Споделена история от Тинейджърски

Как да спра да съм задръстена?
Аз съм момиче на 14 години.

Проблема ми е че съм задръстена. Нямам нито приятели нито познати. Също така нямам и гадже. Не ходя на дискотеки и барове. Не пуша цигари и не пия алкохол.

А всъщност много искам да имам приятели гадже да ходя по дискотеки и барове. Само не искам да пуша пия и в никакъв случай да се друсам.

Аз съм напълно нормално момиче но съм задръстена.

Моля ви кажете как да стана отракана и да не бъда вече задръстена?

Коментари

1.   охх да ти кажа честно задръстеността си остава в теб защото човек какъвто се роди такъв си остава до живот , но ти не се депресирай от този факт че си така .. все пак тва е по добре отколкото да си като другите които още оот 12-13 годишни се ебат на поразия ;х и аз не посещаам доскотеки и барове ама се радвам че не го праа щото там се събират най големите утрепки на днешното общество така че от това смисъл няма .. по дискотеките нощно време стаат и боища и всякакви други неща .. аз съм същият като ТЕБ на 22 години станах почти и вече толкова години се боря със задръстеността си но така и не можах да я преодолея нямам гадже нямам приятели просто съм от онези Различните от това общество а за нас различните е все по трудно да оцеляваме в този скапан живот ! просто повечето хора вече не са хора а некви изверги .. ;х ако искаш некви
контакти с мен моля те пиши ми на емейла: preziram@abv.bg
искренно ще се радвам да ти бъда приятел и да имаш с кого да си поговориш винаги когато имаш нужда :) Успехче !

2.   Като започнеш уверено да правиш каквото ти се иска, без да ти пука какво ще ти кажат другите.

3.   Найстина си задръстена .. щом мислиш,че не си като другите си задръстена!
I'm Trouble -

5.   Ами започни да ходиш на дискотеки или на кафе с братовчедка на твойте години ( ако имаш ) и се някой ще дойде на ваща маса. Или ако нямаш намери едно момиче от училището ти, което също няма приятели и отиди с нея. Дано съм ти помогнала с нещ. :)

6.   момиче не си задрастена а по скоро отчаяна че нямаш това което искаш ми вземи си го ще попиташ как еми нали имаш съоченички излизай с тях първо на кафенца после на дискотека а колкото до гаджето когато от горе реши ще го срещнеш

7.   Ами много просто е - спри да си внушаваш че си задръстена.

8.   ами първо си намери приятели, защото със тях всичко се постига

9.   Аз съм същия тип , но при мен е малко по зле , на 18 съм . Времето предполагам те убива , дано някой ти даде точния съвет . Лично аз намерих с какво да си запълвам времето това ме спасява от депресиите . Дано някой ти даде точния съвет , аз не мога ;(

10.   Защо в днешно време щом не пушиш и не се напиваш трябва да си задръстен ?!?!
Миличка ти си на 14 години все пак те първа ще опознаваш живота в добрата и в лошата му страна , ще имаш гаджета, ще се разочароваш от "приятели", но ще видиш кои ще са и истинските приятели
Все има някой, с когото да излезеш на по кафе и да се разтовариш малко ...
Не мисли , че си задръстена , просто не си се сблъскала с реалността както трябва
Lexy

11.   ами първо намери си приятели.как ли.ами ходиш на училище,не може да няма някои с които да можеш да излезеш на кафе,кино или дискотека.ако пък толкова няма с кои,замисли се какво те вълнува и какви интереси имаш,спорт,искуство танци запиши се на нещо там ще срещнеш нови хора,и се опитаи да се приобщиш към някои,с които имате общи интереси.и според мен доста от младежите на твоита възраст правите една основна грешка,обвинявате това,че не приспадате към определена група хора,в това,че нямате приятели.а това изобщо не е вярно.значи според много от вас,щом не пиете и не пушите,значи си имате оправдание че нямате приятели.е аз пък на вашата възраст пиех и пушех,но имах и много приятели който не го правеха,и никога не съм ги пренебрегвала или гледала на тях по по различен начин.дори първото ми гадже с което бях 3г,нито пушеше,нито пиеше,и по добре.така,че това,дали пиеш или пушиш няма нищо общо с това дали имаш приятели или не.другото което ми прави впечатление е,че се оплаквате,аз не пия не се друсам,не пуша и затова съм сам,ами да ,защото хем ви се иска да сте един от тези които го правят,хем пък не искате да го правите и се чудите какво да измислите.а вместо това можете да се огледате за хора с вашите интереси,които примерно наблягат на ученето,или на спорта и да си сформирате своя си групичка,и да правите това което на вас ви харесва.и спрете да делите хората на пушещи/пиещи/и добри и лоши,задръстени и отворени,а просто гледаите да подържате добрия тон с тези които ви отвръщат със същото,и се сближаваите с тези които ви допадат и това е.

