Споделена история от На работното място

Какво мога да работя с английски език?
Здравейте! Пиша тази тема, защото бих искала да ми окажете помощ относно професионалната реализация. Искам да ви попитам какво мога да работя, ако знам английски на добро ниво, да кажем Б2, имам ли някакви шаснове за що-годе добре платена работа, която да не е продавачка или сервитъорка? Имам висше образование, но е музикално и това едва ли има значение за друг тип работа... Имам предвид, че ще търся работа на компютър и имам ли шанс с добър английски или трябва да имам и други умения. Не търся нищо свързано с програмирането.. просто искам да знам, ако наблегна на английския дали ще имам сериозна работа или трябва да имам и други умения!
Благодаря!

Коментари

1.   Това майтап ли е? Никакъв шанс. Днешно време английският е просто елементарно изискване без значение каква професия имаш. Т.е. всеки, който кандидатства за каквато и да е работа, се предполага, че говори английски между другото. Това дори вече реално не се брои за никакво умение, защото почти всеки го говори и то на прилично ниво. Масово се изисква и втори език дори и трети език. И всичко това между другото, а не като основно умение.

Само с английски можеш да станеш най-много даскал или преводач и то само ако имаш филология, но те не взимат много пари.

2.   Освен кол център не се сещам за друго. Иначе преводи и преподаване в школи са доста добри опции, но за тях се иска филология/ниво C2.

3.   Всичко! Преводи, кол център, офис мениджър, офис асистентка (секретарка), ръководна ниво, кореспонденция/представителство на фирми, стюардеса, касиер/валутен касиер, реклама, от-лайн търговия и издания, търговски представител и т. н.
Ж29

4.   Здравей, добре ще е да поясниш възраст и дали си ученик или студент. За професионална реализация е добре да имаш сертификат по английски евентуално и такъв за Microsoft Office. Но дори и да нямаш, достатъчно е да имаш добри оценки в предметите свързани с компютри и език от училище. На интервю винаги тестват английския ти, ако се изисква в работата ти с разговор на английски и после и тест. Вече всяка фирма или компания си има различни начини. Ако си студент хубаво е да работиш и през лятото, така в трудовата книжка пише, че си работил, а това ти създава навици. В плюс е и посещаването на различни обучения, семинари конференции които университета организира или други организации, които са свързани със ВУЗ. Това се отнася и за училището. Изобщо търсенето на развитие под различна форма винаги дава опит.

5.   Търговски представител за външни пазари.

6.   Ако имаш сертификат, с който да докажеш мисля че можеш преводач, учител.

7.   Привет и от мене, авторе. Можеш да си намериш не една работа, дори и само ако владееш английския на доста добро ниво. По-горните коментатори са ти дали някакви идеи и да, има реализация, къде по-трудно, къде не толкова. Не искам и няма да ти давам съвети къде и как да започнеш работа с твоите познания, защото не съм достатъчно в тази сфера, но искам да се обърна към коментар 1 и го питам следното:
След като всеки вече, едва ли не, знае или трябва да знае език или поне се предполага, че знае, то няма смисъл тази квалификация да бъде търсена и заплатена, така поне тълкувах написаното от тебе. По тази логика има доста професии, които са просто безсмислени и не трябва да съществуват, а най-малко да се заплаща за тях, защото всеки може да ги върши, като например: 1 - преводач - защо да му се плаща на човека, след като си е направил труда на научи някакъв език /немски, руски, английски/, а тези езици всеки ги знае, малко или много, да беше научил хинди, китайски, монголски, японски, холандски, скандинавски езици, такива дето не всеки ги знае, за другите няма никакъв смисъл да му се плаща, какво остава да се наеме на работа такъв човек, нали всеки трябва да ги знае, 2 - рецепционист/ка, сервитьор/ка, барман/ка, чистач/ка, домоуправител/ка, хигиенист/ка, персонал в сферата на услугите - какво чувам, да се заплаща труда на горе изброените професии? Че кой не може да носи табла и да сервира едно кафе или една водка със сокче, кой не може да изчисти една хотелска стая, кой не може да вземе паспорта на госта и да му препише данните в програмата или кой не може да сипе 50мл ракия или водка и да ги даде на онази празноглавата, дето трябва да ги занесе до масата на клиента, айде у лево всички тия. Все пак няма човек на земята над 10годишна възраст, дето да не може да го свърши това. Или този, дето уж бил домоуправител и води някаква книга там във входа и следи устава на кооперацията да се спазва. Айде без такива, моля ви се. От такива хора файда няма! 3 - продавач консултант - Моля, какво? Че това професия ли е изобщо? Не си е направил труда да учи нещо или е учил, но вместо да отиде на офис и на бюро, където шефа му ще го навиква цял ден за два пъти минималната за страната заплата, е предпочел да работи на заплата и процент, на всичко отгоре и нормиран работен ден? Айде без такива, ако обичате. Всеки средно грамотен може да изпълнява тази професия, а онзи тарикат иска и да му се заплаща затова. Каква наглост! И те у лево. Ще работят за без пари, все пак всеки може да изпълнява тяхната професия! 4 - брокери - тези паразитиращи индивиди, дето за един телефонен разговор и един, два огледа искат да опъват комисионни. Не ги е срам! Че кой не може да проучи пазара, да ходи всеки ден на огледи, да говори със собствениците и да чупи от цената? Няма такъв човек на тази земя. Всеки, завършил осми клас, може да се справи с това. Айде без да ревете за заплати. моля ви се. 5 - диетолог - какво, моля? За какво ми е такъв човек, все пак в гугъл пише всичко, ще му плащам аз да копи-пейства оттам, не мерси. 6 - психиатър - а не, благодаря, да не съм ненормалник! Тези професии са за западния свят, на мене не ми трябва някой да ми се ровичка в душата, аз разбирам от всичко и мога да се ресетна когато ми е на кеф. 7 - шофьор - моляяяяя? Ти сериозно ли? Че мъж без книжка какъв мъж е? Това за хвалба ли го имаш? Кой няма книжка на днешно време? Такива шофьори пласьори, таксиметрови, бусдрайвери, тея на тировете, на градския какво са заревали за заплати? Наистина не мога да ги разбера. Нали са големите мъже, карат наляво надясно, ще карат бе, какъв им е проблема. Че и за пари реват! Абе, аланколу, кой няма книжка и категория на днешно време, айде моля ви се вече. Това всеки го може и не виждам причина този труд да се заплаща. Ако обичате, стягайте се малко!
Мога да дам и още много примери, но трябва да заспивам, че утре съм на работа, макар че и аз се чудя за какво изобщо ми плащат за моята работа, а не бачкам за без пари, ама да му мислят те. Моята е лесна :) Ако има правописни грешки, простете, за това писане никой не ми дава нищо, а и нали всеки може да пише на клавиатура, така че бъдете смирени и успех!

