Споделена история от Тинейджърски

Една история за едно момиче ... което пое в посока, в която не трябваше ...
Искам да ви разкажа историята на моята приятелка ... Не защото имам лоши чувства към нея, а за да накарам сегашните момичета-тийнейджърки да се замислят повече над постъпките си и да не направят грешките, които тя направи.

Всичко започна, когато бяхме на 14, 14 и нещо. Неразделни приятелки още от началното училище, наистина добри приятелки. Споделяхме си всичко, бяхме готови едва ли не да жертваме живота си една за друга ... Сещате се за какво става дума ...

В гимназията обаче нещата се попромениха. До преди това тя беше интелигентно, умно момиче, здраво се залавяше за уроците и учебниците, смяташе, че образованието й е по-важно от купоните на "готините". Само че с влизането в гимназията всичко се промени. Цяло лято не се бяхме виждали, само се чувахме по телефоните (по ред причини, които няма да изброявам) и един ден тя ми каза, че е направила "огромна промяна". На шега я попитах да не би да е станала "готина мацка", а тя замълча ... може би се беше обидила. Когато се видяхме в началото на септември, промяната беше наистина огромна. От прилежното момиче, облечено с широки и свободни дрехи, не беше останало нищо. Косата й беше подстригана странно (като на сегашните "фьешънки"), носеше тонове грим (като се започне от фон дьо тен, пудра, спирала, гланц и червило, моливи ...) и определено изглеждаше различна. Не можах да я позная в началото - стилът й на обличане беше съвсем различен.

Тя ми каза "Ето, вече съм готина мацка, нали?". За да не я обидя, се съгласих, но се чувствах неудобно, докато се разхождахме из града. Трите месеца, в които аз бях извън него, явно си бяха повлияли. Спираха я различни хора (и предимно по-големи момчета, на по 17-18 години), заговаряха я, гушкаха я, дори я целуваха палаво по бузата. Очевидно беше станала "от популярните". В началото си мислех, че сега няма да иска да общува с мен, защото аз бях обикновена. Но поведението й към мен не се беше променило ни най-малко! Тя държеше на мен, ценеше ме, уважаваше ме, въпреки че се беше променила като човек.
Ходеше редовно по дискотеки, а там не знам какво точно се случваше. Отиваше сресана, нагласена и сериозна, а се прибираше развеселена, раздърпана, зачервена и със смучки на най-изненадващите места. Когато си лягахме, тя се опитваше да ми разкаже в подробности точно как беше минал "купонът", но аз не исках да знам ... Плашех се, че е станала разхайтена "малолетна проститутка". (Живеехме заедно в къщата на леля ми, тъй като специално се бяхме преместили заради "по-елитното даскало" в друг град).

Успехът й падаше стремително. Преди беше шокирана от петица на контролно, сега четворката я удовлетворяваше. Размотаваше се предимно с момчета, държеше се свойски с по-големите, дори няколко пъти се гушкаше с абитуриентите на доста видно място. И въпреки това не ме пренебрегваше, ценеше съветите ми и се държеше от добре по-добре с мен. Нерядко я чувах да казва "Е*ати якото било да си от готините" или "Най-сетне да съм в графата "яки мадами" ... Очевидно известността й харесваше прекалено много ...

На 15 си направи сефтето, с момче, което почти не познаваше. Бяхме заедно на купон, тя беше дошла леко пийнала и след час и нещо беше пияна до козирката. Аз също бях попрекила с алкохола, но нали "трябваше да се забавляваме!". Направи го в спалнята на родителите на момчето, пред няколко момчета, негови приятели. След два часа, когато отидох да я видя, вече притеснена, тя се гушкаше с един от тях. От момчето, което й беше направило сефтето, нямаше и следа. Когато се прибрахме, тя не беше ни най-малко смутена от факта, че е правила в една вечер секс с две различни момчета, на които знаеше името ... и дължината на "инструмента".

