Споделена история от На работното място

Работа в бензиностанция
Добър ден!
Мъж на 19 съм. Тази година завършвам и ми се иска през месеците юни, юли, август, септември да работя и да си изкарам някакви скромни джобни парички за университета. В моя град има една бензиностанция, която се нуждае от персонал, който да зарежда горива. Въпросът ми е, дали биха се съгласили да ме назначат на работа за 4 месеца... Какви ще им са изискванията им и тн. Аз пак ще говоря с тях, но искам така предварително да се поинформирам малко. Благодаря на отзовалите се! ;)

Коментари

1.   Пробвай по-скоро в някоя автомивка. Това е по-подходящо за лятото и като че ли повече бяха се навили да те вземат сезонно.

3.   Искат две висши, три езика минимум и препоръки :). Майтапиш се нали? Кви изисквания да наливаш бензин. Не им казвай, че си само за 4 месеца итова е.

4.   Момче, вмомента е летния сезон, на морето пращи от работа за 4 месеца, работодателите буквално не могат да си намерят работници. Поради тази причина и заплатите са скочили много. Аз например сега това лято ще съм 3-та година в Слънчев бряг и ще работя за 1200 лв на месец. За 4 месеца ще събера 4800 лв, храната ми е осигурена и квартирата. Търсят се готвачи, сервитъори, бармани, продавачи, какво ли още не. Има оферти за помощник готвачи, да пържиш картофи само за 1000 лв на месец. Далеч съм от мисълта, че е лесно. Но поне знаеш за какво работиш и ще изкараш за университета, аз също за университет събирам, само че за Нов български, където семестрите са по 1200 лв.

5.   4 - Всичко супер, но не всеки може да СИ НАМЕРИ ТОЧНО тази РАБОТА, а да не споменавам, че за 1000 лева, се изисква да работиш над 250-300 часа на месец, забит в дупка с още трима души.

6.   Така е, не всеки може да си намери, защото не всеки има амбицията и куража да го направи. Ти какво си мислиш, че на бензиностанцията ще е лесно ли? Вярваш ли ми, че ако сутринта в 6 часа започнеш да търсиш, ама наистина да търсиш активно, от ресторант на ресторант, от врата на врата. Ще чуеш много Не-та, но до 18:00 часа, ако обиколиш целият слънчев бряг и питаш навсякъде, на края на деня ще имаш списък с над 30 оферти за работа и ще си избереш най-добрата. Ако си изобретателен може и да не се налага да търсиш от врата на врата, а да намериш от интернет. Има начини много. Ама всеки си е набил неговия филм, аз няма какво да ти наливам акъл. Не ти знам стремежите в живота, но ако наистина имаш такива, то трябва да запретнеш ръкави.