8.   Какъв call center, преводач, учител или търговски представител можеш да си с B2?! Това означава, че човек може да води елементарен разговор, от вида на "Hello!", "Bye!". Да не говорим, че за всички изброени варианти се изисква допълнителна квалификация, освен много по-добър английски.

9.   Преводач.

10.   от 1 до 7

разбери правилно коментара ми и тогава пиши.

В темата се пита, цитирам:

"ако наблегна на английския дали ще имам СЕРИОЗНА работа или трябва да имам и ДРУГИ умения! "

Ти ако си един работодател, ще наемеш ли някого, който няма никакви други умения освен един гол английски, при положение че 90% от хората имат някакви реални умения, освен че така или иначе между другото си говорят и английски, а повечето от тях и други езици като допълнение?

Аз лично бих го наел само за някаква елементарна работа с идеята да плащам по-малко. А ако искам да наема истински служител, който реално да върши нещо, определено не бих го наел.

Не искам да засегна никого, но ако в 21. век все още има хора, които си мислят, че с един гол английски (за който дори нямат реална диплома) и нищо друго, ще изкарват големите пари, живеят в голяма заблуда.

Знаете ли колко хора има с реално образование, които ей така между другото говорят англисйки плюс още 1-2 езика и са безработни или работят за жълти стотинки?

11.   Хаха, номер 1, тия дето говорят английски "между другото", не могат и числата до 10 да напишат, да не говорим за смислен разговор.
Авторке, с език можеш да си докарваш доста прилични пари. Както навсякъде другаде обаче, трябва да си упорита. Примерно, аз преди около 8 години си изкарвах допълнително нелоши пари с преводи в свободното време. Не съм завършил нито филология, нито дори езикова гимназия. Просто английският ми е приятен и съм се занимавах интензивно с изучаването му. Наскоро пък се запознах с момиче, което току-що бе завършило филология и даваше доста интензивно частни уроци. Според мен, не се засилвай да ставаш секретарка. Заплатите не са особено добри в повечето случаи, а и специално у нас доста често се изискват и "други" умения за тази длъжност. Най-добре е да си превеждаш от вкъщи, като в началото можеш и да даваш частни уроци. Един урок на дете в 1-ви клас, което учи азбуката е 10 лева.

13.   До 1: Напротив, много малко хора у нас знаят английски. Просто, защото ако останеш у нас няма смисъл.

14.   Така е, под 2% знаят английският добре, и това са предимно хора който са живяли в Америка, Англиа или Австралиа.
Другите са на ниво Стойчков :Д.

15.   Ами това на повечето места се търсят хора с добър английски. Така, че можеш да работиш какво ли не. В кол център, на рецепция, като секретарка... на много места.