Споделена история от Тинейджърски

Страдам от липса на внимание
Здравейте! Аз съм момиче на 16 години. Ужасно съм объркана и това ме натъжава много. Разделих се скоро с приятеля си, защото замина да учи в Германия. Болезнена история за мен... мога да пиша до утре за това, но няма как да се променят нещата, затова ще пиша за друго. Много държа на това момче и макар да не се чуваме сега, продължавам да го обичам и ще замина и аз като завърша. Сега съм свободна да се обвързвам, но не искам поради 2 причини. Едната е, че ме е страх от това и разбрах смисъла на думите "прекалено си малка за връзки". Искам да завърша и да се установя, за да започна някаква връзка, която няма да се налага да се прекрати, защото някой заминава. Другата причина е, че още обичам това момче ужасно много. Не си представям да се откажа от мечтата си да замина при него. Не си представям да престана да го слагам на 1 място или дори да му махна снимката от портмонето си. Това, което ми остана от него не искам да го махам или заменям с друго. Вярвам в това, което казвам, но идва проблема с вниманието. Изпитвам нужда да ми обръщат внимание особено момчетата. Не искам връзки в никакъе случай. Не искам комплименти. Искам приятелство, но много близко. Не мога да си обясня защо, но винаги съм ислала да си имам момчета за приятели. Доверявам им се повече, намирам ги за по-забавни и по-разумни. Сега най-близките ми хора са момичета и то 2, на които казвам почти всичко. Но са момичета какво да кажа... егоистки с 1000 настроения, които се менят всяка минута. И да не казвам какви са драматизаторки. А това са най-мъжките момичета, които познавам. С другите не мога да говоря. Има две момчета, с които ми е много приятно да говоря. Едното е колкото мен и се чуваме и излизаме по-често. Той ми е казвал, че мога да му споделям и да разчитам на него, но се притеанявам, че не сме чак толкова близки и не знам какво му е в главата като споделям нещо. Страх ме е да не му нарушавам много пространството, като му пиша често, затова му пиша основно като има нещо да се уговаряме за тренировките ни, защото тренираме в един клуб и ходим понякога в друг за повече тренировки. Често като си пишем искам да говорим още и още и ми става тъпо, ако само види съобщението и не отговаря много време. Така съм правила само с момчета, които харесвам. Вълнувам се прекалено много за него, но не изпитвам някакви чувства към него. Не е лошо момче никак даже, затова искам да сме близки. Другото момче е с около 10г. по-голямо от мен. Той също е от клуба ни и си пишем само за тренировките или ако се разбираме нещо да излезем в компания. Много ми е приятно да си говоря с него. Искам да съм по-близка с тях и да не се притеснявам толкова много като им пиша или говоря. Сега се опитвам са им привлека вниманието и се държа много неадекватно. Освен тяхното се опитвам и на други хора просто ейтака без да очаквам нещо от тях. Държа се глупаво и това ме кара да имам още по-ниско самочувствие. Дайте ми съвет какво да правя. И не искам да се объркат, че имам чувства към някой от тях, защото в повечето случаи край нас, когато момиче и момче са близки, то значи има нещо между тях.
Благодаря ви за отделеното време.

Коментари

1.   Приятелдтвото между момче и момиче не е задължително да прерастне в нещо повече. Малка си и все още и явно нямаш много принери за това. Звучиш много вманиечено точно в тези хора.Отпусни се малко, не са единствените на Земята. Няма нищо да стане, ако не станете толкова близки, колкто ти се иска. Пиши им, излизай с тях дори в компания. Гледай да изпъкнеш със собствените си качества, а не да се правиш на друг човек, защото няма да стане стабилно приятелство.

2.   Не си ли чувала, че приятелство между момче и момиче е невъзможно? Ти си играй на приятели с тях, ама те (а може и ти) рано или късно ще започнат да изпитват нещо повече

3.   Подкрепям номер2 - ИСТИНСКО приятелство между момче и момиче не може да има. Единият винаги ще изпитва по-различни чувства. Аз самият минах през това. Бях приятел в приятелския смисъл на думата на едно момиче. Започнах да изпитвам чувства към нея. Разбрах, че тя няма такива чувства и просто трябваше да се отдръпна. Става неприятно, грозно, срамно... Не си е работа. Прави каквото искаш, но имай в предвид коментара на номер2.

4.   Подкрепям номер2 - ИСТИНСКО приятелство между момче и момиче не може да има. Единият винаги ще изпитва по-различни чувства. Аз самият минах през това. Бях приятел в приятелския смисъл на думата на едно момиче. Започнах да изпитвам чувства към нея. Разбрах, че тя няма такива чувства и просто трябваше да се отдръпна. Става неприятно, грозно, срамно... Не си е работа. Прави каквото искаш, но имай в предвид коментара на номер2.