Споделена история от Тинейджърски

Ще емигрирам!
Никой български град не отговаря на моите изисквания!
В България ми харесва природата, но хората са просто ужасни! Всъщност не страдам от излишен местен шовинизъм и бих се чувствал добре почти навсякъде. Често си мисля да се преместя другаде. Е, сега съм студент и така или иначе съм извън родното място, обаче имам предвид за постоянно. Проблемът е, че никой град в България не отговаря напълно на моите изисквания, а те са:

- да е на крайбрежие (не е задължително)
- да има много зеленина
- да няма цигани
- да няма турци
- да не е в близост до планина или хълмисти местности
- да няма панелни квартали
- центърът да е изцяло пешеходен, не само една улица,
а целият център да е затворен за автомобили
- да няма много мъгли през зимата
- зимата дори да е студено да не пада сняг почти никога
- да има градски транспорт

Май на тези изисквания би отговорил град, който не е в България, тук не виждам да има такъв, който да отговаря на тези критерии.

Коментари

1.   офф,това ли ти е проблема.не ти е проблем,че винаги сме в криза,че държавата ни няма ред и закони,и че не ни предлага нормални условия за живот,а просто ,че не отговаря на твоите архитектурни,климатични и територялни изисквания.е няма такава простотия,честно.....................................нямам думи просто...................................................симба

2.   Ако ще и на Луната да отидеш - от себе си не можеш да избягаш! А и ти си един от "просто ужасните" хора, обитаващи тази страна.

Ще отидеш, ще поообиколиш и ще разбереш, че трябва да започнеш промяната от себе си... а това няма значение на фона на какъв "декор" го правиш. Много хора бяха "там", много го разбраха, а част от тях се и върнаха вече.

Скоро животът ще те поочука, и от всичките ти "изисквания" ще остане само това да не си умрял от глад..., освен ако не си някой особен талант, естествено. А ако си такъв - то нищо не ти пречи да се реализираш и тук.

3.   Ако искаш да е на крайбрежие и да няма планина можеш да отидеш във Варна, аз самата съжалявам, че София не е на морето, но пък поне имаме планина, което на мен ми харесва. И аз не обичам снега и искам да затворят центъра, в Русе май е така. Градски транспорт има във всеки по-голям град. Но да май няма град с всички неща, които си описал.

Имаш доста странни и според мен не особено важни проблеми като причина да емигрираш, като със сигурност не са само те, но ти за тях пишеш.

Единственото, за което съм съгласна са турците и циганите. При нас няма турци или са много малко, но другаде е пълно. Цигани има навсякъде и точно големите градове и то в кварталите, където няма досег с тях са острови и циганите ще стават все повече и повече до там, че няма да може да се живее изобщо тук и ще трябва ние да се интегрираме... Но такива изказвания чувам от българи, че си мисля, съжалявам, но простият народ си го заслужава. Ти сам можеш да си прецениш най-добре какво да направиш.

4.   Е, хубаво де, нали си далеч от мисълта, че има идеални неща? Където и да отидеш, винаги ще има нещо, което да те дразни или пък да не ти изнася /защото явно си доста капризен, не влагам лоши чувства в тези думи/. Просто свикни с това - пълно щастие няма. Ти сам избери кои от тези критерии са по-важни за теб самия и толкова. Но е абсурд да търсиш перфектното място за живеене. Пълен абсурд.

5.   Трябва да те разочаровам... не се сещам за държава,съответно и за град, в която/който да няма турци... освен в някакви съвсем мънички,но тогава центъра ще е една улица...

6.   Хахахахахах, а бе нещо не си на център :D Забрави да споменеш и голата манекенка, 'дето ти носи закуската в леглото сутрин и застава на 4 крака докато ти сладко похапваш от чинията на гърба й ;)) Тогава, Господине, ще имате всичко което искате :)