Споделена история от Тинейджърски

Толкова ли е голяма разликата ?
Аз съм момиче на 13 години, но приятелят ми е на 29.Знам, че това е много голяма разлика, но с него съм повече от 7 месеца и ни е много приятно заедно. С него ми беше и първият път =]...До тук горе-долу добре, но преди една седмица нашите разбраха, че имам връзка с мъж 16 години по-голям от мен .Накараха ми се супер много и ме наказаха да не излизам. Единствено се виждаме,когато аз отивам на даскало той ме изпраща, и понякога когато се прибирам, но не винаги... Това са по 20 мин. максимум. Не мога така. Нямаме време за нищо! Моля ви, кажи ми какво да направя ? Благодаря ти предварително! :)

Коментари

1.   здравей ;) и моите родители реагираха така когато разбраха че приятелят ми е турчин. затвориха ме вкъщи, караха ме да се разделя с него, дори искаха да ме водят на генеколог.. бях се сринала от тоя натис от тяхна страна.. добре че беше приятеля ми да ме подкрепя :) имай търпение и всичко ще се оправи. няма да те държат затворена до края на живота ти :)

2.   Ти си дете на 13 ! Не мисля, че връзката ви ще има развитие. И тук не става въпрос за разликата в годините, а по-скоро за възрастовата ви граница ... Ти все още не си оформена като характер, психика, физика ... Той е на 29 години, време му е за семейство, кариера, деца, а ти не можеш да му го дадеш !

3.   уоу

4.   Сега те тресе само хормона. Ако ти беше на 18 щом искаш можеш се жениш и за 16 години по-голям. Но се замисли той има ли семейство - може и да те лъже. За него може да се ожениш едва като станеш на 18 - след пет години - той ще е на 34. През това време може и да се ожени. Вашите искат да те пазят от болести и забременяване. Работата с турчина е съвсем различна.

Вашите не трябва да ти забраняват, а да седнат с теб, мирно и кротко да ти обяснят нещата, да ги осмислиш и тогава сама ще разбереш, че се заблуждаваш.

Ето ти една идея - поискай му личната карта "за да го видиш на снимката там". Виж на картата какво пише - неженен, женен, разведен...Ако не ти дава картата се замисли. Имай предвид, че може да живее с друга без да има брак, а дори да има деца. Задай си въпроса дали не си поредната му играчка. С него си само от 7 месеца. Мислиш ли, че е достатъчно?

5.   Мисля че е по-добре колкото се може по-навреме да се разделите, защото след това единствено ти ще страдаш ;) наистина не можеш да му дадеш това от което се нуждае и е твърде вероятно да те зареже по най-гадния начин...

6.   Аз съм момичето, което написа тази история ... Към номер 4 се обръщам ... Той се е оженил на 22 и на 26 се е развел ... Не знаех за това, но вече знам и не ми пречи ... Няма деца и е категоричен, че няма друга ... И друго ... Да, 7 месеца не са много, но наистина той не е като другите ... :(((

7.   Аз съм на 14, а приятелят ми на 28...много се обичаме, въпреки че понякога се караме доста сериозно. Проблемите са хиляди при такива връзки! Казвам всичко това от личен опит, защото при мен историята е напално сащата до някъде....искам да ти кажа само, че ако има любов всичко се преодолява!

8.   Млада си и зелена. Сега си във възрастта, когато се правят най-големите грешки. Не се сърди на вашите. Те са те гледали толкова време и толкова много те обичат, че искат да те предпазят от вероятните последствия на една такава връзка.

Виждай се с този човек, щом все още бушуват чувства в теб, но не позволявай да те забремени, както и да те обсеби.

В случая е виновен твоя "приятел", който е напълно наясно, че може да те заслепи и омагьоса. За него ти си един пластелин, който той може да моделира, защото има вече натрупания житейски опит, който ти нямаш.
Ако аз ти бях родител щях лично да се видя с него и да си побъбрим доста сериозно.

Защо не се хване с някоя мома от неговия калибър? Защото явно не е цвете за мирисане и една зряла жена би го оценила доста бързо.

Помисли си добре и помни най-важното - твоите родители винаги ще те обичат и са единствените, които знаят кое е най-добро за тяхното дете.

9.   Toй е педофил, зарежи го!

10.   Аууу...не... а на мен за 3 години максимум ми викат педофил :X!!Незнам тука какво да кажа, но за мен лично разликата в годините ви е много, защото той вече трябва да има семйство-жена, деца и пр.! А ти имаш още няколко години докато станеш жена и нз...така мисля аз. А относно въпросният мъж, с който си, мисля, че не педофил, а просто не му върви с връзките с момичета на неговите години...!

11.   Баси незнаех че съм педофил - обичаме се с момиче което е 20г по малко от мен, а аз съм на 41.

12.   За да си педофил не е важна разликата в смисъл...
20-40 разликата е 20 години ама не си педофил, не и по закона
обаче
10-30 да си, защо? Ами много просто единия няма пълнолетие.

Та по темата не е толкова за разликата във годините ви колкото във възрастовата граница, на различни етапи сте. Да не говорим и за начина на мислене. И не се сърди на вашите нищо лично, ама аз ако бях на тях в момента щеше да те е страх да излезеш за да не го видиш, а той щеше сериозно да си има проблеми със властта.

13.   Когато бях на 15 имах връзка с 24 момче. С него ми беше и първия път, разликата не ни личеше изобщо, защото на външен вид бях по-зряла от наборките си. Заедно бяхме 2 години и отгоре, но колкото повече съзрявах, толкова осъзнавах, че връзката ни няма бъдеще, това ще го разбереш и ти, въпреки че разликата ви е доста по фрапираща (надявам се и да го разбереш не след втората година:) ).

Родителите ти с право се притесняват за теб, още си много мъничка... Винаги съм си мислела, че първия път ми е бил прекалено рано, а какво става с днешните деца? Та ти си на 13? Е, първата любов - разбира се.. но защо не с някой твой съученик, а с разведен мъж? Ех, миличка.. имаш нужда от разговор с майка си!

14.   Аз ако се хванем с толкова голям почти колкото баща ми направо.. ще ме изпратят в пансион.. даже вашите са много добри родители.. аа тоя педофил ли е?? това не е нормално и аз съм на 13.. и най-много с 3 години по - голям.. по -добре го остави.. той вече е зрял мъж, а ти все още растеж и се развиваш

15.   До номер 11- Според мен това не е педофилско, все пак тя е вече голяма. Има изграден характер, знае какво ще прави с бъдещето си Докато в случая на авторката просто не знам как е започнала да се занимава с толкова голям мъж. Да за любовта няма граници вярно е, но при нея нещата са толкова различни. Та ти си на 13г. Аз на 13 съм била преди 2г. и нито веднъж не съм помисляла за гаджета и тем подобни. Особено за мъже по на 29г. (да сега авторката ще е доста голяма, но ми е интересно да разебра какво се е случило :) )

16.   Винаги когато майка ми и баща ми правят нещо което не ми отърва им се сърдя супер много ама те всъщност го правят за мое добро. Винаги след това разбирам, че са били прави. Така, че слушай ги-те не ти мислят злото само ще те предпазят от това да си провалиш бъдещето.

ИзИ

17.   Не искам да те обиждам, но... на 13 години да ходиш с толкова по-голям от теб мъж. Каза, че с него ти е бил пъривя път. Не си ли малка още?? Ако ти бях родител определено щях да говоря с него... той е педофил (с извинение). Внимавай много с него.