12.   На първо място стани от пред компютъра и излез сред хората!Твоето поколение има за приятели измислени хора от скайпа и фейсбук!Запознай се с реални хора!Попитай някоя съученичка дали иска да отидете да пиете кола,на кино...цигарите и алкохола не те правят супермен!Ти не си задръстена,просто си малко по-затворен човек.Излизай там,където се чувстваш добре и има хора,с които се чувсташ добре.Гаджетата са последната ти грижа,все ще срещнеш подходящо момче-тогава,когато въобще не очакваш.

13.   И аз на твоята възраст си мисле,че "лошите" момичета/момчета,които се напиват по дискотеките,събират се на банди са готините,а останалите-задръстеняци.Но пубертета отминава,приоритетите се менят.Съветът ми към теб е да учиш и в никакъв случай да не подражаваш на "готините".Ще видиш как след няколко години тези,които са нон-стоп по баровете ще заприличат на нищо от нощния живот и от алкохола във възрастта за растеж.Голяма грешка ще направиш ако се втурнеш да живееш на 14 години с гаджета,купони и всичко останало.Ще се наситиш и когато станеш на 20,когато ти е времето да живееш ще си опитала от всичко и няма да изживяваш тръпките си пълноценно.Изчакай,всичко ще се нареди.На 14 бях задръстена и нямах приятели.Сега имам и приятели,и пари и забавления,и мъжете ме искат,а онези "готините" от едно време бачкат като продавачки за 300 лева и не могат да си позволят една хубава рокля да си купят.Кой е задръстеният сега?

14.   Много си си добре, моето момиче...
Промени външността си, сложи малко гримче, ненатрапливо, поискай от мама да ти купи по=модерна дрешка, слушай модерната музика, за да си в час...
Бъди себе си и не смисли,че другите са ПО_ от теб...
Имам дъщеря колкото теб, и тя се мисли за задръстена, а е толкова красива (казвам го не само аз).

Навремето така бях и аз, с тази разлика, че бях грозничка...Ама сега.... на срещите на випуска ми казват,че ставам все и все по-красива. 20 години по-късно.Е?
Кой печели, кой губи?

15.   ами отпусни се малко не те карам да пиеш и да пушиш но може да ходиш по дискотеки и си потърси сама приятелите нищо в живота не става наготово потруди се малко опитай се да се запознаеш с някой но ако чакаш ще си стойш задръстена

16.   Задръстеността ти най-вероятно идва от твоите страхове. Преодолей ги и няма да си такава.

17.   Благодаря на тези каито са дали коментарите 12, 13 и 14. Наистина съветите ви са ми от полза.
Понеже брат ми е по - отракан все излиза все е някъде навън и постоянно ми натяква колко съм задръстена. И просто в един момент наистина започнах да му обръщам внимание (преди това не ми пукаше изобщо), и се отчаях, че "наистина съм толкова задръстена".

Сега като погледна по - трезво на нещата разбирам, че живота е пред мен и за всичко има време, и не бива да изпреварвам времето. А колкото до приятелите, днес когато се връщах от училище, едно момиче ме заговори напълно неочаквано и ми предложи да се събирам с неината компания. Надявам се да се сприятелим.

Сега разбирам че когато нещо трябва да се случи то просто се случва!

18.   Ето,че хубавите неща се случват неочаквано!Вече имаш компания!Сега остава и да си достатъчно разумна и всичко ще бъде наред!

19.   Няма как да нямаш познати..
Нали имаш съученици - излизай с тях..
Или с някоя твоя братовчедка, но това, че
не пушиш и не пиеш - не те прави задръстена..
Защо всички са на това мнение - когато даден
човек не пуши и не пие, е задръстен,тъп и
не знам си какво..
Вземи се в ръце.. (:

20.   СТ1: Вчера писах на едно момиче чиято история е подобна самоче тя от сегашното твое положение е отишла в съвсем другата краиност пие пуши и трява съшто . Моят съвет е . Ако искаш приятели обштуваи със всеки на всякакви теми . Ако искаш дискотеки отиваи с новите приятели . Промени се но такув начи че да се харесаш ти не останалите заштото те няма да са до теб винаги и ще видиш след години колко ти е трябвало удобрението и мнението на околните . Променисе по начи но които да се харесаш ти и това е .

