Споделена история от Тинейджърски

Лична карта
Пиша ви защото обещах на един приятел уж, да му дам личната карта като направя 18+ и да му услужа нали за да влезне на едно място с нея.. аз съм сигурен, че ще влезне нали.. ама после ако едва ли не не ми я върне, какво правим? Може ли да го осъдя и някак си да докажа, че е в него.. и не иска да ми я върне, или ако я продаде, или ако я счупи... или като цяло какво изобщо може да направя ако това стане.. уж ми е приятел, и му вярвам, ама знам ли го какво може да го прихване...

Коментари

1.   Не е престъпно да си загубиш личната карта, да я счупиш и така нататък, НО е престъпление да я даваш на друга личност.
Виж, свиквай -който стане на 18 г., той носи и наказателна отговорност. Не си бебе вече. Не случайно си има закони - представи си този младеж да влезне с ТВОЯТА лична карта в дискотека, да се напие като китюк и да влезне в болница заради алкохолно отравяне - какво правиш тогава?
Затова директно му кажи, че ще чака да стане пълнолетен.
Лична карта иначе не се чупи лесно - не се притеснявай - направени са от Сименс нашите лични карти и са много качествено изпълнени

2.   Първо -Това да си дадеш документа за самоличност на друг човек е престъпление.
Второ - не се знае за какво ще се използва този документ, а може и за престъпление
Така че, загазваш яко.

3.   Трябва да нямаш акъл, да си предоставяш доброволно личната си карта на друго лице за ползване, ако ще и да е най -, ама най-добрият ти приятел

4.   ВИе да не сте братя близнаци? Не, че нещо ама на личната карта има снимка на притежателя й :)
Иначе ако има познат кредитен агент могат да врътнат един бърз кредит на тое име и да си го делнат, а ти после да го връщаш. Ама не се притеснявай де, повече от 3 000 няма да им отпуснат.
Може да заложи картата при някой лихвар за 50 - 100 лева. Може и да си вземе някй лаптоп на изплащане пак на твое име.
В същност каквито и да са последствията ти си ги заслужаваш, щом си толкова тъп че да си даваш картата на сульо и пульо.

5.   Преотстъпването на личните документи на друг е наказуемо, защото това е измама. Да не говорим, че той сигурно ще ти я върне, но не знаеш за какво ще я използва. Ами ако изтегли някой кредит с нея? И после теб ще търсят да връщаш парите. Така, че хич, ама хич не прави такива услуги на приятели, че не се знае после какви ще са последиците. Ами ако той направи някоя простотия, после теб ще държат отговорен.