Споделена история от Тинейджърски

Боядисване със степче
Здравейте! Искам да си направя розово омбре със степче, защото сегашното (русо) ми омръзна. Четох из интернет много статии и форуми, но така и не разбрах кой вкус прави розов цвят. Ако някой е пробвал и станало розово да пише. Благодаря.

Моля, редакторът да публикува историята.

Коментари

1.   Най-вероятно малина или ягода ще прави розов цвят и върху платинено русо може да се получи, но не вярвам да стане хубаво и задължително ще се отмие - за отделни кичури мога да си представя, че ще стане, но цяло омбре? Невъзможно точно със степче. Ако сиплатинено руса и искаш розова коса иначе е лесно дори с безамонячна боя или боя, която се отмива. Имай в предвид, че няма да се отмие на 100% никога и ще стоиш на петна
Ако не си с обезцветена коса (платинено русо), а просто руса няма да стане розов цвят каквото и да правиш - отделни кичури да но не и цялата коса като омбре.
Ако си естествено руса (светло) ще стане пак съшарено)

Съвет - не се занимавай с глупости. Ако си дете си направи няколко кичура със степче или нещо, което се отмива, но не се пробвай да правиш цялата коса, защото ще станеш за смях.

2.   Ако не стане омбре ще стане поне мучачо.

3.   Хайде бе, че е невъзможно -. -
Аз си направих август и още ми държи, а косата ми е доста тъмно кестенява.. хем се вижда, хем е хубаво. Препоръчвам ти горски плод, братовчедка ми е със светла коса и си направи - стои страхотно!

4.   Само да кажа, че 1. не е прав/а, защото аз съм с омбре със сперма от юни и не се маха

5.   Здравей! Искам да ти кажа първо много добре да го обмислиш, тъй като стой доста дълго време (зависи от косата естествено де). Преди около 3-4 години, когато беше много актуално аз също си бях направила и в началото много ми хареса.. най-вече защото беше по-различно. Правих си няколко пъти. В един момент реших, че ми е пислнало, обаче гадината не се махаше.. Оставих косата ми просто да расте, отидох на фризьор и той ми отряза около 4-5 пръсна от косата (моята е много дълга и аз много си я пазя ;д); (последното ми степче издържа почти 2 години). От тогава до сега си правя руси омбрета и много ми харесва.
Ако си решила със сигурност, че ще си правиш, ето начина (ако не знаеш как):
1. Купуваш си степче вишна или череша
2. Слагаш на котлон 1L вода и добавяш степчето ( не прекалявай с котлона; трябва да е на бавен огън и водата да НЕ кипи )
3. Натопи краищата си и ги дръж около 5-10 минути във водата (от сега ти казвам, че възможността да е равно е много малка)
4. Влез в банята и си изкъпи косата
5. Забърши я леко, колкото да не капе, но не е препоръчително да е с кърпа, тъй като степчето много оцветява и не се пере (представи си само какво прави с червата.. гадост)
6. Изсуши се, но внимавай, защото пръска и пуска боя
И това е като цяло..
Надявам се да съм помогнала.. Кажи как е минало после :)

6.   До номер 5: Колко време след като си го направи пускаше боя?

7.   Аз също имах със степче-стана хубаво, държа ме около година, но ми омръзна и се подстригах. Така, че не го прави на половината коса, а само на връхчетата, защото ако ти омръзне и трябва де се подстрижеш да не съжаляваш. Иначе всеки път щом се къпеш пуска по малко боя, но не се маха докато не го подстрижеш. И мирише хубаво :D косата ти, дълго време

8.   Аз също имах със степче-стана хубаво, държа ме около година, но ми омръзна и се подстригах. Така, че не го прави на половината коса, а само на връхчетата, защото ако ти омръзне и трябва де се подстрижеш да не съжаляваш. Иначе всеки път щом се къпеш пуска по малко боя, но не се маха докато не го подстрижеш. И мирише хубаво :D косата ти, дълго време

9.   Аз също преди време си направих. С всички червени цветове ставаше но ми се отмиваше след едно къпане. Веднъж пробвах с някаква комбинация от горски плодове( малина, ягода и май още нещо ) и още имам малка следа. Препоръчвам ти със шампоан ( продават се в апреките) седи между две седмици и месец. Късмет

12.   Аз като си бях направила омбре със степче си го бях купила от 30 стотинки и веднага се изми. Чувала съм, че ставало само със степчета от 25 и реших да пробвам. Държа ми 3-4 месеца. Аз бях с розово-червен цвят, мисля, че беше череша. Пробвай с малинка, по-розово ще стане.

13.   A зa русо стaвa ли със степче?

14.   Боровинката. Правих го няколко пъти със боровинка и един път с портокал(става оранжево). Да ти кажа честно на мен лично ми харесва как става с портокала. Надявам се да съм ти помогнала☺

15.   Попринцип може би малина. Не ти препоръчва със степче. Една приятелка така си изгори косата и после цял месец трябваше да ползва маски за да и се оправи.