Споделена история от Тинейджърски

Страх от буболечки
Ами на 16 съм момиче. Ами от заглавието се подразбира какъв ми е проблема, и съм сигурна, че има и други хора които ги е страх, но мен толкова много ме е страх направо не е нормално. Примерно ако видя хлебарка в някоя стая ме е страх и гнус да я убия и я затварям в стаята и аз отивам другаде докато майка ми не се прибере от работа. Тя постоянно ми се кара и ми казва да порасна, но не е толкова лесно. Наистина много ме е страх, ако някоя гадинка ме полази направо мога да припадна сигурна съм, че повечето от вас ще ми се присмеят. Аз мисля, че проблема ми е от детска травма, но не си спомням дори искам да ида на психолог, но семейството ми няма средства ако кажете просто да не се страхувам няма как да стане. Моля помогнете

Коментари

1.   Еволюцията, като е дала толкова разум на човека. Вижте докъде го е докарала. Драга, това наистина е проблем и не ти се подигравам и присмивам. Изправи се срещу страха си!
Просто трябва да осъзнаеш и осмислиш, че тази ситуация е няма почва и не застрашава живота ти едва ли не. Успех <3

Во. 15г.

2.   И аз съм така. Но спокойно, всичко може да се оправи. Ако имате много буболечки у вас, питай майка си ако може да напръска. Ако откаже, просто си представи, че това е само една хлебарка и нищо не може да ти се случи. Действа при мен, просто се успокоих и си казвах, че съм смела и нищо няма да ми се случи. Но по-добре напръскайте, защото може и да не преодолееш страха си. Но спокойно. :)

3.   Момичеее, мога да ти кажа, че 90% от момичетата ги е страх. Аз съм същатата. :D

4.   Ами и мен много ме е страх и ми се смеят много но просто няма лек към страх на 14 съм и карам момчетата около мен да ме пазят

5.   Здравей мила! Имам същия проблем. Вечерите се завивам до главата.

Момиче12

6.   Аз съм същата. Като видя някой паяк, не ме е гнус, а направо ме е страх. Да не говорим за мишки и гущери, които също са влизали вкъщи. Страх ме е даже като ги гледам по телевизията.

7.   До номер 6: аз направо имам фобия от паяци, много ги мразя тези гадини. Още от малка ме е страх. И все викам майка ми да ги убива. Всеки има фобии от нещо. Майка ми се страхува от хлебарки.

8.   разбирам те мен също ме е гнус и страх от всякакви насекоми аз просто със много усилия слагам 4 салфетки представя че е бонбон затварям си очите слагам салфетките върху буболечката настъпвам я и я изхвърлям в тоалетната без да гледам и пускам водата

9.   Аз досега не съм пипала буболечка, но не се страхувам да ги бутна с химикалка или молив и да ги сложа в хартия и после да ги пусна отвън да живеят.
Помни, че те се страхуват повече от теб, цащото все пак те са по 2-3 см.

10.   Аз имам голям страх от всякакви гадинки, било то пълзящи, а за летящи направо хуквам с 200. Не само ме е гнус от тях, но страха е много, много, много по- голям. Пребивала съм мулци, но само като ги погледна още ме е страх и убиването не помога. Не че искам да ги убия, даже се кумя половин час и като го видя от близо това гадинче, мале припадам. Накрая докато се реша и си кажа " Споко, ти вече си голяма, ще се справиш това е само една гадина "! Уви, това хич не помага! Казвала съм на мама много пъти, че изпитвам ужас, но тя все ми повтаря, " Ти вече си голяма и трябва да се справяш сама "! Да та то на нея ѝ е лесно, тя не се страхув. Най - странното в страха ми е, че само като видя гадината и се разплаквам, сякаш замръзвам на място и... и много ме е страх? Моля мама да убие паяк, а тя суеверната " Няма да го убивам, но лош късмет е ", а тя не мисли ли че ме е страх и, да смешно е, но рева. Как, как, как да не ме е страх, защо изобщо имам тази фобия? Защо? Не си спомням нищо от което да се е появил този страх. Изобщо не искам тази тъпа гадна фобия! Приятелката ми с радост взима калинка и я слага да ръката си, а аз при мисълта да ме лази, полудявам! Как да преодолея този огромен страх??? !!!???? !!!!???