Споделена история от Тинейджърски

Не мога да казвам "Р"
Здравейте,
Мен ме обиждат затова, че не мога да казвам " р". Класа (по-точно момчетата) не са ми правили проблем, но трябваше да дойде едно момче от Испания за да започат.

Коментари

1-50 от 76

1.   Винаги съм го намирала за очарователно :) Ако ти е проблем, започни да ходиш на логопед

Мег*

2.   Хич да не ти пука....и аз не мога да казвам "р" , пък и на никой от приятелите ми не им прави впечатление. Също така много от тях не го умеят, и кво от тва?!

3.   И аз не мога да казвам Р. И франсетата и те. Хич да не ти пука, но ако все пак държиш да се "научиш" да казваш Р с върха на езика има 2 начина:

1. Оперативна намеса, цепва се езика отдолу, не ти го препоръчвам.

2. Упражнения. Вземи една коркова тапа и я захапи с резците. Сега чети на висок глас. По 2 часа на ден, дава резултат освен ако нямаш много силно срастване на езика. Това е упражнение по актьорско майсторство, за мен даде резултат, но тъкмо се понаучих да казвам Р и актьорското майсторство престана да ме интересува, пък и се появи една девойка, която намираше Р-то ми за много секси.

Дядо Торбалан

4.   Говори с родителите си за логопед.Но всъщност е чаровно и много френско!

5.   Въобще да не ти пука, и аз не мога.И никой не ми се е подигравал, даже казват, че е супер сладко и ме карат да казвам думички с 'р'.Кажи им, че това всъщност ще ти е от полза при някои езици,за по хубав акцент.Просто те явно няма за какво друго да се хванат, за да те тормозят.Дано да пораснат...някога.
Горе главата:)

6.   Не се притеснявай, това е много сладко, имам една притекла, което също не може да го казва и само я карам
да казва "триста тридесет и три карирани бръмбара вървят по ръба на карбуратор и казват бръм бръм бръм" , не се притеснявай от това, превърни го в твой отличителен белег хората, които се подиграват си нямат друга работа, което е глупаво и сигурно и те имат някакви кусури, моя съвет е да не им обръщаш внимание, като спреш да се засягаш от нещо и да му обръщаш внимание след време то ще спре, а иначе ако иска може да опиташ да си оправиш правоговора като вземеш речник и почнеш да произнасяш думи с "Р" накарай някоя твоя приятелка да казва думи с "р" и проследи къде си слага езика, това е много важно за произношението на думите

7.   И аз също не мога да казвам, но въобще не ми пука. Приятелят ми се кефи много на това :) Не живей за другите, а заради себе си .

8.   Не е чаровно, а е депресиращо даже.Аз не можех да казвам до 8 клас. Добре, че отидох на логопед и сега вече години наред всичко е ок. Отиди, лесно е и бързо ще се научиш, не се отказвай. Просто трябва воля. И всички комплекси ще ти отпаднат после.

9.   Лично мен мн ме кефи някои като не мойе да каже Р

10.   И аз не мога да го казвам. И на мен са се подигравали, но един ден ми писна и счупих носа на един. От тдгава нататака никой нищо не смее да ми каже.

11.   И аз не мога да карвам "Р". Никой не ми се приграва, даже ме карат да им казвам думи с "Р". Мама вика, че това ми е в чара и аз така си мисля. Защото това е нещо, с което съм различна.
р*

12.   Сладко е :) Но много ти дреме като те дразнят,намери недостатъци на тях и им ги кажи в лицето ще видиш как бързичко ще спрат да ти се подиграват ;)..Бъди уверена в себе си ! Нека никой не те спъва по пътя ти :)

Kattie

13.   и аз не мога да казвам р от класа 1-3ма ми се подиграват само :)

14.   Намери техните недостатъци и им разкажи играта. Може би е време някои хора да разберат, че болката и обидата се връщат.

15.   И аз имам същия проблем (като малка съм ходила на логопед), но действително много хора го харесват. само по-ограничените се подиграват на такова нещо, което е бял кахър. ;)) споко!