И така се започна. Купони, алкохол, много момчета, секс и цигари. Безбразборен секс, "веселба", наркотици ...
В момента сме на 21. Аз съм студентка и следвам. Тя живее при мен на квартира, тъй като няма пари за собствена. Направи два аборта за периода 16-21 години. Зависима е от алкохол от няколко години и пуши трева през времето, през което не се натиска на някой. Дори аз мога да й лепна етикета "курва", но не бих го направила. И е ХИВ-позитивна. Не знам колко години живот й остават, но се опитвам да ги направя колкото се може по-хубави. Защото момичето, което беше някога, ги заслужава. Заслужава го и момичето, което искаше да бъде "готина" и което не ме забрави, дори когато можеше да има почти всяка за приятелка.

Момичета, не се опитвайте да бъдете нещо друго заради който и да е! Не си заслужава на 21 да нямате ясно бъдеще и вероятно да ви остават няколко години живот, заради няколко гимназиални години, в които "сте си живели живота"!

Коментари

1.   Наистина трогателно :( може би е имало причина за коренната промяна, но няма значение, това е минало. Важното е, че сега тя страда от това и ти също. Напълно те разбирам как се чувстваш.
Успех!

2.   УоУ :S

3.   Еми какво да ти кажа..
Бъди до нея и това е, ако може да посещава някакви сбирки поне да спре наркотиците. Но и след това какво..
Жалко наистина, че е толкова млада..

4.   Здравей мила :) Аз съм момче и съм на 16, тази история която разказа ме трогна много и сериозно се замислих за това към какъв живот живея сега. Нещу посредата на наркотици, трева, амфети, кока, купони и дискотеки но и не ми дреми особенно за училището:) Твоята приятелка си е пропиляла живота на истина безцелно:( пожелавам и едни прекрасни дни изживяни с теб заедно, до края на живота и!

5.   Номер 4 да се замисли дали на 16 е нормално да се занимава с наркотици и да пише така неграмотно. Защото като не ти дреме за училището един ден не те знам какво ще работиш и как ще се издържаш. Вземи се в ръце, защото и твоята история не е много в правилна посока. Казвам ти, за да не съжаляваш един ден. Защото на 16 си още дете, а май си мислиш, че да си унищожаваш живота с наркотици е много "готино", а? Те тези много "готините", както виждаш после не им е много готино...
Помисли над това и се вземи в ръце докато е време.

А за момичето: Браво, че подкрепяш приятелката си и че сподели тази история. Тъжно е всичко това, а и на теб не ти е леко...

6.   Провален живот ! в наши времена се срещат много такива така че не се учудвам :)

7.   Много тъжно:( Горката :(

8.   Аз също съм много трогната от историята ти...или по-точно тази на приятелката ти. Честно да ти кажа,аз се замислих...по едно време и приятелката ми "залитна" малко към готините,но в много по-слаб вариант... Просто се движеше с други хора(от други класове)...понеже аз не обичам компаниите-тя ходеше при тях,а мен ме оставяше...вървях сама,започнаха да ми подхвърлят неща от рода " О,приятелката ти си намери нова компаниика и те заряда,а?" беше ми мн кофти,но не я спирах...радвах се,че има приятели...доста приятели,както е искала...виждах,че не иска да ме оставя,но и се искаше и при другите-казвах и да ходи,радвах се,че е щастлива...въпреки,че бях без нея...

Направи ми впечатление,че е дружала с теб през цялото време,че те е ценяла... Но искам да те попитам....защо,когато видя,че е започнала да става курва( и в последствие е станала) не я извика и сериозно не и каза как стоят нещата... Веднъж с приятелката ми бяхме на рожден ден и тя направи нещо,което ме фрапира просто...няма да кажа какво е,но беше много....курвенско за съжаление... тогава не реагирах...бях твърде шокирана. После тя ми се обади и го обсъдихме...почувствах се много виновно,че в момент на нейна "слабост" ,аз не бях достатъчно бърза да отреагирам и да и попреча да го направи.... (не фантазирайте,не е нещо от рода на секс в тоалетната и т.н) Мисълта ми е,че навреме е трябвало да и кажеш каква е и да се опиташ да я стегнеш...
Сиво

9.   Аз съм на 15години и в училищата е така- цигари, алкохол, наркотици и разбира се "готини мацки". То без тях "не може"! Колкото до секса- днешните момчета според мен искат само това! Ако си с къса пола, деколте до пъпа, високи токчета и грим- ставаш, ако не се даваш- майната ти!

