Споделена история от Тинейджърски

Как да се запозная с него?
Сигурно ще кажете, че историята ми е детска, глупава и т.н., но в момента точно това доста ме вълнува...
Има едно момче, което съм си харесала от доста време. Не се познаваме. Виждам го всеки път в една дискотека, където ходя с приятелите си, но така и не съм събрала смелост да се запознаем. Много съм срамежлива относно тези неща и не знам как да постъпя в случая. Хващала съм го на няколко пъти как ме зяпа, но единственото внимание, което съм получила до сега от него са 1-2 усмивки. Не е от типа "плейбой", струва ми се свястно момче, а и са ми казвали, че е такъв.

Самонавивам се да отида да се запозная с него, но все нещо ме спира..най-вече страхът ми...В крайна сметка, ако искаше можеше да дойде да се запознаем, нали?! Макар, че си личи, че и той е малко срамежлив..и няма много момичета край него Не знам..напоследък мисля смао за него...трябва да се добера някак си до него..
Искам съвет..какво да направя за да дойде той при мен, или какво аз да направя...не знам..просто някакъв съвет...ще съм ви благодарна :)

Коментари

1.   Заговори го за нещо или използвай ваши общи приятели да ви запознаят,или просто му се усмихни и се приближи до него,за да видиш как ще реагира.

2.   "В крайна сметка, ако искаше можеше да дойде да се запознаем, нали?! " - 100% и той си мисли същото! :)
Докога ще чакате? До Второ пришествие ли?
И ако те "отреже" какво - животът ти ще свърши ли? ... Само след една седмица ще те терзаят същите въпроси, но вече по отношение на друг..

3.   ...В крайна сметка, ако искаше можеше да дойде да се запознаем, нали?!
В крайна сметка ако и ти искаше можеше да отидеш??

4.   В крайна сметка, май да..прави сте, но аз все още съм в същото положение..
Авторката.

5.   Не се притесняваййй, няма нищо лошо в това да имаш желание да се запознаеш с някого. И той го иска ;) Ако толкова мног се притесняваш, вземи някоя по-луда приятелка с теб и й кажи да ти помогне. Отидете, забавлявайте се и всичко ще е окей ;)

7.   може ли аз? много обичам да запознавам :) не се притеснявай просто потанцувай около него, усмихни му се, можеш да вдигнеш чашата си за наздраве като те гледа ии ако случайно не дойде да се запознаете иди ти, няма нищо страшно

9.   Аз съм в същото положение и не знам какво да правя..

10.   и аз съм срамежлива, разбирам те. но ако искам да се запозная с някого наистина много, преглъщам страха си и си казвам, , Какво толкова ако ме отреже'', изчаквам около него да няма много хора, отивам и започвам някакъв разговор. така съм се запознала с много от приятелите си.
спомням си, че обикаляхме в мола с една приятелка и тя видя едно момче. искаше да се запознае с него, но я беше срам. като си тръгвахме го видяхме до изхода и започнах да я подтиквам, , хайде! отивай! сигурна съм, че няма да те изяде! . '' тя ми отговори, , като си сигурна толкова ти го попитай ''. аз и казах, че мога и се хванахме на бас. след 2 секунди отидох до него и го питах за името и фейсбука. оказа се че имат много общи приятели. това което искам да ти кажа е, че няма нищо страшно, така че отивай!

12.   и аз бях така и всеки ден се виждаме на спирката и исках да го заговоря и на другия ден га поздравих и тай ме поздрави! събери смелост УСПЕХ! :-P :-D :-) ;-) ;-)

емото

13.   аз съм в същото положение пак си харесвам едно момче и ме е срам да го заговоря но някак си не мога да отида при него и да го заговоря и незнам какво да правя :(

14.   Използвай ваши общи приятели -да ви запознаят (или във фб му харесвай снимки)

15.   Някой може ли да ми даде идея как да заговоря непознато момче в училище? Ще съм много благодарна... :))