16.   аз се кефя на хората които не могат да казват "р" .. .защото те могат нещо което другите не могат. А на тес от твоя клас прото им тегли една майна и не им забелязвай

17.   Момиче и аз немога да казвам Р и мен са ме подигравали за тва но неми пукаше така че те съветвам да ги игнорираш и да ни ти пука че ти се подиграват

18.   Аз не мога да казвам "Р" .. Момче на 13 години съм . Мислех да ходя на логопед но се отказах . Мисля , че това ме прави различен ( в хубавия смисъл ) . Хич да не ти пука

19.   И аз не можех до към 10 клас (и сега не е перфектно,но е значително по добре) .Наистина има много хора на които им харесва или не му обръщат внимание,но има и много които са много гадни с това.Моето мнение е помъчи се да го оправиш сама.Логопед ще помогне,но първо опитай да се записваш докато говориш.Опитай се да го казваш бързо,без да се задържаш на буквата за да не се получава повторение на звука.Изговаряй го бързо и ясно (без да снижаваш тона докато го казваш) .Надявам се да съм помогнал.
Късмет! :)

20.   Спокойно и аз не мога да го казвам даже една приятелка мнооо ми се кефии и все иска да и казвам " Бонжуррр" или пък " мъърррр" и и става много веселоо затова споко много хора не могат да казват " Р " .

21.   Е тука ли трябва да пишеш ние с какво ще ти помогнем? Ще те научим да казваш "Р" ли?
Ама ти не можеш ли да им теглиш една майна на тея. Какво от това че не можеш да казваш Р отиди на логопед и така тука не можем да ти ппомогнем

22.   Аз също говоря с прословутото френско "Р" и до сега няма човек, който да не ми каже, че е сладко. Всички намират "Р-то" ми за впечатляващо.

23.   Защо се записах на Френски! Мамка му стара! Сега и аз немога да казвам "р". Извинете ме за изказването! Обаче откакто се записах на Френски език в училище и немога да казвам р и фъфля на всичкото отгоре. Да се бях записала на руски!

24.   Да не ти пука. Аз съм чувала, че хората, които казват френско "р" говорят перфектно френски. :)

25.   Тези глупаци луди ли са да се подиграват? Това е много сладко.. много ме кефи.. дори познавам едно момче.. то е в моя клас и то не може да казва р и ние му викаме "Франсуа" . аз искам да не мога да казвам р ,защото е много чаровно.. дори искам да ме научат.. :))) Не им обръщай внимание..

26.   Eм то и аз не мога да казвам 'р' , но всички ми казват, че там ми е чарът ;д от тази година съм в немска гимназия и това много ще ми помогне, защото няма да е нужно да се упражнявам със специфичното им за немците 'р' ;д ако тооооолкооова много искаш да си като другите, ходи на логопед. Аз ходих за около половин година в първи клас, научих се да го казвам за малко, но после пак си почнах със старото ;д

27.   От авторката
1. Аз няма да уча френски
2. Знам, че са идиоти

28.   Един съвет почни фитнес или друг силов спорт до няколко месеца никой няма да ти се подиграва, самата истина.

29.   Аз също не мога да казвам "Р" водещ съм на едно онлайн радио.. и слушателите постоянно ми искат някакви поздрави като Поздрав за Радко от Петра.. :) от начало и на мен не ми харесваше преди, но видях че хората ги кефят това да не може да казваш "р" Споко :)))

30.   На мен ми харесва това ; ) А щом си такъв/такава не се променяй, намери си някого, който ще те харесва такъв, какъвто си... Просто бъди себе си :P

MNML Girl ^

31.   И за мен винаги е било много очарователно онова специфичното и сладко "Р".

Не позволявай да те мачкат и здухват.

32.   Здравейте и аз не мога да казвам "Р" и това не ми е проблем. Но започнах да правя клипове в Ютуб и доста хора започнаха да ми се "карат", че не мога да го казвам. Ако някой си няма друга работа може ли да ми даде съвет дали да ходя на логопед или не. :)

33.   Здрасти. Момиче на 14г. и също не мога добре да казвам "Р". Притеснявах от това, но само в първи и във втори клас. След това вече не ме интересуваше. Казвали са ми, че не мога да казвам "Р" и ме пратиха на логопед, но аз не отидох. Сега съм 8 клас и едно момче ми каза, че говоря с много сладко и яко френско "Р".
Така че съветът ми е изобщо да не ти пука за подигравките на туй момче от Испания. Сигурна съм, че "Р"-то ти те прави още по-чаровна и уникална и така се отличаваш от другите в класа си.
А момчетата, които ти се подиграват, са тъпи идиоти и просто ги игнорирай.

34.   И з немога да казвам, , р'' ама не ми се подиграват.. проблема е в класа ти не в теб

35.   Божеее, въобще не им обръщай внимание на тези мухльовци :) Лично аз, но знам, че и много други момичета, го намираме това за супер яко.. много е очарователно, много ме кефят момчета, които не могат да казват "Р". Не ги слушай, супер си! :)

36.   Не знам за какво изобщо ти се подиграват за това. Преди имах много добра приятелка, която не можеше да казва някоя буква и изобщо не забелязах. Тя ходеше и на логопед в училището. Аз пък понякога дъфча думи, ако говоря много-много... Но аз попринцип не говоря много и трудно някой може да го забележи. От класа има още 3 които не могат да изговарят някоя буква и още един като мен, които дъвче думи, но на него не можеш да му затвориш устата.

