Споделена история от Тинейджърски

Бивши
Защо??? Бог ли се опитва да ме накаже? Имам почти 10 месечна връзка с едно момче и сега когато смятам че всичко е наред, че връзката ни е по силна от всякога, че започва да ми има доверие, защото той е много ревнив, започнаха да ми звънят едни бивши да излезем, да се видим, да отидем на кафе. Изживяла съм нещо хубаво с тези хора и ми се иска да сме приятели, но пък ме е страх да не изгубя човека с когото съм. Не изпитвам нищо към бившите си, но не обичам когато си имал нещо с някой да се правиш че не го познаваш. Не знам какво да правя.

Коментари

1.   Бог не се опитва да те накаже,даже няма нищо общо !
Ти си лекомислена,това е.Как след 10 м връзка ще ти званят бивши да излизате!?Явно си дала повод да си мислят,че може пак да се облажат!Съветът ми е да покажеш ЯСНО,че имаш сериозна връзка и ,че не желаеш да ти звънят и търсят!Обърни внимание на държанието си!
Ева

2.   Бивш не означава тотално отписан, не виждам защо да не излезеш на кафе с някого, но ако сегашният ти е ревнив и държиш на връзката с него, ще се наложи да се съобразиш. Макар че в случая ревността е неуместна - той би следвало да знае, че решиш ли, можеш да изневериш с всекиго, не само с бивш. Много е тънък въпросът с доверието.
Мечо Пух

3.   Обикновено въпросните "бивши" се обаждат с идеята, че ако си добре настроена може да се стигне до секс, просто ей така присещат се колко е било готино с теб и хоп. Разбира се, има и изключения и само ти можеш да определиш кой с каква цел се обажда.

Аз използвам един психологически трик, за да реша какво искам. Взимам монета и хвърлям ези/тура. В твоя случай ези ще е да се видиш с еди кой си бивш, а тура не. Каквото и да се падне, ако някак си отвътре не ми хареса, значи съм искала другото.
Успех.

Бамби

4.   Бамби, уникална си! В най-добрия смисъл на думата. Психологическият ти метод доста ме изуми, разсмя и накара да се замися. Поздрави. ;)
Ралф

5.   Ако знаеш, че това ще обиди и нарани по някакъв начин човека с който си сега, просто им обясни деликатно, че не желаеш да те търсят повече, понеже не си вече сама и на човека до теб му е неприятно.

6.   Авторката: С тези въпросни бивши не съм правила секс сегашното ми гадже е първият и за сега единствения. И точно в този момент връзката ни е най силна и сме най щастливи така че няма как да съм дала повод на някой. А момчето ми е ревниво, защото 2 от бившите му са му изневерили и много пъти съм му казвала че не съм еди си коя му бивша и няма да го направя и сега някъде от месец почна отново да ми има доверие и хоп едни бивши на хоризонта. С единия бах година и половина, а с другия беше авантюра за 3 дни. Иска ми се да съм приятелка с тях, но някак се не виждам начина по който ще стане. Кажете какво мислите за идеята да изляза с който и да било от тях заедно и с настоящия ми, така няма ли да им покажа че съм щастлива, а той няма ли да разбере че искам да съм с него, а не с тях.