Споделена история от Тинейджърски

Благодарим Ви
Не, няма да споделям някоя любовна история, нито пък ще говоря за каквито и да било проблеми. Аз просто искам да изразя благодарност към двата най-важни човека в живота на всяко дете.

Аз съм на 16, все още съм дете (да, по-правилно е да кажа тийнейджър, но аз се чувствам като дете). :)

Навън е времето е мрачно, покрай него и моето настроение започва да се разваля. Казвали са ми, че е от пубертета и затова съм на насторения (така да се каже). Лошо, но нищо - ще го преживея някак! :)

Седя в стаята си и се чудя какво точно се случва с мен. Малко съм объркана, странно ми е, имам хиляди въпроси в главата ми, на 16 съм ала не го осъзнавам или поне не ми се иска толкова бързо да пораствам. И изведнъж се сещам за ТЯХ! Двете най-важни личности в моя живот! Благодарение на тях аз съм това, което съм. В повечето случаи се споменава само единият от родителите (майката или бащата), но аз дължа живота си и на двамата. Те са ме създали с любов и аз съм им толкова благодарна!

Понякога се замислям колко ли им е трудно с 16 годишна тийнейджърка. Както казах насторението ми се мени бързо и да, опитвам се да гледам позитивно, но понякога просто не се получава. Имам проблеми като всеки друг човек, но защо всеки първо мисли за проблемите си, а след това за малките, но ценни неща, които има в живота си?

И сега едно послание към всички родители в сайта. Ние (вашите деца) не винаги изразяваме чувствата си, но това не значи, че тях ги няма! Искам да знаете, че всяко едно дете е наистина страшно благодарно на вас, за това че сте му дали живот.

Благодарим Ви, че ни търпите! Благодарим Ви, че ни прощавате! Благодарим Ви, че ни учите на добро и ни възпитавате! Благодарим Ви, че сте се нагърбили с трудната задача да бъдете родители!

Мария :)

Коментари

1.   Браво. Нямам какво повече да кажа :)

2.   Мария, благодаря ти от името на всички родители и от свое име за добрите думи и за подкрепата! Де всички деца да бяха (осъзнати) като тебе...

Искам да ти обърна внимание на едно нещо, което често се бърка от болшинството хора, и е причина за много драми и трагедии: Ако наистина си много благодарна на своите родители, харесваш ги като родители и смяташ, че добре са се справили с ролята си, то недей да им се чувстваш длъжна и не търси начини да им се отблагодаряваш дословно НА ТЯХ. Вместо това се "отблагодари" на своите деца, като бъдеш за тях същия добър родител, каквито са били твоите родители за тебе. Такава е логиката на живота: "предай без да връщаш".
Това разбира се не означава, че трябва да си неблагодарна дъщеря, или че не трябва да се грижиш за родителите си на старини, просто означава да не преиграваш в благодарността си.

Остани дете дотогава, докато се чувстваш дете. Дори пораснала, се опитай да запазиш в себе си детското любопитство към света и хората, отвореното и непредубедено мислене, детската искреност и прямота.
Проблем по-скоро имат децата, които прекалено бързо искат да пораснат, и в името на това правят жестоки компромиси със себе си и с детството си.

...Това с "положителното мислене" не винаги се получава :) - проверено е! Така че всичко си е в реда на нещата.

Ray

3.   Ехее страхотно, много се радваме, че имаш такива хубави родители. И аз като теб не им казвах, че ги обичам(по-точно майка си), но определено много я обичам и мисля, че тя го знае. Сега съм далеч от нея по стечение на обстоятелствата и плача, много ми е мъчно за нея. Поздравление за хубавото признание.

4.   Според мен това е писано от родител :D 99% съм сигурна!
Психиката на 16 годишните и отношението им към родителите, определено не е такова в тийнейджърските години!
Unknown Girl 19*

5.   Номер 4, благодаря ти за това, че ме смяташ за по-зраяла от годините ми. Това е комплимент към мен! :)
Истината обаче е, че съм на 16 и да, мисля по този начин. Защо винаги трябва да слагаме всички под един знаменател?

"Психиката на 16 годишните и отношението им към родителите, определено не е такова в тийнейджърските години!"
Е, съжалявам, но изглежда аз съм изключение от правилото. И съм сигурна, че не съм само аз!

Какво като съм на 16? Какво като съм тийнейджърка? Защо винаги като се каже "тийнейджър" се визират по-лошите страни на тийновете?
Ние преливаме от енергия и имаме какво да кажем! Аз не смятам, че факта че съм на 16 години ми пречи да разсъждавам по начина, по който разсъжавам в момента.

Благодаря на останалите за коментарите! :)
Номер 2, ще имам в предвид всичко написано от теб.

Мария :)