Споделена история от Тинейджърски

Защо той ме мрази ?
Здравейте.
От няколко месеца харесвам едно момче. Oт един град сме, даже и от едно село.
За първи път му писах през май месец и сме си писали много пъти -целувки, сърца, всякакви закачки. На село сме се засичали, но от разстояние. Tой караше колело и ми се усмихна, а аз не реагирах от срам. Един път като си писахме той ми каза да му пратя моя снимка, попитах го защо, а той отговори да имам за мен си. Но аз май развалих всичко като накарах една приятелка, която беше от неговия клас да го попита дали ме харесва и да му каже че аз го харесвам. Тогава постъпих глупаво. И от тогава нито сме си писали, дори като ме види се маха и отива другаде.
Писах му много пъти но не отговаряше. Реших да го попитам анонимно в една социална мрежа ask. fm. Попитах го `харесваш ли някоя? `, той отговори `ако си (моето име ), значи не `, после го попитах пак анонимно `мразиш ли някой `, той отговори `да и каза моето име `.
Моля ви помогнете ми искам да си върна старите отношения с него. Как да го направя? След като е писал, че ме мрази значи има причина и аз искам да разбера каква е, моля ви помогнете ми.

Коментари

1.   Олеле, това стана интересно, изчакайте, отивам да си взема пуканки и чакам продължение!

3.   Спокойно просто отиди при него и го питай защо не ти говори а и нали спомена че си накарала някаква приятелка да му каже че го харесваш, но не си сигорна дали тя не го харесва или пък какво му е казала, просто говори с него и му признай че го харесваш така ще е най-добре.

4.   Хей, това го видях вчера в един профил за съвети в аск, който следя и там момичето май ти беше казало да го забравиш. Не помня дали точно това ти каза, но няма значение. И аз бях в подобна ситуация, но накратко.. запознах се и аз с един, всичко окей беше, сърца, целувки, но той беше нахален и искаше след три дена познанство връзка и сещай се. После ми се случи и това със снимката както ти казваш, че той ти е поискал. Сега това момче се държи гадно с мен, намира си начини да ме издразни и изобщо все едно не се познаваме, подминава ме и толкова. Представям си колко ти е кофти за това. Не мисля, че си постъпила глупаво като си накарала приятелката си да го пита, не е трябвало да става така, ама.. Виж, повечето момчета като не постигнат веднага нещо се отказват и се сърдят за най-малкото. Според мен е искал да те използва щом сега се държи така с теб, а и ти е отговорил така в аск. Не се занимавай с него, ще си намериш друг, който ще те оцени. Аз забравих този, който уж харесвах преди, сега го намразих заради държанието му и не си заслужава да се натъжаваш заради някого, на когото не му пука

5.   Съжалявам, знам колко е гадно, но това, което мога да те посъветвам е да изчакаш малко(може да му мине)... а ако пък не се опитай да му се извиниш някак. Кажи му, че не си преценила правилно и че искаш пак да сте приятели. Ако откаже да се сдобрите просто спри да се занимаваш с него. Ако откаже да се сдобрите значи е от онези момчета, които си мислиш, че са страхотни, а се оказват големи глупаци.
Надявам се да ти помогнах някак, а ако не съм съжалявам, наистина исках!!!

6.   Извини му се. ;)

7.   Може би тази твоя "приятелка" му е казала нещо. В днешно време и на сянката си не можеш да имаш вяра...

8.   Сигурно е искал само приятелски отношения с теб и когато е разбрал, че го харесваш, той е решил да те отблъсне с лошо поведение (така правят някои момичета и момчета). Не си прави труда - щом не може да ти обясни чуствата си нормално, значи не те заслужава дори като приятел.

9.   Жено отиваш при него и просто го питаш защо така е станало.

11.   Ако знаеш колко добре те разбирам. И аз харесвам едно момче с, което бяхме горе долу приятели, но веднъж му писах, че го харесвам, излъга ме, че има приятелка (един негов приятел, който ми е близък ми каза, че лъже) и аз се направих, че съобщението не съм го писала и аз той каза, че били детински глупости и т. н. Та да, сега ме мрази, а вече единствено искам само да сме приятели, но няма да стане. Моят съвет е изчакай да му мине малко и да реши че си си загубила интереса към него и тогава отново се сближи с него, но не прекалявай и не се натрапвай много, за да не стане пак същото. ;)

12.   Да, най-добре сама говори с него лице в лице! Верно, че сигурно ще ти е неудобно, ама поне ще се изясните :)

13.   Здравейте. Моля ви за съвет... Направо незнам къде да започна... От доста дълго време харесвам/х едно момче. Писах му нявсякъде във вайбър, инстаграм и къде ли не, наистина му писах много, че го харесвам, но той реши да ме блокира навсякъде и ме намрази и сега незнам как да му кажа при положение, че ме мрази и, че знае че го харесвам. Моля ви помагайтеее

14.   Ти за среща на живо чувала ли си? Знаеш ли колко човешки сетива не участват, когато пишеш в социаните мрежи?