Споделена история от Тинейджърски

Брокер хубава професия ли е?
Здравейте, моля тези които одобряват историите да публикуват и тази. Благодаря предварително.

Вече съм осми клас и мисля да уча за брокер(хубава професия ли е? ), но не мога да намеря училище. Искам задължително да е в София защото живея тук, но не познавам много града. Ако някой знае някакво училище за строителство и архитектура със специалност брокер и недвижими имоти моля да го сподели защото аз не намирам. Моля ви помогнете ми.

Коментари

1.   Добър ден авторе. Това е свързано с икономиката и ако искаш да се занимаваш с брокерство се насочи към търговската гимназия, или ако си останеш в обикновено СОУ си намери съответната литература и чети яко. Хубава професия е, ако си добър.

Ако работиш за себе си доходите ти ще бъдат такива, каквито си ги направиш на месец. А ако е за дадена компания пак ще е така, но ще ти удържат доста повече проценти, защото ще продаваш продуктите им, или ще си на някакъв договор при тях.

Като цяло това е професия, в която заплатата ти си зависи от теб. Не е като в някой други икономически специалности, в които си с фиксирана заплата и си работиш и си я вземаш.

Като цяло дори ако си останеш в обикновено СОУ гледай след това да се ориентираш към университет с икономическа специалност.

Това е общо взето.

Някой казват, че този влак отдавна си е заминал и че е трябвало човек да се качи на него през 2000 до 2008г., но не е вярно. Майката на моята приятелка е брокер на недвижими имоти и пак взема добри пари. А и в момента пак се заражда бум на строителството в България, в сравнение с 2009 и 2010г., когато започна финансовата криза. Сега нещата се нормализират и всеки е тръгнал да строи, да купува, да продава жилища.

Ако има още нещо питай. Аз ще се опитам да издиря някаква литература и да ти споделя тук.

Поздрави, Узунов

2.   За брокер не ти трябва никакво образование или специалност. Трябва ти само да си добър търговец, а това не се учи в училище. Препоръчвам ти да четеш книги по темата, особено на английски. Има много добри по темата по книжарниците. И разбира се, както във всеки занаят най-важна е практиката.

3.   Грозна професия, но важното е на теб да ти харесва.

4.   Брокер е по-скоро икономическа специалност, а не инженерна. Търси някое икономическо училище, според мен не е хубава професия, защото работа има само докато има продажби, а това няма да трае вечно, понеже в тази ниша има достатъчно такива.

5.   гледай филма "вълкът от Уолстрийт"

6.   Заплатата на брокера се определя от това колко имота е продал и на каква цена, защото той взима някакъв процент от цената на това което е продал.
Може за 1 месец да продадеш 5 апартамента, но също и да не продадеш нищо. Това е минус защото заплатата ти ще е плаваща.. а също може да избереш фиксирана заплата, която ще е може би около 700-1000 лв. в Пловдив, като работата влючва главно да изготвяш документи.
Като цяло най-много имоти се продават по черноморието и в по - големите градове.
В днешно време има много брокери, които стоят с месеци преди да продадът нещо и това е главно заради това, че държавата ни е в криза и хората нямат по 100 бона, за нормално жилище в града.
Можеш да работиш като брокер и без да си учил в специално училище просто ти трябва търговски нюх и да говориш убедително с клиентите... другото са празни приказки.
Като цяло трудно ще изградиш хубава кариера ( в България ) като брокер без връзки и някой, коитожда те бута. Същото е с икономистите и правистите в България. Престижни професии ама ей го на повечето са продавачи в някой магазин или стоят на няк'ва държавна работа с мизерна заплата.
А да не говорим за програмистите.. Сега куцо и сакато тръгна да става програмист, но работата е там, че от всяко дърво свирка не става. Видяха, че взимат големи заплати и 'айде юруш, така е ама като си я заслужиш.. Безплатен обяд няма нито лесни пари.
Иначе в Пловдив - ПГАСГ арх. Камен Петков след 8ми клас и трябва да имаш около мн. добър 5 средна оценка, за да влезнеш лесно.

