Споделена история от Тинейджърски

Ранният полов живот
Здравейте! На 15 години съм и имам по-голям приятел с който съм от 3 години. Той търпеливо ме изчака да стана готова за секс, вече се чуствам готова, но искам да науча още едно нещо. Никъде в интернет не намирам да пише подбробно до какво води ранният полов живот. Моля ви някой да ме просветли по въпроса. Благодаря предварително. :-)

Коментари

1.   Ами трябва да си психически готова за това, както и много информирана относно болестите, които се предават по полов път и опасността от забременяване. Има и по-големи рискове от развитие на злокачествени образувания доколкото знам, но всичко е въпрос на съчетание от фактори. Ако се ориентираш към постоянен партнйор, спазваш хигиена и ползваш задължително презерватив всеки път, мисля, че ще ти бъде от полза. Абе трябва да го направиш само и единствено ако наистина си сигурна, че много го искаш и ще бъде едно естествено продължение на вашата връзка. Ако просто искаш да му угодиш, не го прави :)

2.   Води до бременност (nod)

Мег*

3.   Ранният полов живот води до бърза загуба на интерес към секса - по-добре си започни нормален полов живот, та да му се радваш до дълбока старост. Да не говорим какви опасности крие ранният секс заради детсинския акъл и наивност на практикуващите го - това нежелана бременност, това венерически болести и СПИН - нищо не е изключено.

4.   Ами чесно казано на 15 не е най-подходящата възраст от принципна гледна точка, но не е и чак толкова ранна! До нищо конкретно не води, освен до грешки, поради факта че повечето момичета на твоята възраст не нямат нужда от секс, нито ясната представа за него, а го правят без да са осведомени достатъно за това как да се пазят, какво трябва и не трябва да се прави и с кого.. Заради такива неща казват че е рано. Но знаеш ли, това все някога се случва. Важно е просто да разбереш, че сеска не е спорт, не е начин да угодиш на момче или да го задършиш. Сеска е удоволствие, когато го искаш, когато си сигурна в човекът с когото го правиш, секът е най-вече отговорност. Ползвай предпазни средста, защото ранния секс често води до нежелана бременност поради небрежността на младите и неопитни партниори, води също така и до болести, които повечето хора определят като " Едва ли точно на мен ще се случи", което твърде глупаво, защото никой не е застрахован. Но това си е по принцип и не само за ранния секс. Така, че просто ако ти си готова и най- вече го искаш- прави го!

5.   до нищо хубаво не води !

14г.

6.   Номоер 5, това не ме удовлетворява, но все пак благодаря за опита да помогеш. Номер 4, благодаря за изчерпателния отговор, но не мислите ли, че за да питам искам да съм напълно информирана относно всичко преди да го направя, а не просто да се изчукам и толкова ?

От Авторката : ]]

7.   Ако ранния полов живот води до бърза загуба на интерес към секса и не можеш да му се нарадваш до дълбока старост, това значи ли, че ако ти си започнал полов живот на 18, а жена ти на 14, след време секса няма да и е интересен и ще те държи на сухо. Просто ми е интересно?

9.   Полов живот трябва да започнеш единствено и само тогава,когато си напълно готова..Секса е нещо много хубаво,но преди да се впуснеш в това невероятно изживяване трябва много хубаво да се информираш за опасностите,които крои то !