Споделена история от На работното място

Какво трябва да върши помощник-готвача?
Здравейте, намерих си за това лято работа като помощник готвач, та исках да ви попитам какво трябва да правя, какви са задълженията ми д/г. Основно знам, ще режа разни работи, ще беля и нещо от сорта, но се надявах някой, който е по-добре запознат да ми каже с малко повече подробности. Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Навсякъде различно.
Миналото лято бях помощник-готвач и задълженията ми бяха същите като на готвачите.
Белене, рязане, обработка на зеленчуци, зареждане на шведска маса (ако си в all inclusive хотел)

2.   Да помага на готвача... :)

3.   И почистване на работното място.

4.   Здравей, аз от 3 години съм готвач. Помощник готвача е първото ниво в кухнята. Най-вероятно ще работиш много неща. Ще белиш, ще начукваш пържоли, ще режеш.. Ще правиш заготовки за готвача. Трудна работа е, но след като преминеш първото ниво ще прецениш дали искаш да се развиваш в тази професия.

5.   От автора: Благодаря ви!

6.   Не си мислете, че когато човек е шеф готвач стои отстрани и си свирка.

7.   Работих лятото като помощник готвач на бригада в САЩ, в един ресторант в национален парк. Работата е тежка. Трябва да си бърз, спокоен, адекватен, винаги нащрек и да мислиш за много работи наведнъж. Главно ще режеш продукти, които после трябва да се складират, надписани с дата и наименование; ще зареждаш печки (ще се опариш доста пъти :) ), трябва да сигнализираш за липсващи продукти; много чистене и поддържане на работната среда. Ще си общ работник на главните готвачи и шефове общо взето.

8.   Към автора

Не се отказвай от избраната от теб работа. Трудна е, но си заслужава. Ще го разбереш един ден, когато нямаш никакъв помощник. Успех!

9.   От автора: благодаря отново. Разбира се, че няма да се откажа... не отивам в Слънчев бряг да си бича айляка, както повечето, особено на моята възраст.