Споделена история от Тинейджърски

Няколко въпроса относно това да бъда фотомодел. :)
Здравейте, ученичка в 11 клас съм. От много време искам да бъда фотомодел. Да съм рекламно лице на различни продукти, да се снимам в реклами и списания... но как? В България мога ли да се реализирам? Като цяло искам това да бъде нещо, като второстепенна работа за мен, ясно ми е, че от това не можеш да се издържаш, освен, ако не предлагаш и друг вид услуги, сещате се какви. Но аз имам много голямо желания, мисля, че имам добра външност, имам идеалната фигура, малко съм ниска, 1. 60, но ръста се гледа най-вече при манекенките, не мисля, че на някой му пука за ръста ми, като ще ми снимат само лицето. И сега само да вметна за тези, които ще ми кажат да не се занимавам с простотии, а да уча-аз уча, възнамерявам да се реализирам в сферата на медицината, но както казах по-горе искам "моделството" (не знам има ли такава дума) да ми докарва някакви допълнителни доходи. Не искам да ставам някаква супер популярна и известна, като Николета Лозанова примерно, защото всички знаем тя по какъв начин си спечели поста на който е в момента, най-вероятно е минала през десетки легла, но сега да не отклоняваме темата. Не искам като вървя да ме разпознават по улиците или нещо подобно, единствено искам чрез добрата си външност да припечелвам нещо, в това няма лошо нали? Не бих стигнала до каквито и да било низости за пари. Обичам камерата, може би и тя ме обича? Трябва да разбера! Дайте някакви съвети как да го постигна, благодаря. :)

Коментари

1.   Напротив, ниска си и за фотомодел. Няма такова нещо като модел, на който не му снимат тялото. Няма и достатъчно ангажименти, че да получаваш само снимки в лице. Но какво ти пречи да пробваш, има толкова много агемции, обърни се към някоя.

2.   Няма как,
не се занимавай с това ти какво си мислиш че ще правиш.
И ти ще минаваш леглата.

3.   Ръста има значение не само при манекените, а и при моделите, без значение, че само лицето те ще снимат. Моите родители са много богати хора и се познават с известни личности, включително Николета Лозанова и редовно съм виждала продуценти и шефове на модни и рекламни агенции. Аз съм на 20 години и съм 170 висока, доста слаба, с дълга коса, имам хубаво лице и тяло за модел и въпреки всичките ми връзки и пари, аз не мога да стана. Веднъж на гости ни бяха приятели от модната сфера колкото и не кой знае каква да е щом говорим за България и те казаха, че съм супер красива, но ниска. Искали поне 180 да съм, защото техните модели са 185 и ме отрязаха заради това. Смятай щом ти си случайно момиче, че шанса ти е доста по-малък. Знам, че е нечестно, но хубаво е, че учиш и то искаш да следваш медицина, но е трудно това така начерено моделство, щом не ти се става елитна жена за платена любов като Николета.

4.   Начини има, но отношението ти е достатъчно показателно, за да не си струва да ти бъдат казани наготово.
Проституцията не е низост и е страшно глупаво ти да принизяваш нечий успех, само защото не можеш да постигнеш същото.
Можеш не само да се издържаш от това, но и да печелиш много повече, от колкото от медицина; и да, възможно е в България. Хора с комплекси обаче не пробиват в индустрията.

6.   Искат ръст, убедих се от личен опит! Мен 170 ме отрязаха, представям си те теб. Не е честно, но в тази индустрия е така. Е, поне добре си се насочила към медицината! :D Единствено не ми хареса частта с Николета Лозанова, завистта е лошо нещо!

7.   А колко искат да е ръстът долу горе? А други какви изисквания имат агенциите?

8.   Е точно модел не е задължително да станеш, но ако си наистина много чаровна, лъчезарна, с уникално излъчване, може да те вземат за някаква реклама я на прахосмукачка, или на някакви джънк фуудс, изобщо някакъв продукт и аз не се сещам сега, но мисля, че ще си докараш прилични парички поне докато въртят рекламата.
Не знам какви кастинги и къде има за това. Аз ако съм ще разгледам подробно сайтовете на нова тв, на бтв, даже бих им писала и прикачила снимка към писмото. Знам ли, често казано хич не съм наясно с тези неща, защото не ме вълнуват мене, но ако опитваш може пък и да те извикат.

9.   Баща ми е заможен човек и има много познати от известните личности. Преди около година е бил на едно парти и се е видял с Жени Калканджиева. Темата е тръгнала в посока, , модели" и тя е казала, че не си струва да си модел в България, защото те принуждават да работиш като елитна проститутка. Не си създавай излишни проблеми.
Сиси

10.   Татяна Кучарова е мис свят 2006, а е висока само 177см.

11.   Вие хубаво завиждате на Николетка, ама нея я боли ***** от мнението на хората, живее си в охолство и не и дреме. Пък, каквото ще да работи! Много е пекана само това ще ти кажа, познавам я лично!
Като не искаш да се предлагаш, не ставаш за модел. Трябва да си нахакана, отракана и да си събуеш гащите на правилното място иначе тцц поне в България? !

12.   Започни да водиш моден блог и имаш шанс да те забележат и да ти предложат работа. Иначе трябва да стане по другия начин. А колкото до това, че си 1, 60 е вярно, нисичка си, но пък има фотошоп, а и трикове така, че да изглеждаш доста по-висока на снимка.