Споделена история от На работното място

Имам ли шанс?
Здравейте! Имам едно запитване към вас, което е свързано със настоящето ми положение. На кратко, на 26 съм студент във специалност МИО, във СА. Нямах шанса да започна по рано, поради липса на средства. Имам хъс да уча, но възрастта ме притеснява. Езика ми е на ниво B1, но ще се постарая до края на следването ми да клони към C. Ще завърша късно, ще имам ли шанса да си намеря работа според вас? ! Защото си мисля, че работодателите няма да искат да ме вземат. Или пък след втората година да се преместя във задочна форма, и да започна да търся практика? ! Какво мислите, как е най правилно да постъпя? Ще се радвам да чуя мнението ви :)

Коментари

1.   Мисля, че плановете ти да почнеш работа да минеш задочно са в правилната посока. Ти ще завършиш на 30 г. и работодателите ще очакват стаж и опит. Висшето си трябва, но то няма да ти върши работата, а ще искат хората реални способности, които просто не се придобиват в университета. Език английски ти трябва на работно ниво - тоест много добро B2, но стабилно да ти е - не просто на хартия. На хартия много хора имат разни дипломи. Страми се към истинско познание, истински способности. Повече не ти трябва, но пак казвам - да е реално.
Като цяло не надценявай дипломите. Дипломи, които не са подплатени със способности, препоръки, самочувствие просто няма да ти помогнат в живота, а създават нереални очаквания. Освен това на 26 г. ти е крайно време да се издържаш и да печелиш по-добре. С възрастта и нуждите ти ще растат, можеш и семейство да искаш да създадеш и така нататък - почни работа и няма да съжаляваш.
Успех

2.   Абсолютни нищо с възрастта не трябва да те притеснява!!! Желая ти успехи!!!