Споделена история от На работното място

Сценична треска
Другата седмица имам участие в един сериал, ролята не е голяма, но ако се представя добре ми казаха, че може и да ме потърсят отново. Проблема е, че ме е страх да не се проваля защото хем ще се изложа, хем няма да ме потърсят повече за нищо. По принцип не съм актриса, а модел в една агенция и от там ми казаха за този ангажимент и очакват от мен да се справя, но не знам какво да правя защото като изляза сигурно ще се разтреперя и ще се оплета съвсем. Репликите са много малко, но от притеснение сигурно ще ги забравя.
Знаете ли някой трик за отпускане? Казаха ми да пийна малко водка, но не мисля че ако се напия ще се справя по-добре...
Чакам идеи. Благодаря.

Коментари

1.   Звучи налудничаво, но чрез хипноза за отпускане, друго не знам... при мен действа.

2.   Аз съм актриса, направи си нещо като ритуал аз винаги преди да изляза на сцената почвам да пея различни стилове и правя някакви физиономии пред огледалото.

3.   Недей с хипноза, помагат 20 грама твърд алкохол (но само толкова:)

4.   Ехей... Честито първоначално!!! Горе долу май се сещам за кой сериал става въпрос , но отпусни се малко. Там не взимат актриси и актьори , а само аматьори. Целта е това. Преструвай се че никой не те снима и влез в ролята си - сякаш не си ти , а си този който играеш. Успех :)

5.   Купи си хапчета - глог, мента и валериан. Взимай по 3 на ден /сутрин, обяд и вечер по едно/ - поне няколко дни предварително. На мен ми действат успокояващо, а и са безобидни - билкови.

6.   Аз съм се снимала в 1000 неща. Да първия път може и да се притесняваш, но после минава и ти е все едно вече.