Споделена история от На работното място

Ще започна работа като шивачка.
Здравейте, скоро започвам работа като шивачка, а проблема ми е, че нямам опит до сега не съм шила никога на машина и не знам дали, ще ми направят обучение. Още не съм ходила в фирмата не съм говорила с шефовете, но ме извикаха на 10-ти.
Въпроса ми е на хората без опит друга работа ли се дава първоначално?

Коментари

1.   Недей се вкарва в този бранш, за нищо на света! Умолявам те! Петнайсет години съм работила, повярвай ми! Ако ти харесва да шиеш, нека ти е хоби, но не се набутвай сама в някоя фирма, идея си нямаш за какви унижения и експлоатация става въпрос. Професията, занаятът и аз ги обичах, но реалността е противна, послушай ме, не прави тази грешка! Иначе, няма проблем, ще те обучат. Но си търси друга работа, сериозно.

2.   Недей! Сигурна съм, че можеш да постигнеш повече в живота си от това да бъдеш шивачка в някой трикотажен цех! Премисли решението си, защото животът е твърде кратък за работа, която не харесваш и ще вършиш само заради парите, които ти носи.
И без това няма да са много пари.
Помисли си, пак и опитай да изкараш някой курс или да продължиш образованието си...

3.   Номер 1, има много жени от моят град които работят там и са доволни много аз за това реших да работя временно, около година там.
от авторката.

4.   Наистина ли няма нищо по-добро? Имах позната, която се хвана в шивашка фирма и после жестоко съжаляваше. Първо заплатите са минимални, второ често ги бавят и като капак те побъркват от работа. Е, струва ли си да се скапваш от работа за мин. заплата? Там е на норма и след като нямаш опит, направо ще ти стане тъжно докато успееш да си изкараш нормата за деня. Защото, повярвай ми, никой няма да го е грижа, че си начинаеща и работиш по-бавно. Твоите познати сигурно са доволни, защото ако във вашия град безработицата е голяма, те все пак имат работа, пък и сигурно имат години опит и вече не им е толкова трудно, но ти щом никога до сега не си шила, направо не те виждам как ще се справяш. Потърси нещо друго, дори продавачка или сервитьорка да си пак ще ти е по-добре.