Споделена история от Тинейджърски

Да следвам ли мечтите си...
Здравейте за първи път пиша в този сайт и бих искал на свой ред да споделя една дилема която ме мъчи от известно време насам. Момче съм на 19 години от град София, от малък имам влечение към музиката.

Пял съм още преди да започна училище в хор и даже учителката ме е използвала заради верния слух да й казвам кой как пее и къде пее фалшиво и т.н. После в училище пак бях солист в училищния хор Бъркотия който е печелил не 1 награди, но ми мутира гласа и трябваше да се оттегля, това което ме влече не е пеенето а самата музика.

Завършил съм Прогесионална гилмназия по електротехника и автоматика в кв. Овча Купел("Киров"), със специалност Компютарна техника и технологии, там за огромна изненада открих, че техникума си има духов ор
кестър и веднага се записах и така 5 години съм свирил на флигорна в духовия оркестър на Киров. За това време репертоара ми стана много голям.

Мога да свиря хора, маршове, химни, неща от концертния ни репертоар. Участвали сме на много концерти, свирили сме на празници, печелили сме 2 пъти конкурса "С крилете на музиката" имам даже и лауреатско звание и златен медал. Но всичко си има край, завърших и кандидатствах и ме приеха в Техническия Университет със специалност електроенергетика и електрообзавеждане. Това е специалноста на дядо ми и на баща ми и двамата това са учили макар и не в висше учебно заведение и много се зарадваха като влезнах там точно с това, но аз не съм щастлив вече спрях и да ходя на лекции само лъжа наще и или се забивам в някоя компютарна зала или отивам да блъскам в фитнеса колкото да убия времето. Истината е че мечтата ми е да изучавам музиката в Националната музикална академия "Панчо Владигеров", баща ми като научи ми каза че съм полудял и нямам никакъв шанс там и че трябвало от малак да съм свирил, но аз си знам че само това искам и вярвам че стига да има желание прегради на възможностите няма. Каза ми да си троша главата и това е. Като се замисля ми става много мъчно защото всичко което съм правил пълното отличие до завършване на техникума приемането в реномирано висше учебно заведение взимането на Държавния изпит по теория и практика на специалноста за квалификация техник съм го направил за тях, а когато се очакваше от тях малко подкрепа и разбиране не го получих.
Подпис Skywalker

Коментари

1.   Не забравяй, че животът си е твой. Не е нужно да следваш мечтите на родителите си. Пробвай да кандидатстваш в муз.академия, може да те приемат и според мен ще стане. Направи го, за да може един ден да се върнеш назад и да разбереш, че си един от малкото, които са последвали мечтите си и който е щастлив, защото прави това,което харесва. Родителите ти ще те разберат и ще се радват за теб, като те видят щастлив. :) Успех

2.   Пробвай все пак да учиш това,което ти е на сърцето!Електротехник с флигорна-сблъсък на техниката с лириката.Би се получил чудесен синхрон между теб и машините.Нещо като съвременния Вапцаров.'Истината е сега в машините...'Пък е бил поет,човека...
Калисто

3.   Не искам да те отказвам, но в днешно време с това не можеш да си вадиш хляба. Казвам ти го от опит. И аз съм се занимавал с музика и само купища пари хвърлих. Тука само чалга и цигания се тачат, макар че и при тях се навъдиха много.

Това че обичаш музиката е прекрасно, но те съветвам да се подсигуриш и с една стабилна професия.