37.   хах и аз не мога да казвам "р" и какво от това.. И аз имах проблеми в предишното даскало заради р-то но в сегашния ми клас сме много хората, които не могат да го казват та даже има и госпожи със същия проблем.. е да може от време на време да тръгнат за ни имитират, но го правят толкова зле, че чак ти спава смешно и се смееш наравно с всички!
А моя съвет е да ги оставиш да си дрънкат или и ти да посочиш техните недостаци и да им докажеш, че няма идеални хора.
П. п. нали знаеш поговорката накажи простака с мълчание.. И тя ще свърши работа ;)
Мерри ;дд

38.   То, хубаво, ами моето име започва с Р а аз също не мога да казвам Р и е доста забавно, но аз си се смея от това и хич не ми дреме. Като бях малка ме беше срам от това, но установих че няма нищо срамно :) Айде. успех в живота

39.   Мен също ме беше срам, но сега разбирам, че просто ме дразни. Не обичам да ме вдигат на дъската и въобще, защото се дразня от "него". Не мога да направя нищо, ама най-гадното е че момчето което харесвам не го намира за очарователно като някой дами тук. Така, че... /като малка дори на логопед ходих/
VVW

40.   Аз също не мога.
До скоро се свивах и сякаш градих една стена между себе си и света.
Но преди седмица едно първокласниче я срути - във вокалната група госпожата ме накара да пея, и после онова, малкото каза:
"Како, много хубаво пееш! СигуХно ще станеш певица! "
Така че: тегли една майна на останалите, или "откХий" тези, които са които са като нас двете.

42.   Не се притеснявай, колко е чаровно само! Аз също не мога, дори въобще.. обръщам на съвсем друга буква! Моята най-добра приятелка се казва Росица... Много я обичам, често се прегръщаме и цункаме по бузката.. сякаш без нея съм никой.. както и да е! Някой път като се провиквам по коридорите в училище "Росиии" и викам с цял глас, за да ме чуе много от децата го намират за очарователно.. дори и момчетата, постоянно се навъртат около мен и казват кажи "буркан", "риба", "рак" и много други, радват се много! Ето с това се различаваш от другите.. радвай се!

43.   А не си ли се замисляла, че това момче от Испания може би те харесва и затова се заяжда. Някои момчета така проявяват любовта си, като се заяждат в началото! Те се заяждат, бият се, закачат се и в същото време се влюбват! Наблюдавай го и ще разбереш!

44.   Няма смисъл да се притесняваш, по принцип когато човек не може да казва Р това се води като част от чара му :)) И между другото аз също от хората с уж проблемното Р, аз го намирам за много сладко и чаровно, ноо ако ти е толкова голям проблем най-угодно е да отидеш на логопет :)!

45.   От авторката,
От толкова много време не го бях гледала, че чак бях забравила за всичко. Аз сега съм в ново училище, горе-долу с нови съученици и дори с едното момче (не това от Испания) седим на един чин по един предмет. Гледам да избягвам думи с "Р", но само защото на мен не ми звучат добре. Най-добрия ми приятел (момче) ме бъзика да кажа думи с Р, но съм инат и не ги казвам :D. Сега се чувствам много по-добре от миналата година. Дори оценките ми се завишиха и то много, така че сега съм много по-добре от предишния клас. Впрочем искам да благодаря на всички съвети!

46.   Когато видя добре изглеждащо момиче и чуя странно лошо произнесено "р" направо лудвам, според мен това е много чаровно и възбуждащо
на тези малоумници от класа ти им кажи, че или са малки пикльовци или са гейове.

47.   46, затова обожавам французойките! Само като ми замъркат с тяхното "р" и всяко едно косъмче по тялото ми се изпавя като игла на игленик!

48.   И аз не мога, но приятелите ми казват , че е сладко! Споко няма перфектни на този свят

49.   То пък е толкова сладко някой да не може да каже буквата Р.. <33

50.   Аз пак не мога да казвам срички с Л, Примерно ЛИ - аз казвам Ни, някои може ли да ми препорача нещо!!!

51.   Не им обръщай внимание и ще спрат. И АЗ немога да казвам, , р'', а имато ми започвас Р :Д

1-50 от 76