Споделена история от На работното място

Не мога да започна работа вече месец
Вече цял месец се опитвам да си намеря работа в Пловдив, но уви! Сервитйорка съм и съм на 25г. имам 3 езика даже изобщо не съм грозна. Работя от 16 годишна точно това, имам средно-специално образование, следователно не съм и проста. И пак не става. Размотават те по интервюта попълваш анкети трошиш пари и след два дни същите обяви та чак до днес.

Работила съм и в стария Несебър и в Банско, но в Пловдив не става. Каде е проблема се питам?

Коментари

1.   Ами според мен се орентирай към някоя по-добра професия.Като сервитьорка,ще те търсят максимум още 5-6 години,а после? Вземи да учиш и да станеш специалист в нещо,което ще работиш дълго време.

2.   А аз си търся работа от май месец...

3.   Не се отчайвай. Аз си търсих работа месец и половина, пусках cv почти на всяка обява във jobs.bg, накрая си намерих. Аз не съм много квалифициран, със средно съм и вече на 30, но ми обясниха, че това няма значение, важното е да си върша работата:) Успех!

4.   Проблемът не е в теб, а в Пловдив, аз съм с няколко езика, две висшета и съм без работа 10 месеца. Пловдив е един ужасен град, няма никаква работа, и наистина 90 процента от обявите са абсолютно същите от преди два три или един месец. Въоръжи се с търпение и кураж, и чакай, питай близки и приятели, не разчитай само на обяви :) късмет

5.   Проблема не е в теб, в момента е трудно за всички ни и много хора са в твоето положение. Кризата си оказва своето влияние, аз самата си търсих работа 7 месеца и сега от 1 месец работя, но на колко интервюта съм ходила не ми се пише направо. Така, че не се отчайвай когато на-малко очакваш тогава ще намериш работа.

6.   Проблем е това, че пазарът на безработни е пренаситен. Аз от 1г. немога в Ст. Загора да си намеря работа. С висше образование съм и не съм на много години. А по интернрт към 70 пъти съм пращала CV. Иначе на интервюта съм хпдила поне 20 пъти. Така, че......знам за какво говориш, но знам също, че няма скоро да се променят нещата. Дебели връзки само да имаш...

7.   не проблема е там че не тарсят хора дето работят а дето духат и не си знаят правата св-то съм го пращала над 70 пати резултат 3 обаждания и едното беше от Банско абе ужас пак ше хващам гората

8.   Аз пък,не бях доволен от заплатата,работех на две места,за много малко пари.Сега 7 месеца съм в чужбина и съм много доволен.И вече не мисля да се връщам да живея в БГ.Там още много години няма да се оправят нещата,за съжаление.

9.   чужбина, къде и как точно. в коя страна си, как успя да си намериш там работа, чакам отговор?

10.   Не се отчайвай, аз от близо година не мога да си намеря. Но аз в последните 5-6 години не работих, можех да си го позволя, грижих се за семейния уют, и сега ми е мн трудно, като разберат, че не съм работила толкова време си мислят, че едва ли не не мога да работя, което е погрешно, но така се получава, отделно съм от много по малък от Пловдив град, и възможностите са нищожни. Така че не се отчайвай, един месец без работа не е много дълъг период. А за мотаенето по интервюта и аз много мога да говоря. Май всички сме така.

11.   Аз лично вече 7 месец не мога да си намеря работа , но намерих един начин по-който мога да си изкарвам допълнителни доходи и не съм в тежест на нашите , ето ти сайта за да разбереш повече за какво става на въпрос

www.vikitralala.free.bg