Споделена история от Тинейджърски

Хванаха ме с трева, а аз съм непълнолетен и притеснен за бъдещето си - какво ще се случи?
Здравейте, читатели. Преди няколко дни хванаха мен и още едно момче с марихуана. Аз имах 2 грама и нещо в мен, а той 6 грама и нещо. По случая е образувано досъдебно производство, получих призовка и ходих да давам показания, днес ходих и на някакъв психолог, пратиха ме от детска педагогическа там, разпитва ме дали взимам или продавам наркотици и всякакви такива, дали съм запознат със закона и какви са наказанията. Аз наистина не съм запознат и аз много бих искал някой от вас да ми каже след като по случая има образува досъдебно производство дали ще ходя в затвора? На 17 години съм, непълнолетен съм все още, а и никога преди не съм бил сгафил или нещо подобно, това ми е първо провинение в живота, никога преди не съм имал проблеми със закона и полицията. Ще има дело май, ще ходя ли в затвора за дълго? Моля ви, информирайте ме как стоят нещата, защото съм много притеснен и като знам каква е системата у нас като нищо ще ми лепнат няколко годинки, а аз съм непълнолетен все още, на 17 години съм, а и ми е за първи път ми се случва нещо подобно, абсолютно никога преди не съм нарушавал закона. Какво ще се случи с мен, ще ходя ли в затвора? Защото аз не искам да ходя в затвора, няма повече да продавам или пуша трева, всеки прави грешки, важното е да не ги повтаряме. Всеки заслужава втори шанс, но искам да ми кажете - ще ходя ли в затвора и да се подготвям ли за най-лошото?

Коментари

1.   Радвам се, че си се уплашил, но не знам дали осъзнаваш, че имаш много голям късмет, че си на 17 г. вместо на 18 г. И в двата случая не влизаш директно в затора, но на 18 г. щеше да се водиш осъждан ДО ЖИВОТ, което означава, че после ще имаш страхотни проблеми при търсене на работа, виза за много държави не можеш да получиш, за работа в чужбина да забравиш, разрешение за оръжие, нужно за доста професии (охрана, полиция, армия) също не можеш да имаш и мнооооого такива неща.
Да, сега ще те осъдят като непълнолетен, но няма да ти се води акт, че си осъждан. Ще има пробация, ще има психолози, но и други неща, които ще трябва да изпълняваш (може би обществено полезен труд, живот в нещо като интернат в най-лошия случай и така нататък), но най-вероятно ще се разминеш с пробация - тоест ще те наблюдават и ако пак вършиш същото, ще го отнесеш.
Законите са, за да се спазват. Направил си грешка, но ако не се осъзнаеш, утре можеш да решиш да караш пиян, без книжка или да продаваш твърди наркотици, което ще те отведе поне за 5 г. в затвора И НАЙ-ЛОШОТО - никой не иска после да назначава осъждан човек, а САЩ и другите държави извън ЕС ще останат затворени за теб дори за екскурзия.
Заслужава ли си?

2.   здравей,
едно е сигурно - в затвора няма да ходиш.
Има хора които убиват хора с колите си и не влизат в затвора... каква е логиката теб да те вкарат за 2 гр.
успокой се за това.
наистина всеки заслужава втори шанс, особено ако не е направил нещо с което застрашава чужд живот. Ти ще получиш втори шанс, да се надяваме няма да ти бъде вписано в досието.
Питай тези неща хората с които говориш. В съда също са хора - ако видят, че съжаляваш истински, със сигурност ще получиш втори шанс!

4.   Вероятно ще ти лепнат някой глоба, която родителите ти ще се чудят с какъв акъл да я плащат. В най-лошия случай ще те пратят в някой дом за деца с лошо възпитание където повярвай ми не те чака нищо добро... Не ти се чудя на акъла защото и аз съм ги правил тия простотии, но слава богу не са ме хващали.
Hадявам всичко да мине гладко. Успех!

5.   В затвора няма да ходиш, но за да те хванат с трева можеш да си на 100% сигурен, че са те изпяли и то в повечето от случаите го правят хората, които ти продават тревата. Смятай, щом са те хванали с такова малко количество трева, дали не могат да хванат всички дилъри. Могат! Но полицията си обменя информация с тях и се правят на луди, като ги оставят да продават. Щом са имали информация за тебе да те джобят, значи имат и за това кой какво продава ;). Можеш да си сигурен. Защо според теб не джобят случайни хора на улицата ;). Полицията винаги действа по сигнал братле. От мен го запомни.

Е, смятай щом имат информация да хващат такива дребосъци като тебе с малко трева дали не могат да изловят големите дилъри, които продават за стотици левове на ден наркотици.

Не се занимавай с глупости.

Узунов

6.   Нямаш вина, пич. Просто това е поредния парадокс в изстрадалата ни държава. Алкохола, който е тотална химия и благодарение на който загиват хиляди хора по пътищата всяка година, е легален, а едно обикновено растение, дар от природата, е нелегално. Не че се учудвам, свикнал съм на идиотщини в България. :)

7.   Колко сладък.

Ми пич, като те е страх за бъдещето, да не си взимал жалки наркотици. Да, "тревата" е наркотик и ако не ти е изписана поради медицински причини, си се води незаконен наркотик и всеки, който го оспорва това, си е чист дебил.

Не, едва ли ще има нещо страшно за после, на 17 си.

ЗНАЙ обаче:

На 18 или повече - видят ли те с наркотик - УВОЛНЕНИЕ. СЪД. Свидетелство за подсъдимост. ОТКАЗВАНЕ на всякаква работа. ОТКАЗВАНЕ на виза за каквото и да е. ОТКАЗВАНЕ от право на бъдеще.

Помисли си върху това, когато пак решиш с "пафкаш" с гаджето ти Киро.