Споделена история от Тинейджърски

Искам да се боядисам в рижаво
Здравейте аз съм момиче с леко тъмна кестенява коса и искам да се боядисам рижава. Но не светло рижаво (направо оранжево), а тъмно рижаво (да бие и на кафеникаво). Та се чудя дали за този цвят ще трябва обезцветител? Също така бихте ли ми препоръчали боя? Благодаря предварително!
(Съжалявам, ако има правописни грешки)

Коментари

1.   Ако си със светла кожа и зелени очи, червеното ще ти отива, но ако си от онези влашките циганки, бременните, дето си боядисват косата в лайнян цвят и очакват някой да ги харесва-забрави.

2.   Моя съвет е да идеш при някоя фризйорка и да я попиташ тя ще ти каже за твоята коса какво и как ще е най добре а и може да попиташ ако тя те направи каква ще е цената ако те устройва да идеш при нея защото най добре ще те направи сама ме съмнява да я направиш точно това което искаш най много да я изгориш и да не стане равномерно а на места светло наместа тъмно една моя приятелка се беше опитвала сама да я изсветлява и после ходи допълнително при фризйор по добре иди и кажи каква да те направи хем ще ти пощади косата и ще те направи доста по-добре :)

3.   Аз се боядисах баш рижаво това лято, но не с боя, а с балсам оцветител. Шишенцето струва 2 и нещо, до три (150мл), не знам на другите места как вървят. Използвала съм го за 4 боядисвания и е до половината. С едно боядисване държи седмица-две. Казвам ти го, защото той няма да изгори косата ти пък и цвета си пада равномерно и ако искаш да го махнеш става лесно само с повече измивания. Марката е Leganza, номер 40, но можеш да видиш и другите цветове.

4.   Недей! Ще заприличаш на маймуна.

5.   L'Oreal Preference 5. 43 или професионална боя (препоръчвам ти Кюн или L'Oreal Majirel). Ако си с професионална, може без обезцветяване, стига да избереш точния нюанс.

6.   Здрасти! Аз имах светло кестенява коса- колко пъти се опитах да я мажа, то не беше с къна, то не беше с боя. Накрая реших да се изруся- със на сайъс изрусител. Стана равномерно и добре. Веднага след това реших да се мажа с рижо- на опаковката едно ягодово русо (не толковя ярко рижо), излизам от банята- КАТО МОРКОВ СЪМ. Един ярък, наситен цвят, който на сивите ми очи и бледата ми кожаизглеждаше отвратително. Пращах майка ми да ми купува друга боя да се мажа. Намазах се с новата боя и се получи много хубаво тъмно наситено червено. Та да знаеш рижото се постига трудно и или ще заприличаш на морков като мен, или ще станеш на кафеви и рижи петна. По- добр отиди на фризьор, но и там няма гаранция, че ще те направят като хората. Една приятелка отиде да си направи в салон риж цвят на косата и се върна на петна- един кичур кафяв, защото не хванал боята, другият нещо между рижо и кафяво, третият риж.
Рижото е най- трудният цвят за подържане така че, ако искаш да е окей трябва пред 2-3 седмици да имаш пари да ходиш в салон да ти подържат цветa.