Споделена история от Тинейджърски

Помогнете, Майка ми ме побърква!
Здравейте, аз съм момче на 12 от София и проблемът е моята майка!

Тя винаги ме бие и тормози психически и физически!

Та, един път не съм си изял яденето (не помня какво беше) и Тя веднага почна да ми говори нецензурни думи от сорт обиди!Даже почна да ме ДУШИ с тениската ми, че чак се бях закашлял от душенето!

Другият път е на скоро, че съм говорел по телефона и тя не можела да спи (в съседната стая съм) (и е голям "мързел") И за това почна да ме удря с телефона по главата,че 2 дена се опитвам да си оправя белезите от побоя!!

И това продължава всеки ден, и е нямало един ден в който да се държала нормално с мен (А Аз се държа съвсем прилично) И не ми обръща изобщо никога внимание, което заслужава едно дете!

Не може този бой и псуване към мен да продължава от родната ви майка, Моля ви Помогнете ми!!

Коментари

1.   приятел, майка ти има проблем. незнам дали е сексуален или нещо в работата но има проблем. Казавам ти го от опит и като по-голям от теб. до като не реши проблема ще е така. всичко и пречи всичко и е криво. на теб си го изкарва защото явно тези дето и създават проблема са по -на горе в ерархията.
м 43

2.   Доста неприятно. Защо не говориш с баща си за това или ако ли не попитай най близкият ти приятел ако не искаш той да разбере че историята е твоя кажи че е на твой приятел надявам се да съм ти помогнала с каквото мога

3.   Има ги всякакви откачалки, аз съм момиче на 17 и моята е същата, като малка много ме биеше, била ме е с най-различни неща, точилка, пръчка метла и не знам още какво, скубала ме е, влачила ме е по пода за косата, ритала ме е... сега ме тормози психически най-вече. Баща ми се разболя от една ужасна болест, половината му тяло беше парализирано, но благодарение на рехабилитацията сега горе-долу ходи, но почти не ползва едната си ръка, пие много лекарства. Той се разболя от високо кръвно и многото нерви общо взето... и тя сега ежедневно се опитва да ми втълпи, че аз съм виновна за неговото състояние и аз съм го докарала до там, че да го гледам как се мъчи, аз съм го ядосвала и съм му късала нервите и общо взето иска да ме накара да имам угризения и да се чувствам виновна и по този начин да се измъчвам. А най-ужасното е, че имам брат на 8, него го гледа като райско цвете, никога не го е докоснала с пръст, купува му всичко каквото пожелае. Аз ходя на училище без пари, а той е два пъти по-малък и ходи с по 2-3 лева. Аз на неговите години ходех без 1 стотинка, то и сега де. :д Малкият е станал отвратителен, тормози ме, едър е за годините си и се опитва да ме бие, а тя го насърчава... за момента съм се отделила в своята стая, старая се да не се мяркам много пред погледа им, просто си представям, че живея отделно, не се задържам много много вкъщи и броя дните, докато завърша 12 клас, за да мога да изчезна и повече да не ми видят очите. Не знам какво да те посъветвам, прави като мен, гледай да не си намира поводи да те тормози и си трай, тва е.

5.   О познато и при мен беше така..

6.   здравей,
определено майка ти не е добре. За съжаление ти не може да я промениш.
Единственото нещо което може да направиш е да се обадиш на социалните. ще реагират веднага. Това ти го гарантирам.
Ето какво може да стане след като им се обадиш:
(само две неща са)

1 - Когато дойдат социалните работници те ще отведат майка ти за разпит. С нея ще работят специалисти които ще се опитат да я променят. Ще й кажат, че ще загуби родителски права над теб ако получат сигнал само още веднъж.

2 - втория вариант е ти да бъдеш настанен в дом. Ако майка ти не се промени след срещата с полицията и социалните работници, това е най-добрия вариант за теб. Още си много малък и въобще не ми се иска това на което си подложен да продължава още минимум 6 години! Затова действай. Обади се на социалните - не може да знаеш дали ще се промени положението след това. Но едно е сигурно - никога няма да има и шанс за промяна ако не пробваш!

Успех ти пожелавам!

7.   На почти всички ни се е случвало когато родителите имат проблем да си го изкарват на децата, но да не ти пука не си само ти и дано, и ние не бъдем такива родители.

8.   Сподели с училищен психолог, класната или със социалните това не може да продължава така, не бива едно дете да живее в такъв ад! Едно подзато момиче беше така малтретирано от баща и после като забелязаха в новото и училище я изведоха оттам и я закараха при друг роднита, който се отнасяше човешки с нея!

9.   Една дума: СОЦИАЛНИТЕ/ПОЛИЦИЯТА/ПСИХОЛОГ!!!

11.   Много Благодаря на всички ви!

12.   Ами преди 1-2 години в училище ни питаха дали имаме проблеми в къщи (беше в час на класа). Та най-добре е да се оплачеш на учител, директор или на полицията. Доколкото знам няма да живееш с майка си а в дом за неосиновени деца, което може би ще е по-добре. Късмет

15.   Води я на психиатър да се прегледа мило момче. Тя е психично болна. Отиду в закрила на детето и се оплачи от нея.

16.   Имам подобен проблем с майка ми, но тя не ме бие... С баща ми са се разделили преди да се родя, а на нея никога не са и вървяли мъжете. Когато се скара с гаджето си аз съм и виновен. Обижда ме, право от мухата слон и така. Даже на скоро сутринта докато си миех зъбите тя влезе в банята и ми каза: защо не си си оправил леглото кой знае какво си правил на него.... Защо ни раждат когато не знаят как да се грижат за нас? С нищо не сме им длъжни даже обратното.
ПП: Аз съм на 14

17.   Момче какво се случи от историята са минали почти 3 години им ли ефект сега трябва да си на 15 години. Майка ти променила ли се е.