10.   Аз съм на 15години и в училищата е така- цигари, алкохол, наркотици и разбира се "готини мацки". То без тях "не може"! Колкото до секса- днешните момчета според мен искат само това! Ако си с къса пола, деколте до пъпа, високи токчета и грим- ставаш, ако не се даваш- майната ти!

11.   Мила, съжелявам, че се е случило така... Наистина заплаках когато прочетох историята ти. По същия начин и сестра ми пропиля живота си и я загубих завинаги! Пропуши на 10, загуби детственоста си на 12 и половина, пропи на 13, на 14 пушеше трева, в следващите 5 г. изпробва какви ли не наркотици, накрая стана зависима от пиенето, наркотиците и секса, заболя от хиф и почина.

Опитах всичко за да я спра, на 2 пъти сме се сбивали, но не успях да и помогна. Често поглеждам назад и се самообвинявам, че не успях да я спася от всичко това... но можех ли да направя нещо след като тя непрекъсното ме отбласкваше, и наистина там някъде, дълбоко в себе си знах, че ме е обичала... Замислете се върху тази история!

Успех, мила!

12.   Наистина жалко. Какво добро момиче е било, а после каква е станала за тъпите слава, приятели и внимание. Просто няма смисъл да се доказваш пред другите колко си готин, защото за да те приемат за готин и да те сложат в категорията "Готин" то трябва да започнеш със секс, алкохол, наркотици, дискотеки и такива провалящи живота занимания и чак тогава почват да ти се кефят и да те уважават и ценят.

А когато обаче им помогнеш в някоя трудна ситуация те това го не виждат и колкото и да си им помагал, те не те уважават и не осъзнават какво си направил за тях и каква голяма помощ и подкрепа са получили от теб и просто не можеш със добро да спечелиш приятели, всъщност можеш но е много трудно, но поне печелиш истински приятели.

Най-лесно е с алкохол и наркотици и дискотеки да спечелиш приятели, ама какви са тия приятели? Никакви.
Аз исках едно време да бъда готин и наистина бях готиния в класа но тогава нещата бяха по по-различен начин, бяхме 1-2 клас когато станах готиния и така до 5-ти клас, но тогава незнаехме какво е трева даже.
После пропаднах де но се осъзнах съвсем на време и сега съм щастлив че не съм некакъв неориентиран олигофрен.

Пазете си приятелите, че един мой приятел малко го поизпуснахме, та се събра с едни от най пропадналите за мен хора във града а беше края на 12 клас, много важен момент и мислехме че точно "на края на реката ще се удави". Но добре че се осъзна и си го върнахме и вече си е с нас а не с ония пропадлъци.

А до авторката: прекрасна тема, добре е че я сподели за да знаят другите да не се залъгват и да си провалят живота, защото наркотиците, алкохола, секса и купоните не са смисъла на живота.

13.   А ти къде си била в това време? Приятелите са за това да кажат "Ехооо, осъзнай се!!! "

14.   Смятай какъв обрат за 7 години.. Дано повечето се замислят по темата.

15.   Ужасно.. или трогателно, не знам с точност. Истината е, че много момичета правят подобна промяна за гимназията, нали се сещате, , Нова репотация". бивша моя много добра приятелка го направи за 6 клас и всъщност- предателка, зяряза ме в 21:30 да се прибирам сама от единия край на града до другия, с извинения, че нямало място в колата, сякаш не знам че побира 8, 9 човека. Наистина е чудесно, че си го написала, надявам се сега доста хора да обмислят промяната си...

16.   "Каквото сам човек си направи, никой не може да му го направи". Май така беше тази мисъл...

17.   Ще намериш други момичета

18.   Това момиче е било като мен, умна, интелигентна, добра и т. н. Сега аз съм на 11 години, когато бях на 8-9-10 години, аз бях едно умно и много добро момиче, не че сега не съм, но просто съм се променила.. От умно и добро аз вървя надоло от умно към по тъпите(от шестици без нито една слаба оценка, сега имам 3-4-5-6... От добро сега аз съм от малко по гадните(по развалените).. Но когато пожелая аз мога отново даммбъда или да стана умно, добро, интелигентно и т. н.. момиче.. Аз знам че и вие можете, стига да го поискате дълбоко в себе си... Желая на всички добър, приятен, успешен и изпълнен с много любов живот...!!!

