Споделена история от Тинейджърски

Страх ме е, че няма да успея с матурите
Страх ме е, че няма да мога да се справя! Няма да успея...
Завършвам 12 клас и не знам дали ще мога да се справя с матурите, тази година започнах да уча по-специално за тях...дали ще мога за по-малко от година да наваксам?!?

Едната матура ми трябва, тъй като мисля да кандидатствам с нея и наблягам повече на това, но трябва да науча два учебника и да правя тестове... В момента уча, наистина се старая, но ме притеснява, че нямам достатъчно стимул..Ами ако нещо се обърка?! Не искам да разочаровам майка ми..тя постоянно ми повтаря да уча, а аз всъщност го правя..не искам да съм издънка...
Не искам съвети, просто ...

Коментари

1.   Не искай съвети, простоо...седни учи без да мислиш за странични неща.
Ева

2.   Хмм, сега ще напиша нещо за което не обичам много да говоря.

Истината е че аз бях много, не чакай, не тъп.Да кажем бях мързелив ученик.Така си беше.От 10 клас спрях да уча вкъщи и общо взето каквото ми влезнеше в главата по време на часовете на него разчитах.

Родителите ми също бяха притеснени за матурите, защото ме знаеха на кво дередже съм, но пък аз бях супер спокоен.Мда, защото знаех, че по БЕЛ независимо от оценките матурата е супер лесна, пък аз пиша по-грамотно от голяма част от връстниците ми.
Втората матура ми беше най-силният предмет - английски език и също така бях много самоуверен.
В крайна сметка най-важното е да си спокоен и да вярваш в себе си :) Накрая и на двете матури имах "Много добър", което си беше вторите или третите най-високи оценки във випуска.И за да подсиля ефекта, ще кажа, че по БЕЛ завърших с оценка "Среден 3", а на матурата имах 5 ;) Сами преценете колко прилежен гимназист бях.Жалко само че така и можах да видя физиономията на даскала ми по БЕЛ, когато разбра колко имам.Той откровено не ме харесваше, хахах.

*Syndrome

3.   *Syndrome, това е доказателство за това колко се влияят учителите от изграденото впечатление за ученика. Аз ако бях щях да отида и да му се изсмея в лицетоo.

4.   Ами то се учи от 9 клас "по-специално". Не можеш да седнеш да учиш 8 месеца преди матурата, няма как да стане.

5.   ооо благодаря, номер 4...укоражи ме :)

6.   Спокоо мадурите са лесни, само не се напрягай толкова много и всичко ще мине добре.

7.   цял живот всеки ден - матура - браво на детето, което е изкарало по - висока оценка на матурата, от колкото в класовете

8.   Няма да се справиш.. гарантирам..
МОМИЧЕ, ти учиш, стараеш се, какво повече искаш? Не се панирай, защото така нищо няма да стане..

10.   Аз разбрах, че може и да се преписва, така че- няма страшно!

11.   Спокойно, ще се справиш! Аз миналата година минах през това, и аз като теб много се притеснявах, но разбах, че най-важното е спокойствието.

12.   Не искай съвети,а сядай да учиш и всичко ще е наред.

13.   Аз държах матури миналата година. Едната ми беше по български другата по английски език. По български учителят от училище ни даваше съкратен план на всяко произведение и после правехме контролно на всички произведения от дадения автор. Тъй като не изпитваше аз учех само за контролни до колкото можех (така 11 и 12 клас), 12 клас ходих на курс, но само седях там и пишех каквото ми се диктураше. Накрая последните 10 дни прочетох всики произведения и планове и имаш 5. 63, което смятам, че е добра оценка. По английски се занимавах един път или два пъти седмично активо само 12 клас (разбира се слушах и пишех в часовете и съм попаротвала през годините, но не много серизно) По английски имах 5. 35. С това искам да ти кажа да не се паникьосваш. Матурите са направени да ги минават деца от най-забутаните села, където и имената си не могат да напишат. Не се тревожи, ако си учил/а през годините и учиш и сега поне 5, не ти мърда. Важно е да не се паникьосваш на матурата и е хубаво да поизрешиш някои матури от предишни годинилЩе видиш, че не са много трудни. Не е без значение и на каква матура се явяваш. Надявам се, да съм помогнала. Желя ти успех :)