Споделена история от На работното място

Имам ли шанс ?
Здравейте от много малък имам една мечта - да стана полицай. На 17 години съм, но има един проблем. Имам българско гражданство и българска лична карта, но съм 1/3 сириец и името ми е мюсюлманско. Говорих с един полицай, който е на 23 години млад е и ми каза че нямам абсолютно никакъв шанс да работя в полицията. Та според вас имам ли някакъв шанс да сбъдна най-голямата си мечта, темата е сериозна. Благодаря за вниманието!

Коментари

1.   Щом са ти казали, че няма как, значи няма как. Приятел, който кандидатства и изкара на всичките изпити добри резултати не беше приет, а вика взеха само децата на полицаите общо взето.

Нещата с МВР са сложни и ако наистина не си много много добър няма как да станат.

2.   Кандидатствай и ще разбеш. Не се отказвай предварително.

3.   Това въобще не е вярно че заради едно име нямаш шанс.

4.   Глупости! Аз колко полицаи с турски имена познавам, даже началника началника на районното в моя град е мюсюлманин. Друг е въпроса, че в Симеоново успяват само синове на този и онзи - връзкарчета.

5.   От автора:
Благодаря ви за коментарите!
4 от кой град си?

6.   Просто пробвай и не слушай какво ти казват разни предубедени хора.

7.   Ако не те приемат, при положение, че покажеш най-добри резултати на тестовете и тренировките, то ще е поради липса на връзки. Най-малкото ти си български гражданин и това, за което се притесняваш, че те спира не би трябвало да е фактора, който да те притеснява, че няма да те приемат и да не кандидатстваш.

8.   Не го слушай. Платил е 4-5 бона и са го взели. Няма невъзможни неща. Ако имаш връзки и пари ще влезеш.

9.   А колко струва влизането, колко пари да си приготвя в краен случай?

10.   Кой със солидни роднински връзки и прочие, ще иска да учи в Симеоново? Аз бих дал пари, само да подкрепя някой, та да ми е в залсуга цял живот, когато ми потрябва, но собственото си дете не бих пратил, да стане един полицаи. 4-5 бона давали да влизат. Че сте със смешните си заплатаи, не могат да ги избият 1 година после..

11.   Е как пък успя да го сметнеш това с 1/3-та :D 1/2-ра, разбирам, 1/4 - разбирам, но 1/3-та :D Нещо май не казваш...

12.   Не знам номер 4 откъде е, но в Шумен директорът на РДВР е мюсюлманин, така че, ако си упорит, това не е пречка. Успех!

13.   Ако наистина имаш желание, винаги има шанс, не се отказвай :)

14.   Автора: Да, но много се притеснявам и за всеки случай отново питам колко точно струва влизането. Първите два пъти смятам да опитам честно, но в краен случай ще си платя.
Просто това е единственият начин тук.