21.   Ами то аз съм пушила цигари, ама ги спрях, щото започнах да кашлям и да не ми стига въздух. То иначе всички вкъщи пушат цигари. НО! за трева, това НЕ бих опитала по- скоро бих се гръмнала!!!

Иначе за историята ми:
То значи сега се осъзнавам колко тъпо същество съм! В класа има достатъчно момичета с които сме приятелки, а аз съм тръгнала да се оплаквам. Те момичетата ме поканиха на кафе излязохме беше много готино. А онова момиче дето ме покани в неината компания... ами не се получи. Защото те бяха 11-12 годишни хлапета дето пият и се друсат. Ха, това щеше да е многооо тъпо! Имам предвид да се присъединя към тях.

Та, да премина към гаджетата. Момчето което харесвам ми призна че ме харесва (най- накрая!), обаче иска да правим секс. Аз мислех да почакам докато стана на 16, но сега съм силно разколебана. Много го харесвам и той каза че от всички момичета иска да е с мен, защото много ме харесва. Първо му отказах и той беше видимо разочарован. След това не тръгна при други момичета. Напротив даже преди това беше зарязал приятелката си заради мен. Чуствам че донякъде съм готова, но не напълно. И аз не искам нищо сериозно, защото съм се влюбвала и знам как боли. Тъй, сега това ми е проблема и не ми излиза от ума!

И темата се променя вече давайте съвети не "Как да спра да съм задръстена?" (защото чак сега разбирам колко НЕзадръстена съм), а давайте съвети за това което ви разказах по- горе. Please!

22.   Бъди горда, че си задръстена. Така ако не друго може да докараш нова мода - всички да се правят на задръстени. Кой знае?

24.   За номер 22
Прочети моля предишния ми коментар!
Та както споменах там разбрах, че не съм задръстена, както си мислех. И относно това за темата, също споменах, че историята вече не важи и имам друг въпрос!

"...Бъди полезен на другите с коментара си!..."
-Твоя не е никак полезен.

25.   Ти си такъв какъвто си ! Излизай, тичай, освежавай се и бъди каквато си !

26.   номер 1 - Това са пълни глупости да му вярваш даже ти няма да му повярваш само за малко ще се успокоиш и после кво айде пак аз даже не съм и сигурна дали точи човек найстина мисли така та както казах комплексарче.....Аз ги познавам тях....Значи направи това което искаш и това че се раждаш задръстен ари спрете се бе хора писна ми КОМПЛЕКСАРИ!!!!! Ай да се спрете вече да тормозите така момичето става ли това че вие сте такива същества не означава че и тя ще стане.Сега ми незнам какво да се каже в класа ти сигурно има такива хора но зависи какъв тип са използва се различни техники за да се влезне в групата им.Тъй че не мога да ти помогна....

28.   От Номер 1: Абе 26 какво лошо казах и от къде разбра че съм "комплексар" та тръгна да ме определяш..? Какво искаш да му кажа на момичето? ! - Да се друса от малка, да бъде играчка в ръцете на днешните мъже-изруди, да ходи по баровете? ... Това ли да и кажа? Ами няма да и го кажа защото всичко това ще я доведе до пълен упадък и ще се провали, живеем в тежки времена, случават се всякакви лоши неща! та тя е само на 14, и е по затвореничка в себе си, еми точно ей такива момичета пък са най-истинските, по добре е да остане такава каквато е и да не се депресира от фактът че е такава! А ти номер 26 по леко с критиката защото нито ме познаваш нито пък имаш правото да ми държиш тука речи! всеки си има позиция и моята е такава! На всеки разумен човек би била такава :) Айде Чао!

29.   ;D дам както си и мислех така правят хората като видят че фактите няма да им помогнат ПРЕУВЕЛИЧАВАТ. Така и направи и ти. Виж ся аз не съм казала да ходи да се друса и тн... Просто казах че ако не се харесва, да се промени. Нищо ама АБСОЛУТНО НИЩО няма да и коства ако се промени малко. Просто за да се почувства по-добре. Ся разбра ли ме. Щот найстина ми е писнало да гледам хора да пишат глупости. Абе първо се абстрахирайте от положението в което сте или сте били, вижте истината и после пишете!!!

