Споделена история от На работното място

Излъгах един човек
Изпълнявам проекти на свободна практика през интернет за страната и чужбина и напоследък имам доста работа. Увлякох се и приех един проект повече допълнително, при положение, че вече изпълнявах няколко. Мотаех човека и все му казвах да доуточним това, да доуточним онова, накрая дори, че вече започвам... стана цял месец. И накрая не издържах, защото работата по предишните се точеше дълго време и му писах, че отказвам проекта. Сега се чувствам ужасно, че така съм използвал човека. Можех просто в самото начало да му кажа да си намери друг подизпълнител, но не не го направих.

На който и да кажа проблемът не ме гледа сериозно, а аз се чувствам ужасно. Да не говорим, че още не съм получил отговор и чакам да изсипе разочарование, ярост, дори и заплахи.

Коментари

1.   това съвеста е голямо нещо жалко че вече все по малко хора я имат... трябва да намериш начин да се извиниш на човека.. и бъди настоятелен в извинението си ако трябва го почерпи.. просто така ще се успокоиш когато видиш че отсреща не са ти толкова сърдити... можеш да му обясниш че си си мислил че ще се справиш с повече дини под мишницата но уви не си могъл.. успех ти желая

2.   Похвално е, че в днешното безсъвестно време ти имаш съвест и чувстваш вина. Наистина си се отнесъл безотговорно, но все пак става въпрос за работа, не е нещо непоправимо и фатално, нали? Извини се на човека, ако той е внесъл някакви пари като аванс за този проект - върни му ги и занапред се стреми да разпределяш по-рационално служебните си ангажименти, за да не се получават такива ситуации.

3.   Благодаря ви за коментарите, хора! Трогнат съм от разбирането! Честно казано пари (слава Богу) не съм му взимал. И не, нищо непоправимо не е, даже това, което трябваше да направя е върху готово и работещо такова. Просто не постъпих коректно - това е.
Извиних му се разбира се, използвах цялата граматика за такива случаи.

Реакцията си му беше горе-долу каквато очаквах, но по-скоро изненада и след това разочарование. Яростта и заплахите го нямаше. Забравих да кажа, че вече му бях изпълнявал един проект и човекът е останал с добри впечатления, но... има и такива моменти. Сигурно ако го бях отрязал в началото щеше пак да е разочарован, но със сигурност по-малко.
Този случай ще ми е обица на ухото занапред. Едно време баща му разправяше как майсторите така работели - почнат на няколко човека и после яко псуване и в някои случаи на никой не довършат.

Отново - много ви благодаря за подкрепата!

4.   Стана ми приятно да прочета, че в страната ни са останали съвестни хора. Ако всички бяхме като теб... далече да сме стигнали :) Колкото до човека... Можеш да му се реваншираш по някакъв начин, какъвто и да е. Просто някакъв жест.

5.   Няколко стотин човека, пролет не правят... . моите поздравления че си коректен с хората и съвестта ти говори.

6.   Ако имаше съвест, нямаше да постъпи така автора. Дайте да убием човека, па после да се извиняваме. Смешно.