Споделена история от На работното място

Защо не ме търсят от колцентровете
Здравейте, пиша ви за нещо, което ме измъчва от няколко седмици. Започнах да кандидатствам по обяви от колцентрове и най-вече за техническа поддръжка и поддръжка на клиенти за продукта/дейността на определена фирма. В описанията нямат никакви конкретни изисквания, а то нали и без това се знае, че взимат всякакви хора и ги обучават по техен начин. Добре, ама хич не ме търсят после, наистина ли кандидатстват по стотина човека (за Пловдив става въпрос) и наистина ли всички предпочитат студенти, които още нямат трудови навици и живеят с някакви нереални очаквания към живота и си сменят мнението/нагласите и съответно местоработата през няколко месеца, вместо мен на 29 години, вече поулегнал, знаещ как да общува ефективно, познаващ собствените си граници и справящ се рационално с натоварването и краткотрайния стрес? Какво ми липсва според вас?

Коментари

1.   M30

Аз работя в кол център с немски език. Не си написал за какъв език става въпрос. Ако е английски се намира работа много трудно. Ако е някакъв друг ако си написал Б2 сигурно затова не се обаждат. Напиши в СВ C1

2.   Не им пука, дали си поулегнал или студент (Това пък, откъде ти дойде на ума).

Ако ще е кол център, ще искат да знаеш чужди езици. Ако ще е тек. подръжка, ще искат да имаш някакво минало с технологията. Я пбразование, свързано с компютри или електротехника, я реален опит.

3.   Авторът до номер 2: ами защото вече имам по-реална представа за нещата от първо лице, за работата и ползотворните отношения с колегите, за трупането на авторитет, за последствията от някои спонтанни наглед безобидни постъпки; защото гледам дългосрочно на нещата и ако знам че от нещо ще ми изпуши главата на втората седмица няма да се захващам изобщо с него, за разлика от повечето 20-23 годишни, които дори да им дават големи заплати и удобни смени пак ще напуснат след няма и година, просто защото им е писнало и защото са се подлъгали по изхвърлянето на някой друг че взимал повече пари за по-малко работа. Иначе за другото съм съгласен, но е тъпо, че някои не се занимават да подготвят един тест, а просто гледат биографията.

4.   Аз съм кандидатствала на такива обяви и винаги ми звънят. не изискват език на тези обяви в които съм си подала СВ-то. Обаче аз винаги не отивам защото ходя по други по сериозни обяви. И след 3 дена пак си пускат обяви, почти винаги търсят. От 3 месеца го гледам този джобс. Бг и не ги свалят тези обяви. Аз си мисля че не търсят сериозни хора, а някакви където да им работят по 1 седмица гратис и така ще си карат цяла година без да плащат заплати. Е все пак успех.