30.   От Номер 1: Ти буквално си ме нападна и каза че съм "комплексар" което разбира се не ти прави чест, при положение че дори не ме познаваш лично за да го кажеш ;) На теб ти е лесно да казваш кой как да постъпел ама не за всички е лесно, нека не подминаваме този фактор, има хора които са по чувствителни и по депресивни натури, това е човешка душа (темперамент) и няма как да го промениш! Исках да вдъхна малко надежда на момичето като и кажа че има и други като нея, и да не му мисли толкова! точно скромността и затвореното поведение са голяма ценност на един човек, и точно ние дето сме затворените хора, мога да твърдя на 100 % че сме най-истинските! А ония мега отворените дето тя иска да стане такава, ще кажа че те нямат никаква ценност нито морални принципи! мм, това ми беше приказката :)

31.   Като страничен наблюдател виждам че:
1 е прав, затова, че човек какъвто се роди, такъв си остава. С годините маалко по-добре може да станеш, но задръстеняка си остава такъв доживот.
1 не е прав, че в дискотеките се събирали най-големите отрепки... В дискотекиге се събират всякакви хора. И най вече хора, които умеят да се забавляват. Аз също не съм от тях. А бойщата стават навсякъде на улицата, в училище... не само в дискотеките.
А 26, освен отвлатителното отношение не прочетох нищо смислено. Промяната е лесна, но само на думи.
И 1, тези хора -затворените-са по-умни, по-истински и по-чувствителни.

И ако бяхте прочели и двамата коментари 21 и 24 от авторката, щяхте да разберете, че напразно сте писали, защото момичето има нужда от друг съвет вече... или по точно преди 6 месеца е имала...

33.   *отвратителното
от 31

34.   От Номер 1: Ми какво да кажа, всеки си има своите принципи и идеали! Аз съм свикнал да бъда в по тесни кръгове, предимно в домашна обстановка, ся никой няма правото да ме съди че съм такъв, щото всеки си избира какъв да му бъде личният живот както и личното пространство нали така? !
Дето имаше една приказка: Всеки си носи кръста!
Та, мисълта ми беше че тя е едва на 14, едно момиче на нейните години, това е трудна възраст известна още като пубертет! В тази възраст акъла е много луд и неуравновесен, изобщо едно момиче на тази възраст не трябва да бъде по кафенета и дискотеки, защото това ще провали напълно личността и... Аз всеки ден виждам младежите как се провалят, а да не говорим че педофили, изнасилвачи, какви ли не уроди има и те са навсякъде около нас.... какво ще прави едно младо момиче посред нощите по барове? ! ами то първо няма инстинкт за самосъхранение... може и да я другират, може да попадне на някакви престъпници и т. н. После родителите реват че станало това и това с децата им.... ами така е те сегашните младежи не си знаят мярката и бързат да израстват... защо е това бързане? Ми няма смисъл от него. Колкото по затворен е един човек толкова по добре за него, и толкова по застрахован е да му се случи нещо :) Не казвам че трябва да си съвсем захлюпен, но и прекалената отвореност не води до нищо добро, това ми беше приказката! Колкото до дискотеките и разни такива, ами гледам постоянно новини и хората съобщават какво се случва... да не говорим че вече съвсем спокойно се предлага дрога по дискотеките, а колко боища стават заради момичета и заради какво ли не.... Абе в днешни дни е по трудно... преди години е било едно сега е друго! особено момичетата трябва страшно бдителни да бъдат защото те са най-застрашените (не че искам да плаша някого), просто съм прям и казвам истината! Исках наистина това момиче (Авторката) да ми пише на мейла, имам нужда да общувам, точно с такова момиче защото тя е мой тип.... страшно трудно е вече да намериш своят тип, особено такива като мене и нея вече сме почти изчезващ вид и е хубаво да имаме някаква комуникация помежду си макар и виртуална да е тя :) Благодаря за отделеното време :)

35.   оф 34 спри бе човек не те нападам нищо лошо не ти мисля и пак ще кажа кой е казал да ходи по кафенета постоянно и тн. (толкова е много че не го прочетох). Пък и тя вече си написа че е осъзнала че вече не е задръстена. И така ми радвам се за теб.

36.   Не аз запозчнах тази дискусия, а именно ти я започна след като цитира, че аз съм говорил "глупости" с които не мога да помогна и т. н. Накичи ме с куп квалификации за отрицателно време, които изобщо не отговарят на моята същност и темперамент ;) Аз мразя когато не съм разбран и когато ме нападат без причина! Всеки има право на възгледи и аз не съм излючение :) Благодаря за вниманието :)

37.   Двама неграмотници се карат...

