Споделена история от На работното място

Да потърся ли помощ ?
Бих искал да ви помоля за съвет или по скоро да да, кажете вашето мнение дали да подходя по този начин. Преди 4 години, докато бях студент 1-ви курс, бях се записал на курс за квалификация извън университета. Там се запознах с човек, работещ в бранша, за който се подготвям в университета. Курсът беше 10 дни и макар, че имахме малко над 20 години разлика, имахме възможност да се опознаем и той придоби доста добри представи за мен. Последният ден, преди да се разделим, ми даде телефонните си номера, имейлите, и ми даде координатите на негови познати в бранша, които ще ме насочат и помогнат в намирането на стаж и след това работа. Нещата така се развиха, че аз не се възползвах от това. Тъй като той работи в чужбина и се беше прибрал само за курса, повече не сме се виждали и чували.
В момента кариерата ми е в застой от доста дълго време. Вече не виждам друга възможност. Тъй, като този човек ми каза да се свържа с него, ако имам нужда от съдействие, аз веднага си помислих за него.
Мислите ли, че ще е удачно да искам помощ от някой, който ми е обещал нещо преди 4 години - я сериозно - я не, и още повече, че сме нямали никакви контакти от тогава.
Какво би си помислил всеки, ако му се обади някой като мен след толкова време, при това без да имаме нищо общо освен едно запознанство. Дори не знам дали още е в бранша, дали още е чужбина. Знам, че има хора, които абсолютно без да се замислят биха позвънели, но аз не съм от тях.

Коментари

1.   Една консултация особено след като той е предложил макар и след толкова време да си решил да се възползваш, няма никакъв проблем според мене.

2.   Не мисля, че би ти дал координатите си, ако не искаше да ти помогне. На твое място бих опитал, в крайна сметка не губиш нищо, напиши му един искрен имейл, кажи му, че си в застой, че си се сетил за него и ако предложението му е още актуално - би искал да се възползваш... Аз бих се зарадвам, ако някой поиска подобно нещо от мен, тъй като ще видя, че е супер мотивиран и ще му помогна дори и с малко...
Успех!

3.   Здравейте. Както ме посъветвахте потърсих човека. Естествено не се сети за мен в началото, и го демонстрира с доста пренебрежителен отговор. Изпратих му снимка, сети се за мен и, тогава се рече да съдейства.
Както казах, още тогава той беше от 20 години в бранша, а аз бях първи курс, така че няма да се учудя ако вече е някакъв шеф или или някой заемащ висш пост в йерархията на фирмата. Вероятно си е казал:: " този пък от къде се сети за мене" или пък "тоз пък от къде се взе точно сега"
След няколко часа ми изпрати няколко телефона и адреса и до там.
Общо взето нищо. което да ми е от ползва и да го няма в интернет. Разбира се аз не съм очаквал направо да ми предаде автобиографията на някой и да ме назначат веднага, но поне пробвах. А ако неистина не бях изпробвал всичко до този момент, нямаше да го потърся.
Разбира се ми е малко неловко, но по принцип аз съм си такъв стеснителен.
Благодаря на всички.