Споделена история от Тинейджърски

Не знам какво да направя
Здравейте, аз съм момиче на 17 години. Никога до сега не съм прибягвала до споделяне на моята история, но съм ужасно отчаяна и се нуждая от помощ..
Майка ми ме е отгледала абсолютно сама и винаги й е било ужасно трудно. Последните месеци са много тежки за нас. Разходите ни всеки месец са около 900 лв. а на мама заплатата е около 700 лв. Не знам какво да правя, страхувам се, че тя ще се разболее и аз няма да мога да го понеса и ще направя някоя глупост. Тя е най-важния човек в живота ми и не бих могла да живея без нея.
От както съм малка, тя винаги е правила и невъзможното за ме отгледа добре, да не съм лишавана от нищо и да направи добър човек от мен. Теглила е кредити, само и само за да живеем, по-нормален живот и да имаме нормалните неща за всеки човек.
Не знам какво да правя, за да й помогна, л.. къса ми се сърцето като, я виждам така. Тя е много силна жена и да я видя да плаче, ме наранява.. моля ви, кажете ми, дайте ми някакъв съвет какво де направя.. благодаря ви!!

Коментари

1.   Е, какво ще правиш? Ти си ученичка и твоето задължение е да си учиш уроците.
Доход от 700 лв. за двама човека ако не плащате наем са много добър доход! Ти можеш да помогнеш на майка си като пестиш от всичко излишно (кафета, излизания, телефони)
И още един урок мисля, че добре си научила за себе си - не можеш да живееш „нормално“ с кредити. Кредит никога не бива да се взима за консумация, а само за инвестиция - например можеш да вземеш кредит за образованието си, което е вид инвестиция в по-добра квалификация и после доход, можеш да вземеш кредит за собствено жилище, за собствен бизнес, но НИКОГА за гола консумация.
И не, заблуждаваш се, че майка ти е взимала кредити, за да направила добър човек от теб. Не материалните неща на кредит ни правят добри хора. Тя просто е искала да живеете на по-добър стандарт от този, който може да осигури. Това е било нейното решение и сега тя трябва да си плаща кредитите, а ти като станеш на 18 -19 г. и завършиш ще имаш свои отговорности - да учиш, самоиздържайки се например, да работиш и един ден сама да издържаш семейство.
Не е твоя грижа как е решила да живее майка ти - можеш само да я подпомогнеш като се лишиш от излишните неща, а лятото можеш да почнеш работа като сервитьорка например, но не бива нейните материални затруднения да те тормозят и да ти пречат на учението
Приеми просто, че децата нямат отговорност към родителите си, а обратното. Ти ще имаш отговорност към своите деца и да... един ден ще живееш без майка ти, така както тя е живяла и преди ти да си живяла - такъв е редът на нещата.

2.   Авторке ти си на 17 след училище може да работиш. Аз от 14 годишна работя не, защото нямаме а, защото разходите покрай мен са много и нейскам родителите ми да изнемогват заради мен.
Как може майкати да не и стигат парите а ти само да учиш ами поработи спести помогни.
Да родител е трябва да те гледа тя ама имай малко милост тази жена ще се разболее накрая и по-добре ли ще е, дано нестава така дано ти е жива и здраво но помагай.
Ако не ти се работи пести от всичко с заплата 700лв да не и стигат а камоли да има за нея е доста жалко. Цял месец за нищо да работи тази жена все пак не е от желязло.

3.   В подкрепа на номер 1!

5.   Здравей, аз съм момиче на 14 и моят съвет е всъщност да бъдеш до майка ти винаги, да си говорите и да се опитваш да запълниш свободното й време с щастливи мигове заедно. Освен това ти си на 17. Според мен все някъде може да намериш работа за няколко часа и да помогнеш финансово на майка ти. Друго-в училището където учиш би трябвало да дават стипендии за отличен успех. Опитай се да завършиш с оценка над 5, 50 този срок. Ще ти дадат 50 лв. , ама нали пак са нещо. Смисъл изказванм се доста нетактично, но нещото което трябва да
направиш е да бъдеш до майка си за да й даваш сила и да се опиташ по някакъв начин да помогнеш финансово. Надявам се да съм ти помогнала с нещо и ти пожелавам успех!