Споделена история от Тинейджърски

Страхувам се да му призная чувствата си
Здравейте! Ето и моята кратка история. От 5/6 месеца на сам си пиша постоянно с един приятел и започнахме да излизаме много често.. ето,че това започна да клони към друго .. започнах да го харесвам и мисля, че се влюбвам,но незнам дали и той изпитва същите чувства към мен.. постоянно ми казва, че за мен бил направил всичко .. но аз много ревнувам когато някоя от "приятелките" ми започне да го прегръща или да се закача с него. Страхувам се да му призная чувствата си, но се страхувам да не загубя и приятелството му.. Другата година ще се мести да учи в друг град и това още повече ме тревожи защото аз много го ценя дори и да не гледа на мен като нещо повече от приятелка (въпреки,че всички ми казват,че и той испитва нещо към мен) Моля Ви ако някой има някакви съвети да пише !! Благодаря предварително !

Коментари

1.   Щом другата година се мести не ви остава много време. Кажи му и ако той изпитва същото използвайте останалото ви време и просто бъдете заедно.

2.   по-добре му признай чувствата си. Така или иначе не губиш нищо. Аз съм момиче почети на 19 и съм била много пъти на твое място! рискувай иначе няма за какво да живееш ! :) УСПЕХ !!

3.   Признай му чувствата си, не се колебай. Това е вечната дилема м/у половете. Години наред се лъгах, че имам едно момиче само за приятел а в крайна сметка се осъзнах, че го искам за нещо повече от това. При мен след като признах не се случи нищо хубаво но поне ми олекна т.е камък ми падна от сърцето /иначе още щях да се питам какво щеше да стане ако опитам/. Право напред....не се замисляй. Знам, че е трудно но живота си тече....ако не го направиш сега ще страдаш по дълго. Колкото по рано направиш тази ГОЛЯМА крачка толкова по добре за теб.

4.   Сподели какво чувстваш,после ще съжаляваш за изгубения шанс!Може това да е любовта на живота ти!

5.   Най-добре е да му признаеш чувствата си.
- Рискувай !! Нали знаеш, че РИСК ПЕЧЕЛИ, РИСК ГУБИ.
"Приеми" този риск. Нали знаеш,че животът е пълен с изненади и рискове - ние живеем точно с тези неща..
Иначе живота нямаше да има смисъл..
- Признай му, защото само и единствено той знае какви чувства изпитва той към теб..Никой друг не може да каже - "Той те харесва".. А дори и неговите чувства да не са същите - нищо.. Той няма да е единствения,който ще срещнеш,нали ?
Бъди смела !!

6.   СТ1: Номер 4 го е казал действаи докато не е късно . Кажи му как се чувстваш и това е .

7.   Знаеш ли, какво мъжете се плашат ако някое момиче им каже ,че ги обича. Но мисля, че въпреки всичко трябва да му кажеш какво изпитваш. Бъди искрена, все още има мъже, които ценят това качество.

8.   Здравейте, реших да питам тук, че не можах да отворя нова тема. Най-накрая се реших да пиша, по моя проблем, и повярвайте ми той наистина е огромен. Преди 2 или 3 години не си спомням точно в училище дойде нов учител по английски видяхме го на първия учебен ден за първи път и като чели усетих някаква искра но тогава не обърнах внимание на това а разликата ни е 8 години, мисля че беше. И постепенно усещах че се влюбвам в него и сега след като завърших, и не ходя в часовете му усещам липсата му, и само като си помисля за него и сърцето ми започва да бие лудо. Аз не съм някоя голяма красавица или манекенка, но пак съм жена и изпитвам чувства. Страх ме е да му призная чувствата си, все пак тои си има приятелка от скоро мисля че горе долу 1 година ли са заедно или и малко повече. И класа като го попита дали ще се жени и той каза, че още е рано, но знам, че и да му ги призная няма да ми отвърне със същото, затова реших да се допитам и до вас какво мислите дали в скоро време да му ги призная или да не се опитвам. Моля само без обиди и упреци просто ви моля за съвет какво да правя.