Споделена история от На работното място

Електротехник без никакви знания..
Здравейте, уча телекомуникации 3 курс. Записах се на една от тези платените практики по спец. И тоя там който трябва да ни обучава има отделно негова си фирма и си работи на частно и няма време да се занимава с нас много на тая практика. Но ми предложи да ходя при него и да му помагам във фирмата. Че днес, за пръв път ходих със него и негов колега. Работата е електричарска. Проблема е че почти нямам никакви познания по електротехника и то си пролича. Сменяха лампи в един хотел, после правиха едни светещи реклами цял следобед. Искам да ми дадете някакъв съвет да продължа ли да ходя и да се опитвам да науча нещо или да му кажа на човека, че няма смисъл и да си търси друг с повече знания. Защото те си знаят работата и отиват на конкретни места и случай, а и гонят някакви срокове, по хотели, магазини, и т. н. Струва ми се, че няма как по този начин да се науча на нещо. Вие как мислите?

Коментари

1.   Начина е да се учиш сам в свободното време по твоя инициятива.

-сянката

2.   Електротехниката се учи още в средното образование, ти къде си бил в часовете по електротехника. Като знаеш техниката на безопасност, няма нищо сложно. Щом в 3 курс не можеш една лампа да смениш, язък за загубеното време, ти и телекомуникациите толкова ще оправиш. Не си за техник, стани чиновник!

4.   Е па що ще ходиш леж си у вас може в съня ти да научиш нещо повече от това което ще видиш на място в работна среда.

5.   Хахах! Внимавай много, защото "електротехник без никакви знания" ми звучи точно като "пътник (към оня свят, при това -) без билет"!

6.   Ха ха, ти нямаш знания, ама той няма да те научи на нищо.
Момче ли си или момиче, вземи си живота в ръце. Ако искаш да го работиш се бутай и чети допълнително вкъщи. По-добре сега да се чувстваш неудобно, но да научиш нещо, а не като завършиш някак и отидеш на работа да не става нищо от теб. Много по-трудно е ученето в движение.

7.   Седни и се постарай, вместо да се отказваш на първия ден. Чети на теория, упражнявай се на практика - това в хубава възможност, не си я пропилявай. Ами като ти се роди дете и не знаеш как да му смениш памперса на първия ден, в болницата ли ще ходиш да го върнеш? :D
Никой не е роден научен, но с желание можеш да постигнеш много.

8.   По-добра школа от истинска работна среда не знам....