Споделена история от На работното място

Преместване в София
Здравейте,

От малък град съм. Имам желанието да изкарам магистратура в София, като едновременно с това работя там. Проблемът е, че не познавам никого в София и няма кой да ми помогне да се установя там.
Искам да ви споделя плановете ми по този въпрос, и ако имате идеи, които могат да ми помогнат, или хора минали по моя път, ще се радвам да ги споделите.

Мисля от средата на август да си избера някое жилище на подходяща цена, обаждам се на агенцията да се разберем за оглед, отивам, гледам, наемам, като подписвам за нанасяне от септември. До тук е лесното.

В началото на септември отивам в София, нанасям се и започвам да си търся работа. Проблемът е, че ми трябва работа само с нощни смени. Искам да ходя на лекции, иначе магистратурата няма смисъл. Мисля, че ще мога да се справя, стига да си намеря работа с нощни смени. От офертите за работа изключвам само такива, като сервитьор или барман в дискотеки и други нощни заведения.
Веднага след като се нанеса си изваждам всички оферти за работа в денонощен магазин, рецепция, складове, и подобни където е отбелязано, че става дума само за нощна смяна. Започвам да звъня и да се явявам на интервюта пред работодател. Още един проблем - работата ми трябва възможно най-скоро, в най-лошия случай до края на септември трябва да съм почнал.
Смятате ли, че този план има реализация?
Тези, които живеете в София, може ли да ми помогнете, като ми предложите друг вариант за бързо намиране на работа освен интернет обяви? Има ли някакви специализирани вестници или брошури в София, относно обяви за работа?

Благодаря на всеки, който се отзове с полезен съвет и коментар!

Коментари

1.   Според мен можеш още от сега да звъниш на обяви в интернет. Кажи, че в момента си на почивка извън София и виж как ще тръгнат интерютата. Може да си нощен пазач -на сгради, паркинги и пр. Ще се ориентираш какви са изискванията, какви са заплатите и пр.
Защо не опиташ на общежития? Иначе за квартири също може би по-отрано е добре да почнеш. Виж какви са транспортните средства до университета, в който ще учиш и гпре-долу се ориентирай в кои квартали може да си търсиш квартира. Виж също в сайтовете на-агенции като address, БГ имоти и пр.

2.   Ако си шофьор, може да си потърсиш работа като куриер за нощни смени.

3.   За робота нощни смени, зависи ако знаеш англ или немски или др език в кол центовете. Виж в джобсбг има такива обяви за нощни смени съм виждала не малко. Ще ти остава ли време да спиш обаче, сметките са ти малко криви, ще се преумориш твърде много според мен, ако ходиш и на лекции през деня, които са почти цял ден, а през нощта ще работиш. Кога ще си почиваш, спиш и учиш. Надявам се да се справиш, но ще ти е доста трудни. Успех!

4.   Не знам дали зи работил нощни смени, но като глеадам как си ги представяш - май не си.
Да кажем, че след една нощна смяна ще успееш да свършиш нещо през деня, ако си дремнал от 6 до 8 сутринта. След втората обаче си "пребит като куче" и трудно можеш да стоиш буден, ако успееш то си в полу адекватно състояние. Не знам как си представяш да си на работа по цяла нощ и след това да ходиш на лекции за да научиш нещо.

След като искаш да учиш за магистър, то значи вече си бакалавър - намери си нормална работа с някакво приемливо възнаграждение и запиши задочно или дистанционно. Нощен пазач на паркинг взема 200 - 300 лева, то за това се хващат само пенсионери - да си помагат на пенсията, но за основен доход в никакъв случай не става!
За колл център - ако знаеш 2 - 3 езика е престъпление да работиш за по малко от 2000 лева на месец! В кол центровете не занам колко дават на операторите ама едва ли е много.

5.   Аз работя нощни смени и на следващия ден не ставам за нищо. не виждам как ще ходиш на работа по цяла нощ, а след това цял ден на лекции.

6.   Защо ти е тая София, след като нощем ще работиш, а денем ще си в университета? !

7.   Запиши се задочно или дистанционно. Редовното е за хора, които си имат издръжка и си подработват за джобни чат-пат, но от това не им зависи наема или хляба.

8.   Тук има работа, ако ти се работи. Бъди реалист и не се доверявай на никого. Аз дойдох в София по друг начин. Дойдох с 500 лв в джоба. Смених 5-6 работни места. Запознах се с много фалшиви хора.
Като дойдох започнах да търся на място в магазините. Излъгаха ме на две - три места. Относно квартирата не знам защо реши, че е лесно като е пълно а фалшиви агенти и мизерни квартири партери, миши дупки, тавании мазета.
Хвани се като охрана хем ще ти е спокойно вечер. дупе да ти е яко в това село.