Споделена история от На работното място

Самотен съм
На 44 години съм и живея с ясното съзнание че си губя времето което ми остава в безмислени напъни да намеря удовлетворяващия начин на живот които да не остава горчилка в остата ми че невършя това което трябва. А кое трябва ?.... е....му маиката с извинение към всички. А иначе всичко би трябвало да ми е наред: здраве, семеиство дете, кариера и т. н. Но не би. Е не е и психиатрична диагноза /част от работата ми е това/. И кво праим сега ? Давам акъли на хора а аз съм по зле от тях /ох дано не го разберат/. Неискам помощ ами просто трябва да се освободя някъде малко и случаино попадъм тук. Аджеба дано несъм досадил?

Коментари

1.   Мисля, че това е напълно нормлано за обществото, в което живеем. Претъпкани сме с чужди желания. Най-трудно е да разбереш какво всъщност ти искаш. Ти знаеш какво искаш?

2.   Познато усещане до болка!!! Пиши ако искаш да поговорим star_00@abv.bg
И аз съм случайно преминаваща

3.   Не си ми досадил. успех.

4.   Какъв ти е проблема точно? Защо си самотен?

5.   За да Ви успокоя, не сте само Вие самотен. Има много самотници в стресовото ни ежедневие, които като Вас и мен и много други имат семейства, деца и съпрузи.

Аз съм си изградила собствен свят /мечтая:)/ и донякъде успявам да я превъзмогна /самотата/, но вътрешната самота е много погубваща. Изгради си свои свят, може и да се получи. Успех

6.   Браво случайното ми преминаване май не ще да е случаино. Всъщност има ли нещо случаино? Благодаря хора и успех

7.   Няма случайности. И аз съм сам. Пиши ако искаш dvmiv@abv.bg Не съм обратен.

8.   Ти имаш най-голямото богатство на света - семейство. Помисли за децата си, помечтай за тяхното бъдеще. Всеки е полезен с нещо в този свят. Със сигурност и ти си тежиш на мястото. Според мен най- ценното нещо, което човек може да остави след себе си в този живот е доброто отношение. Живей така, че когато умреш и гробарят да плаче за теб.

Тоест - ПРАВИ ДОБРО! Мисля, че това ще даде достатъчен смисъл на живота ти. Във времето в което живеем, ценностната система на хората е доста объркана. Чудиш се кое е правилното и кое не. За да си част от цялото понякога правиш неща, които не са ти по сърце. И които дори може да смяташ за неправилни. Когато стигнеш до такъв избор, просто избери да бъдеш себе си. Така няма да ставаш роб на чуждите навици и после да страдаш, че си взел "горчиво" решение.

Също мисля, че сърцето ти е останало без любов. За това чувстваш тази празнина. Явно ежедневието ти вече е твърде еднотипно. На работа, в къщи и пак на работа. Обърни повече внимание на семейството- на детето и съпругата си. Ако любовта им не те стопли, тогава просто си намери хоби.

9.   Като изключим правописа - всичко си е в реда на нещата. Разбира се какво искаш да кажеш. Разбира се, че и съвети не искаш защото ти си този, който ги дава.

Стигнал си и до ключовия въпрос "Кое трябва?" и вероятно вече си намерил отговора, ако си го търсил....

В подобна ситуация изпаднах и аз. Решението при мен дойде също от отговора на този въпрос. Мога да споделя отговора, който аз си избрах, а той е ПРОМЯНА. Тотална промяна на работа, на професия, на обкръжение. За сега това решение ми носи удовлетворение. Дай боже да е за по-продължителен период. Това времето ще покаже.

10.   Здравей,на 33 години съм,не съм била омъжвана,срещам се с мъже.....но поради здравословен проблем-имам епилепсия,не смея да се обвързвам по-сериозно.
Добрата новина е че лечението вече е успешно.Има изход за всичко,ако желаеш скайпа ми е lolipoli2-може да споделим някои неща от живота.Вярвам че всичко се оправя.