Споделена история от Тинейджърски

Нямам приятели, затворен съм във себе си! :(
Здравейте! Аз съм момче на 14 години, и имам много проблеми!

Няма да ги изброявам висчките, защото ще умра от старост, докато ги напиша! Един от проблемите ми е, че съм затворен във себе си, и нямам приятели! Всички ми се представят за такива, но със единствената цел да ме използват за най-разнообразни неща! Когато не съм на училище, вися на компютъра, и не излизам никъде! Когато изляза някъде, започвам да се комплексирам, без да има причина! Все си въобразявам, че всички са по-красиви, по-добре облечени от мен, със повече възможности, и все си въобразявам че ме гледат все едно съм извънземно, и съм недостоен за обществото! Незнам дали това е така, но няма причина да се комплексирам, и въпреки това го правя! Имам си хоби, и почти ежедневно се занимавам със него! Не излизам никъде! Незнам защо, не ме питайте! Ходя само на училище! Някак си се чувствам неуютно навън, все едно вкъщи ми е хвърлен пъпа, незнам как да го кажа! Сега отново се връщам на приятелите ми! Както ви казах, нямам такива! Тези, които ми се представят за приятели, само са ме използвали, и продължават да го правят! Чудят се как да извлекат и последната полза от мен, след което изтискват и последната ми капка самочувствие! Незнам какво ми има, може да е нещо от психиката, вие кажете! Просто не издържав вече!

73! Чао!

Коментари

2.   ми промени се аз съм на 22 и мога да ти кажа че ако сега не си силен и не може да се справиш с използвачите то като станеш колкото мен ще ти е много трудно виж да не те бърка какво мислят другите за теб живей така на теб да ти е добре един вид бъди егоист но не злобен ...проме ни се промени и средата си

3.   Вдигни си самочувствието..
- Хората виждат това и веднага
започват да те използват..
Бъди смел и отстоявай мнението си,
правата си..Недей винаги да правиш това,
което искат другите..
- Направи така,че да осъзнаят, че не могат
да те използват.. (:

4.   Аз съм момиче и съм също на 14, и може да се каже че съм като теб .. ако можем да се намерим да си пишем .. може в следващия си пост да пишеш от къде си. И по смело. Бъди по уверен в теб няма да ти пука какво си мислят или казват, важното е да се харесваш и да се уважаваш :]

5.   И аз съм така само че на 24 години от 4 години не излизам със тези хора със който харесвах да излизам просто спрях да им звъня нито се обади някой нито нищо смятай какви хора са били пък уж големи приятели това е че аз доста им се оставах да ме използват

6.   Аз съм на 20 и разкарах всичките си приятели. Не може във времена на материалност да откриеш добри приятели, така че горе главата. Интелигентният човек винаги е самотен. Това е, тежко е, да, зная. На твоята възраст, препоръчвам ти, да наблегнеш на своето духовно развитие. Запиши уроци по музикален предмет, аз ходех на китара, цигулка и пиано. Чети книги, аз четох исторически, харесаха ми и сега се развивам по този път. В университета пак не намерих приятели, но сега записвам спорт и продължавам пак да работя върху развитието си.
Не очаквай да си намериш приятели, а ако си - те няма да са за дълго.
Коментарът ми боли, но кой каза, че истината е хубава?