Споделена история от На работното място

Случвало ли ви се?
Здр. Работата ми е ниско платена, но престижна. Работя от 3 години на това място. Когато постъпих, заех място на жена, която просто се освободи от мястото защото работеше на няколко места и вземаше 1 заплата за вскичо и оставаше само престижа.
В началото тя показа ясно, че не ме харесва, държеше се мн грубо.
В последствие разбрах, че е искала 2 заплата, но са и каза че ще пуснат конкурс във фирмата за едното(моето) място и ще си остане на 1 заплата с по-малко работа.
Мина време и тя като че ли поспря с престрелките. Дори взех да повярвам, че се сприателяваме. Срещите ми с нея са неизбежни защото работим на едно място във фирмата.
До днес...
Днес отново ззаговори как можело всичката работа да се поеме от един човек и видиш ли всичко да се обедини.
Че там където аз работя няма как да остане и да съществува защото този цех -парите са малко.. А вчера ми говори колко е важно да се роди дете и тем подобни и понеже аз съм жена, омъжена, на 36 г съм и ми е време тя започва да човърка там... и незнам почвам да си мисля дали не чака да забременея и да си прави мръсните игри. незнам какво да мисля и защо хората са толкова злобни...

Коментари

1.   Няма престижна и ниско платена работа! С това историята се приключва. Ако действително нямаш дете е най-добре да послушаш колежките си в това, защото си на 36 все пак. Дори за второ детенце е супер да се замислиш. Така ще се оттървеш от змийчарника, но и 2 г. ще имаш сигурен доход някакъв, защото сама знаеш, че твоето работно място е в процес на закриване/консолидиране, но и някои от змииките ще изхвърчат - ОК, но какво те грее това?
Напускай и търси ДОБРА ЗАПЛАТА. Не си на 20 г. да търсиш слава и стаж. Сега прави пари и деца. Да се тровиш с глупава работа без пари си е загуба на време и се прави това само на младини за стаж, не на 36 г.!

4.   За съжаление има престижна работа, която не е платена. Това е работата на юристите и по администрациите и по фирмите. Защото юристи бол, благодарение на криворазбраната "демокрация" - разкриването на хиляди бройки за студенти право. Професията е ужасно обезценена.

6.   До номер 1 как можа да кажеш че няма престижни ниско платени работи ами учителите лекарите медицинските сестри полицаите от софия който имат 2000 завършени случая само в 1- во раьонно и получават заплатата на тези в трън който имат общо 50 (това е реална информация).

7.   Авторката: работата е точно като юрист. И номер 1 има престижна, но ниско платена работа!

8.   Авторке, не съм съгласна. Има добри и лоши професионалисти, юристи и така нататък. Малко взимат всички само в началото докато натрупат стаж. Моят адвокат е на 35 г. и в началото взимаше много малко и се борише за всеки клиент, включително защитаваше служебно разни цигани. Има много широк профил, защото всеки клиент му беше кът и е чел допълнително за всеки случай. Днес е съдружник в голяма кантора, има си огромно бюро, секретарки, дела в САЩ води, в Брюксел и това не му е паднало от небето, а просто никого не е върнал и е печелил дела, отварял е и фирми, работил е какво ли не, включително да виси по институции за разни хора. Инициативата за печелене на клиенти и хонорари обаче е у юриста, не у клиентите. Първо ти работиш за името, после името за теб.
При юристите е екстремно и то в цял свят е така, но грешиш, че ниско платените са били с престижна работа - има много юридически длъжности и ниско платените юристи или са без работа едва ли не, или са дребни драскачи на договори, или изпълняват асистентски функции някъде, но не е престижно да не можеш едни обувки да си купиш едва ли не. Който е добър юрист, архитект и така нататък, той взима много добри пари, дори може да стане милионер.
Престижни, но ниско платени длъжности мога да кажа, че има само в държавния сектор, в образованието като цяло (професори, учители, директори на училища дори), в политиката, във всички длъжности, плащани от държавния бюджет, но навън в „джунглата“ няма такава абсурдна комбинация като „престижна“ работа и ниско платена.
Престижно ти е образованието само, но ти какво ще направиш от него си е твоя работа.

9.   Какъв е този юрист, който работи в цех? !

10.   Авторке, повярвай ми, няма нископлатена, но престижна работа. В днешно време престижа се определя от парите. За съжаление юриститне в България нямат престижни професии. Причината е както ниското заплащане, така и постоянните атаки срещу системата и развалянето на имиджа ѝ. Уважавана професия е например тази на програмиста. На хората по-долу, които не им се вярва, нека поясня - юридическата професия в БГ е девалвирала напълно. Заплатите са ниски, шефовете са разглезени, защото имат огромен избор и могат да ти бият шута всеки ден, за да наемат някой за още по-малко пари (от качеството, разбира се, не се интересуват).

11.   Номер 8: няма значение колко си добър. Никой не ти дава шанс, ако не разполагаш с връзки.