Споделена история от На работното място

Mоята история - комплексирам се на работното място
Ето и моята история:
Жена съм, омъжена със собствено жилище, живеем заедно от 13г и сме със средни доходи-справяме се със съпругът ми. Деца все още нямаме. Имам един спонтанен аборт преди време.
Ще кажете какъв е проблемът?
Проблемът е моята неувереност и напоследък усешам и че се комплексирам на работното място. Работя в екип, който е с основно по- опитни хора и това създава комплекси в мен. Отделно имах подозрения, които съвсем наскоро се затвърдиха, че имам в екипа, който е подчинен на мен, жена, която иска моето място и друга колежка ми подлива непрекъснато вода за да и помогне да го заеме. Това изключително много ме притеснява и дразни!!!
Искам да стана майка, но това нещо ме спира. После си казвам, , няма какво да се съобразявам и да мисля, защото съм на постоянен трудов договор и все пак... "Незнам какво да правя. Въпросната колежка, която твърдо е решила да и помогне на моята, , конкурентка" непрекъснато ми говори за бебета и как отглежда дъщеря си и т. н и се улавям, че и в това намирам замисъл и ставам подозрителна.
Как бихте постъпили на мое място?
Моля без подигравки и само за сериозни коментари!

Коментари

2.   Семейството е по-важно от работата. Щом искаш, работете за бебе, а междувременно покажи кой е шефа и ги натисни малко. Освен това, когато свърши майчинството, ти пак ще се върнеш на старата си позиция.

3.   Благодаря ти ! Имах нужда да го чуя и от човек , който не ме познава.
Мисля че трябва да съм по- уверена в себе си!

4.   Уволни ги и двете и после действай на спокойствие... Както Сталин е казал - няма човек, няма проблем.

5.   Жените излезли в отпуск по майчинство са защитени от закона, така че не се тревожи. Раждай си и си гледай детето с кеф, а работата никой не може да ти я отнеме и като ти свърши отпуската ще се върнеш на старата си позиция.