят това. По скоро умеят това момичетата, да им ходят по задника. Ако за напред искаш нещата да се получат, ще трябва да се потрудиш, да те забележи да кажем. Но не и да я задушаваш постоянно с присъствието си. ще добре да продължиш връзката си с нея по фейсбук, покажи и че найстина се интересуваш от нея като човек, но подходи по приятелски в началото. Ако и тя те харесва рано или късно ще го усетиш и тогава трябва да действаш. Иначе, както го обясняваш ти, на две седмици във фейсбук и на първата среща и предлагаж. И аз да съм на нейно място ще си помисля, че си разгонен и ще бягам на километри :D

Момиче на 19 години.

14.   Здравей, аз съм момиче и също се влюбих в момче по фб и като при тебе имаме супер много общи неща.. та относно това дали те харесва защо не я попиташ дали харесва някои? Според мене продължи да и пишеш.

15.   Кажи й! Това е най-добрият начин!

16.   По мое мнение те отбягва, иска да има приятел, ти не си човека, но толкова и се иска че иска да пробва с теб, но в последния момент е осмислила това и е отказала. Пробвай пак, ако откаже ясно... Не и пиши като сульо, действай като си с нея, не от компа.

17.   Аз лично мисля че те харесва тъй като се е съгласила да излезете.. Продължавай да и пишеш може и тя да те харесва както сам каза имате много общи интереси... :) ;)

18.   От Автора:

Много ви благодаря за съветите, найстина ще ми помогнат доста и занапред с момичетата. Найстина мисля да се отдръпна малко от нея, да спра да й досаждам за 2,3 дена и да видя какво ще стане, иначе наскоро пак й писах дали иска някой път да излезем, отговорът отново беше да,което значи че има шанс да ме харесва.Мисля да погледам нещата отстрани както казах за 2,3 дена, ще й пиша само ако тя ми пише, няма да излизам с компанията,за да не я виждам и тогава ще я попитам отново за среща, ако се съгласи ще действам,защото не искам да я изпусна,макар че както писа 1 момиче по-горе не е хубаво от 1 среща да се награбим,нооо...времената са други.

19.   Здравей! Не спирай да й пишеш, защото това ще я накара да се замисли дали и ти я харесваш. А това задето я е заболяла главата - сигурна съм, че е вярно, защото ако искаше да те отреже можеше да го направи още откакто сте почнали да си пишете. Кани я, пиши й постоянно. Харесва те, сигурна съм.