39.   Аха ами добре 36. За 37 мога да пиша грамотно и то перфектно. Това ми е разговорния начин който използвам в такива страници.Както съм и убедена че и 36 може да пише правилно тъй че ари да не се бъркаш в чуждите работи.

40.   Много е просташко да се говори и пише по този начин. Уважаващият себе си и аудиторията човек не си го позволява. Относно "перфектното" писане... докато не видя, не вярвам:)

41.   Абе 37 какво неграмотно видя в писането ни? ! аман от учители вече, дето себе си не виждате та тръгнали хората ще съдят! И ние не се караме а просто си казахме нещата! Друг е въпроса че такива като тебе нещо не правят разлика и само в критиката ви бива, в нищо друго! Опомнете се че сте смешни вече!!

42.   Като ви гледам само проблемите, на 13-14 годишните и ми иде да се издрайфам! Повечето на тая възраст се залъгват от по големите и газ по течението. И от малки стават жени, почват да ходят по дискотеки клубове, да сменят приятелите си като носни кърпи и кво? Най накрая порастват, започват да виждат живота реално от една страна и им тежи на съвеста, че са живяли толкова роботизирано. Съвета ми е: Ако искаш да бъдеш себе си, да не бъдеш едно към едно със стадото оставени без дазор овце ( с други думи връстниците ти и подобията им) промени се и след време ще съжаляваш, но си помисли малко не си ли още малка да тръгваш по тези пътища, щото повярвай, не е толкова готино да живееш еднообразно и да се самообиваш душевно!

43.   Момиченце, стой си на дупето. Супер си. Не се излагай!!

44.   Изобщо не е нужно да се променяш! Бъди такава каквато си не се причислявай към тези готините както ги наричаш! Значи в днешно време да си готин означава да ходиш по дискотеките да се напиваш да пушиш да употребяваш дрога да се обличаш в маркови дрехи да носиш един тон грим да правиш безразборен секс да се заяждаш биеш и така нататък. Е и това модерно ли е?

48.   И аз до скоро бях така момиче на 16 съм. Та моят проблем беше че нямах съмочувствие и всички ме мачкаха. а съмочувствието ми беше ограбено от съучениците ми чиито родители бяха кмет доктори директори и тем подобни а моите си бяха хора горките.. Но в един момент просто ми умръзна да ме мачкат и почнах да си отварям остата и да не им позволявам да ми обиват съмочувствието нали знаеш (УВАЖАВАШ-МАЧКАТ ТЕ, МАЧКАШ-УВАЖАВАТ ТЕ) Сега вече съм и с нов клас и нямам никакви грижи. Всичко тръгва от теб..

50.   Както каза някой преди мен - Раждаш се задръстен. Шанса от задръстен да станеш вървежен е изключително минимален и малко хора успяват, Слава Богу аз бях сред тях. Така както го описваш наистина си задръстена - нямаш приятели, не излизаш, не общуваш. Личи си, че нямаш и самочувствие. Е как да станеш яка ми кажи? Аз бях задръстена някога, ама сега половината град ме познава и не смеят да ми кажат половин буква срещу мене, защото макар да съм дребна и невинна, не са малко хората, които съм пребивала. Имам много приятели и познати, връзки вече, а родителите ми са прости работници. Просто не можеш да се наложиш над стадото и оставаш да те мачкат.

51.   Според мен на теб ти трябва повече самочувствие, но не прекалено. На твоята възраст не е нужно да ходиш на дискотека, или да пушиш и пиеш само за да те харесат другите, просто бъди уверена в себе си. Но недей да играеш по свирката на другите, защото ще те поведат в грешен път. Дано съм ти помогнала с нещо.

52.   Ехо, изобщо не се отчайвай само защото нямаш приятели, бъди уверена повече, но не много и ще ги спечелиш. А за останалите работи пушене, пиене, дискотеки и други разни глупости недей да си губиш времето с тях.

53.   Недей! Просто не бъди като другите смотани скапани курви! Извинявам се, че се изразявам толкова грубо, но това е истината. По-добре бъди такъв какъвто си отколкото да правиш глупости за да се харесаш на околните. До къде искаш да стигнеш? Да танцуваш полугола в дискотеките и клубовете на най-идиотските чалгии и мазни чичковци да ти плескат банкноти по челото? Аз направих грешката да бъда като другите... и къде завърших? В болницата, предозирал с кокаин. Повече няма да повторя тази грешка, не е нужно да я правиш и ти!