П. с Не съм чул да има висше за брокер, защо ли..

7.   Тази професия е като да си продавачка. Тоест никъде не се учи за нея и е много гадна защото притесняваш хората а те не искат да работят с теб.

8.   Трябвало е след 7 клас да кандидатстваш ,а не сега.Иначе в София може да се учи в СГСАГ ,но там приемат да започнеш 8 клас при тях.Отностно за брокера,не смятам,че е хубава професия,защото обикаляш по цял ден да показваш апартаменти без значение зима или лято е и накрая нямаш гаранция дали ще има сделка и може да не получиш никакви пари.Също така майка ми има само средно образование и е била брокер,като никога не го е учила това,така че не е нужно специално образование.Ти сама каза,че не познаваш София,а трябва да я знаеш идеално,за да намираш бързо апартаментите,които трябва да покажеш на клиенти.

9.   СГСАГ "Христо Ботев" или още известен като строителния, но приема е след 7 клас попринцип, но не мисля, че ще има проблем да влезеш и след 8, само където ще трябва да държиш приравнителни изпити :)

10.   В СГСАГ я има тази специалност. :)

11.   Ще учиш строителство и архитектура, за да станеш брокер?? Все едно да уча за пилот, за да продавам самолетни билети.

12.   от номер 9
Да и аз бях учуден, като разбрах, че в строителния има специалност брокер. Всъщност освен строителство и архитектура, учиш геодезия и най-много и основно икономика - микро, макро, имаш практика в разни фирми и така. Тази година ще се дипломира първия випуск брокери от строителния, след това доколкото знам, могат да продължат в УНСС. Иначе брокер можеш да станеш точно за 2 месеца, като ходиш на някакъв курс, в края на който получаваш тъпия, така си спестяваш 5 години в СГСАГ, където повярвай ми ще ти стъжнят живота, казвам го от личен опит.. :)

13.   От авторката:Благодаря ви много на коментарите от 1 до 10 наистина ми помогнахте да се замисля за какво ще уча, но 11 честно ти не ми помогна въобще. Съжалявам, че не знам това. Да глупаво е от моя страна, но можеше да напишеш малко по-мило, все пак тук сме не да се съдим а да си помогнем. Този път ти не знаеш добре това, но все пак ти благодаря. На другите наистина много, много благодаря. А който има да добави нещо с радост ще го прочета, стига да не е като коментар 11

14.   Брокер на какво? Имоти, автомобили, валута?
Брокер значи "търговски посредник". Изисква се най вече нюх и добри познания за сферата в която ще работиш или иначе казано да си познаваш пазара.

15.   Нужни са ти поизнания в архитектурата, законодателството, маркетинга, финансите и още няколко други области. Образование, в която и да е от тях, би ти било полезно.

16.   Ще учиш строителство и архитектура, за да станеш брокер?? Все едно да уча за пилот, за да продавам самолетни билети.

Уби МА, много смях прав си, за тая работа трябва да си НАХАЛЕН И НАГЪЛ ПРАКТИКА и ставаш номер 1 брокер!

17.   Здравейте аз съм на 17 години, и съм в Германия и мисля да уча за брокер, но не знам колко години трябва да уча за тази професия и дали си заслужава някой може ли да ми каже..

18.   Брокерите са изключително мързеливи и некомпетентни.
Номер 11 е отговорил правилно на въпроса ти, но ти смяташ, че не ти е помогнал.
Ако притежаваш следните качества наглост, нахалство, непукизъм, да лъжеш безогледно, да хитруваш по всякакви възможни начини, да крадеш оферти на продавача, с който още нямаш договор и да си ги лепил като собствени за реклама значи ставаш за брокер на недвижими имоти.
За мен тази професия е за паразити и трябва да се забрани със закон, защото само натоварват купувачи и продавачи с излишни комисионни, които иначе биха се намерили директно чрез Интернет.