19.   Съжалявам за състоянието на приятелката ти... Надявам се да се прочете от повече хора, за да повлияе на мисленето на сегашните тийн мислители (бих казала).. Аз съм на 14 години въпреки, че не съм от "готините" според мен.. защтото дружа със свестни хора... Самите "готини" се интересуват много от мен, винаги са около мен задават ми въпроси като " кукло, защто се шматкаш с тия мърши "... от мъжка страна винаги има огромно внимание към мен.. Незнам нчмат ли си друга работа, за да се опитват всячески да ме разделят с приятелите ми и да ме присъиднят кум своята компания от малоумни дванадесетокласници (интересуващи се само от секса, наркотиците, алкохола и купона )... стойте далеч от тях!!!

21.   Това е много тъжна история нямам думи... ами то всъщност в днешно време е така няма момчета, които да се интересуват от самата теб... те искат гаджетата им да приличат на някоя звезда по която са си паднали и не оценяват истинското момиче и това в главата му;(

22.   Щом си се напивала на тез години и ти не си била по-различна. Пикли с пиклите, ще ми се правите на големи. А приятелката ти не е за жалене...

23.   Кво става с приятелката ти? Минаха 4г. - сподели.

24.   ето какво става когато човек се прави на такъв какъвто не е....

25.   Искам да те поздравя за това че си била до нея. Съжелявам за състоянието ма приятелката ти!
Но тя явно наистина много те е ценяла като приятел и човек, за да остане през цялото време с теб.
Надявам се да се оправи!
Но аз мисля, че ти си много смела! Това се нарича да си НДП!!!

26.   значи историята е стара обаче все пак ще искажа мнението си.... първо както номер 24 каза "ето какво става когато някои се прави на интересен" за това никога не се опитвам да бъда като другите защото това не ме води до нищо добро... второ щом не те слуша я остави да прави каквото си иска... то рано или късно ще съжалява.... (пиши в гугъл наи-преданото куче акита мисля че ще те заентригува)... трето гледаи да не станеш и ти като нея... :)

Падналото ангелче :)

27.   И аз бях така /подобено/ и още съм тя беше ИСТИНСКА ПРИЯТЕЛКА ПОЗНАВАХ Я ОТ КАКТО СЕ ПОМНЯ тя винаги е била малко по 'така' по купоните как да кажа но отиде да живее в друг град след 3 години като се върна да се видим беше съвсем различна не беше тя. И все пак се държеше с мен както винаги, но беше толкова различна ;/

28.   твоята, приятелка не е мислела на време че ние живеем само един живот а тя си пропиля хубавия, си живот.
така се разваля човекът с наркотици, трева, кокаин а бе хора радвайтесе на вашите добри дела не вземайте тези боклуци и най-много пазете се.

29.   ВЕЧЕ СА МИНАЛИ ПЕТ ГОДИНИ-приятелката ти жива ли е още!

30.   Браво, пълен на пред само така, веднъж се живее. Грабете от живота с пълни шепи - било то наркотици, алкохол та дори и нелечими вируси!!!

31.   Какво тъжно? ТРАГЕДИЯ! ХИВ - та тя е пътник! Отписана! Взимал съм кокаин и бях в рехабилитация, но никога не съм нарушавал някакви граници. Кокаина е все пак лечимо нещо, ако човека има воля, но ХИВ - това е като бомба със часовников механизъм който бавно ти отброява минутите/часовете/месеците/годините живот - и най - накрая има един изход от тая бомба - БУМ! Това е като осъден на смърт след който знае, че след 2 часа идват тъмничарите и го водят при палача, и след това му е все едно. Не знам какво да кажа!

32.   наистина ужасно е :( приятелката ти трябва да не прекалявам много с тези неща

33.   Чета и незнам как да реагирам. По принцип това е много кофти случка, но никой не и е виновен на "готината мацка". Толкова ли не е помислила за последствията??? На тебе скъпа ти желая кураж, бъди силна, защото това е трагичен момент! Изживейте оставащото време така, както преди! И нека това бъде урок за всички момиченца и момченца...!!!